Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Miłkowo - sezon 2016-2022

Pokaż wątki Pokaż posty

Miłkowo - sezon 2016-2022

Basieksp 13:35, 24 mar 2022


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10338
Milka napisał(a)

Basiu, jak to?
Przecież bukietowe tniemy wiosną, wtedy masz patyki i możesz rozmnażać, a jak pies skrócił, wyjdzie im to na zdrowie, chyba że to ogrodowe.?

Ja kupiłam raptem 11 hortensji, a mam w ogrodzie około 150, wszystko rozmnażam sama. Zysk ogromny.


Ta moja to piłkowana, z tego co wiem to ona na zeszłorocznych pędach kwitnie, wiosną tylko zeszłoroczne kwiaty jej usuwałam, może będę miała ich teraz kilka
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Milka 13:47, 24 mar 2022


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Czyli ogrodowa.
Pokaż, jak zakwitnie.
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
pestka56 14:06, 24 mar 2022


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4463
Irenko dziękuję za informacje. Niestety muszę poszukać czegoś innego na miejsce, gdzie chciałam laurowiśnie. Może bambus, któryś z Fargesii prędzej się tak nada. Może od zachodu go posadzę, to osłoniłby przed wiatrem i wtedy Otto znalazłby miejsce od strony ogrodu
____________________
Kasia
Basieksp 14:12, 24 mar 2022


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10338
Milka napisał(a)
Czyli ogrodowa.
Pokaż, jak zakwitnie.


Jak coś zakwitnie to pokażę
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Ewa777 14:27, 24 mar 2022


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18513
Piękne niebieskości pokazałaś Murek robi Ci klimacik, bo jesteś pierwsza z kwitnącą magnolią
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
pestka56 15:09, 24 mar 2022


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4463
Jeśli chodzi o cięcie tui, myślę, że powinnaś poszukać na grupie Ogrodowej na fb i poprosić o opinię, bo jest tam ogrodnik, który tnie różne krzewy. Robi niwaki i takie sobie zwyczajne cięcia. Pokazywał zdjęcia żywopłotu mieszanego z różnych odmian żywotnika i chyba cisów przed i po cięciu. Bardzo go skracał od góry i uformował na gładko boki. Nie mogę sobie przypomnieć nazwiska. Jak mi pamięć wróci to ci porzucę linka
____________________
Kasia
Agatorek 18:24, 24 mar 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13376
Milka napisał(a)

Kórnik sąsiada robi wrażenie, piękne są


Piękne widoki na zimozieloności. U Ciebie i sąsiada .
I też myślę, że bez drzew, iglastych i liściastych, to czegoś jednak brakuje w ogrodzie . Oczywiście trzeba patrzeć na ich docelową wysokość i szerokość, co by później nie mieć kłopotu.


Magnolia leonard - super, chyba najwcześniejsza z wczesnych
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Gruszka_na_w... 20:49, 24 mar 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Przepięknie wyglądają te kępy krokusów. Kwitnąca magnolia to wielka radość dla oczu.
Widok na ogród od strony bramy jest zachwycający.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Napia 21:15, 24 mar 2022


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9065
Zdjęcia z brukiem i murem oraz dużą liczbą iglaków przywodzą mi na myśl południowe, śródziemnomorskie klimaty. Może to przez to słońce
A niebieskości najcudniejsze
____________________
Agnieszka Ogród prawie romantyczny / Wizytówka-Ogród prawie romantyczny
pestka56 21:25, 24 mar 2022


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4463
Milka napisał(a)
i tuje
gdybym wiedziała kiedyś, że można ciąć, dziś to u mnie nie aktualne


Zapytałam Artura Biernackiego, bo on zawodowo strzyże, ale odpowiedziała Marta Góra: „Można je przyciąć, odmłodzić. Najlepiej teraz wiosną - ostrożnie przyciąć boki i wierzchołki. Potem powtórzyć w czerwcu i tak co rok, do uzyskania pożądanego efektu. Będzie to bolesne finansowo, bo albo podnośnik albo rusztowanie. Najlepiej poszukać firmy która zajmuje się arborystyką i na żywo ocenią ile i co można obciąć. Mogą się odsłonić nieatrakcyjne miejsca, ale zarosną. Miałam klienta który kiedyś część wyciął do suchego drewna po trzech latach nie było widać.”
Komentarz do Marty od innego speca: „Myślę, że w dwa, trzy lata można osiągnąć dobry efekt. Ważne jest też czyszczenie środka tuj z pozostałości igliwa. Śmiało temat do ogarnięcia, sytuacja powtarza się dość często.”
Odpowiedź MArty: „tak, czyszczenie to ważna rzecz. Najgorzej będzie z wierzchołkami - ja bym cięcie od góry rozłożyła na dwa sezony (nie wiem jaka ma być docelowa wysokość). Działać trzeba szybko bo ptaki zakłądają gniazda włąśnie.”

Może jednak spróbuj.

EDIT: Zapomniałam napisać, że pokazałam im te 2 zdjęcia, więc odpowiedzi nie były w ciemno
____________________
Kasia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies