Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Miłkowo - sezon 2016-2022

Pokaż wątki Pokaż posty

Miłkowo - sezon 2016-2022

Milka 07:18, 01 kwi 2022


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Ewa777 napisał(a)
Irenko, Twoja kamelia całą zimę stała na zewnątrz? Nie okrywałaś jej?

Tak Ewa. 3 lata już w gruncie i chyba tylko raz rzuciłam na nią gałązki świerkowe. Przeżyła już mrozy -20.Wolno rośnie, ale żyje no i jest zimozielona.


takie stadium piwonii bylinowych, ta to piękność
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 07:22, 01 kwi 2022


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Wiaan napisał(a)
Irenko czy mogłabyś polecić rododendrona o niewielkich rozmiarach?

Aneta, niestety nic nie polecę, bo do swojego ogrodu wybierałam tylko odmiany wielkie i szybko rosnące. Zamiennikiem może być azalia japońska, zapytaj Bogdzi, ona ma największą wiedzę w temacie rodków, jej wątek to ,,Rododendronowy ogród".

____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
olciamanolcia 07:25, 01 kwi 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7155
Irenko czy Ty na pewno w Polsce mieszkasz? Tulipany? Forsycja?Takie wielkie hiacynty?? Tyle dobra wiosennego? Pieknie

Pytałaś mnie o laurowiśnie Novita - wstawiłam zdjęcie u siebie ale odpisze u Ciebie- jeszcze nie kwitła i chyba się na to nie zanosi .
Pozdrawiam i miłego łikędu



____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Milka 07:26, 01 kwi 2022


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
polinka napisał(a)
Irenko, duuuużo zdrówka dla Ciebie.

Polinko i wzajemnie u mnie wszystko ok, tylko czasami zużycie po pracy ogrodowej.

patyki anabel rosną, ciekawa jestem, jak mi się ten patent sprawdzi


a tu patyki hortensji Red Rouge, nacięłam sobie z rabaty miejskiej we Wrocławiu


a tu ukorzeniam patyki różowej anabelki, na razie idą rewelacyjnie


wszędzie pełno siewek łubinów
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 07:30, 01 kwi 2022


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
olciamanolcia napisał(a)
Irenko czy Ty na pewno w Polsce mieszkasz? Tulipany? Forsycja?Takie wielkie hiacynty?? Tyle dobra wiosennego? Pieknie

Pytałaś mnie o laurowiśnie Novita - wstawiłam zdjęcie u siebie ale odpisze u Ciebie- jeszcze nie kwitła i chyba się na to nie zanosi .
Pozdrawiam i miłego łikędu




Ha, ha...Justyna u wielu osób już taka wiosna
Zaraz skończę u siebie i pójdę zobaczyć.
Plany były na weekend i doopa, zima wróciła, wezmę się za szycie, podusie dla kici i domek jej robię

po kwitnieniu będę radykalnie wycinać gałęzie Susan, cięliśmy i cięliśmy i ona rośnie i rośnie, juz nie można przejść


no ten ciemiernik jest zaskakujący, wydawało się że padł, wycięłam do cna, a tu proszę, idą pąki
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 07:47, 01 kwi 2022


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
SlonecznyOgrod napisał(a)

Już jakaś lista drzew mi się klaruje, same szlachetne, takie najmodniejsze w ostatnich latach.
Sosny i brzozy mam, wiązy posadzone z hortensjami, kasztanowiec i klon drummondii coraz większe teraz czas na kolejne

30 doniczek krokusów o ja cie... dużo

Powiedz mi kochana coś o magnolii Leonard Messel, ona jest gwiaździsta czy mieszaniec?

Te drzewa, które wymieniasz, to same piękności.
30 to w liczbie dużo, ale sadzenie błyskawiczne.

Teraz odnośnie magnolii Leonard Messel.
Kaśka- Bawarka wychwalała je pod niebiosa,piała z zachwytu, jak ją pokazywała, zapragnęłam i ja, udało się, stacjonarnie trafiłam i 3 kupiłam. Dałam je za łuki, rosną u mnie już 3-4 lata, golę je od dołu, bo w nogach są róże i chcę aby wyszły ponad łuki, aby była ogromna, różowa chmura kwiatów. 2 już to stadium osiągnęły, 3 mam mniej słonka i jeszcze jej nie widać.
Rosną w ziemi rodzimej, na wierzchu tej ziemi mam wysypany piach, bo nie mieliśmy z nim, co zrobić. A rosną wspaniale. U mnie przetrwały mrozy -24, przyrost roczny gałęzi, to tak 10-15cm. Po cięciu od dołu, wypuściły nowe gałązki, na każdej jest pąk kwiatowy, są zgrabne, obficie kwitną, jestem nimi zachwycona.
To mieszaniec m. Kobus i gwiaździstej. W zasadzie od gwiaździstej różni ją kolor, mam 2 białe, jedna bardzo wiekowa.
Koleżanka ma magnolię Rosea, szczerze, nie widzę różnic między nimi.
W necie podają różne opisy, nawet szkółkarze, ja się opieram na własnym doświadczeniu i sposobie prowadzenia i na razie jest bardzo dobrze, nawet im nawozów nie daję, zresztą żadnej magnolii nie dokarmiam.
Ty kupiłaś Rosea, będziemy porównywać, jeśli jakieś pytania masz, odpowiem.

a teraz ich sesja
ta jest największa, bo ma najwięcej światła, kupiłam malutkie, a tu kolejne 2


zobacz, na mini gałązkach są pąki


____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 07:47, 01 kwi 2022


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 07:49, 01 kwi 2022


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457

____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
ElzbietaFranka 08:54, 01 kwi 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13950
Witam Irus

Ja to nie mam cierpliwości do rozmnażania. Zresztą nic mi się nie udaje. Kilka razy pod wpływem oglądania waszych sukcesów z rozmnażaniem zaczęłam patyki wkładać do donic i nic. Lepiej mi wychodzi z odkładami w tym roku będę miała 4 sztuki widzę że korzonki ładne.

Zazdroszczę tych magnolii pięknych u mnie za zimno.

Sasanki w zeszłym roku wysialam i dosyć dobrze po wschodzily. Muszę je teraz popikowac jesienią nie dałam rady. Może i tej wiosny zakwitną czekam bo u mnie to dużo chłodniej.
Teraz śnieg pada temp ok 0.
Nie ma co grzebać w ziemi przymusowy odpoczynek. Myślałam że zrobię porządki z różami, ale trudno może za tydzień.

Pozdrawiam Milus
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Basieksp 10:08, 01 kwi 2022


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10338
Ale piękna wiosna u Ciebie te pierwsze tulipany zawsze są najładniejsze no ale te Twoje naprawdę są bardzo ładne
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies