Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Moje początki z ogrodem - pomocy

Pokaż wątki Pokaż posty

Moje początki z ogrodem - pomocy

wera 18:09, 25 lut 2016


Dołączył: 22 sie 2014
Posty: 46
Witam Wszystkich
od roku przyglądam się waszym pięknym ogrodom pragnąc stworzyć swój piękny,wymarzony ogród i jakoś nie potrafię,siedzę godzinami i przeglądam wasze ogrody i jestem pełna podziwu a zarazem wam zazdroszczę.
W 2012 roku wprowadziliśmy się do swojego gniazdka działka jest dosyć spora 2000 m kw w 2 lata temu zasialiśmy trawę i posadziliśmy 30 tui szmaragdów oraz jedną rabatę z bukszpanami.W tym roku planuję stworzyć rabatę wokół działki ale niestety brak mi wyobraźni,dlatego założyłam wątek szukając pomocy z Waszej strony.
____________________
Weronika moje początki z ogrodem
wera 18:11, 25 lut 2016


Dołączył: 22 sie 2014
Posty: 46
oto moja rabatka z zeszłego roku zdjęcie nie jest może wyraźne ale jest
____________________
Weronika moje początki z ogrodem
wera 18:15, 25 lut 2016


Dołączył: 22 sie 2014
Posty: 46
jutro postaram porobić nowe zdjęcia i pokazać ile udało mi się samej stworzyć.
____________________
Weronika moje początki z ogrodem
wera 18:20, 25 lut 2016


Dołączył: 22 sie 2014
Posty: 46
tak wyglądała moja działka jeszcze 2 lata temu zimą bez ogrodzenia.
____________________
Weronika moje początki z ogrodem
MUZA 18:52, 25 lut 2016


Dołączył: 21 gru 2012
Posty: 604
Witam serdecznie
____________________
Agnieszka - Ogród MUZY
wera 19:25, 25 lut 2016


Dołączył: 22 sie 2014
Posty: 46
witam i dziękuję Ci że mnie odwiedziłaś-super
____________________
Weronika moje początki z ogrodem
wera 19:26, 25 lut 2016


Dołączył: 22 sie 2014
Posty: 46
tak jak pisałam jutro zrobię aktualne zdjęcia mojej działki i liczę na waszą pomoc
____________________
Weronika moje początki z ogrodem
Roberto 11:10, 26 lut 2016


Dołączył: 19 lut 2013
Posty: 335
Witam serdecznie. Pomysł na zagospodarowanie ogrodu musi zrodzić się w głowie. Oczywiście bardzo pomocne są inspiracje z innych ogrodów, rady naszej specjalistki Danusi. Uważam, że ogród należy tak zaprojektować, by czuć się samemu w nim dobrze, bo to ty będziesz spędzać w nim najwięcej czasu odpoczywając czy też wykonując prace. Przy dużej powierzchni warto mieć rabatę z niektórymi trawami, które świetnie sobie radzą w naszym klimacie. Trawnik jest ok. tylko jest stosunkowo pracochłonny, wiem na swoim przykładzie, gdzie z czasem staram się redukować go zakładając rabaty, ale najważniejsza jest duża przestrzeń, która daje możliwości. Będę odwiedzał Twoją stronę obserwując poczynania. Powodzenia
____________________
Ogród - wspaniałe miejsce na relaks
wera 13:00, 26 lut 2016


Dołączył: 22 sie 2014
Posty: 46
dziękuję za radę i liczę na wsparcie.
3 lat temu kupiłam 2 tuje szmaragd szczepione na pniu żeby ładnie wyglądało wejście do domu( 3 kule w równych odległościach) i niestety po pół roku mi uschły na ich miejsce kupiłam (z obawy że znowu się nie przyjmą szczepione )zwykłe cisy i mam pytanie czy cisy można uformować na kule?Problem w tym miejscu jest taki że jest tam mało słońca prawie wcale i problem jest z dopływem wody (nie licząc podlewania)gdy pada deszcz woda nie dopływa do muru gdyż zadaszenie jest wysunięte chciałam posadzić tam bukszpany 3 kule i np rododendron ale boję się że tam nie przetrwają
co o tym myślicie?
____________________
Weronika moje początki z ogrodem
wera 13:01, 26 lut 2016


Dołączył: 22 sie 2014
Posty: 46
____________________
Weronika moje początki z ogrodem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies