Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Miłkowo - sezon 2016-2022

Pokaż wątki Pokaż posty

Miłkowo - sezon 2016-2022

Milka 14:42, 13 lip 2016


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
HANIU
jak daję więcej fot, to licznik bije
zdrowie ostatnio lepiej, dzięki za życzenia
ja wchodzę na forum, to nie na powiadomienia, ale na nasze ogrody, jest mi tak o wiele lepiej i tych liczników nie widaćbuziaki
KINDZIA
no miesiąc lenia miałam, ale sam przeszedł, tzn organizm mnie tak włączy i wyłączy, jak chce
stożki w realu nie sa grube, mocno nie cięłam, niech ciut się zagęszczą i podrosną, ale teraz już bez strachu wezmę się za ten stożek cisowy, tylko, jak ja tam wejdę???
Kasia, rozwary nawet teraz przesadź, one lubią słońce, ale musisz po przesadzeniu regularnie podlewać, no tez koloru jestem ciekawa; jak przekwitną, zostaw, nasiona się posypia i będziesz mieć ich coraz więcej.
U mnie jeżówki mają rzadko i do tego bez nazwy, więc nie pomogę mimo chęci ...u ciebie jest nawadnianie, to chochle szybko masy nabiorą
Buziaki i do zobaczenia. Irysy ukopiemy na świeżo
a tu masz kolory rozwarów, jednak jest w mniejszości róż, biały też


rozwar to zupełnie bezproblemowa bylina
i fajny akcent kolorystyczny
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Sebek 15:09, 13 lip 2016


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Cięcie - brzytwa Ja na szczęście z buszu wróciłem to mój mnie aż tak nie drażni
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Milka 15:11, 13 lip 2016


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
SYLWIA
no to dzięki tobie wiem, jaka ich nazwa, ha ha
one były kiedyś w innym miejscu i tam nadal odrastają, muszę je wykopać znowu; wczoraj wykopałam przymiotno, podzieliłam i zmieniłam lokalizację, na jesień zmężnieją, trafi sie okazja, dam ci jedną sadzonkę

tu miałam pod tą różą na pniu i było mu ciasno, bo na dodatek jeżówki się posiały i do nieba urosły, dosadziłam kostrzewy, jeżówki zostawiam, bo przy okazji czekania na drugie tłoczenie róży, one kwitną

AGATA
oj tak...doba za krótka, albo za dużo roślin sadzimy
super, że z hortkami wyszło; będą mocne, moje patyki z poprzedniego roku, w tym już super krzaczory
Aby z kasą było lepiej, jednak trzeba samemu rozmnażać, co się da, tak robię, choć juz nic chyba nie wcisnę do ogrodu; mam od groma siewek carex Bronzita i Buchanani i Frosted Curls, choc cięłam je, aby się nie wysiewało. A i tak są dziękuję

to połączenie mi się bardzo podoba i dumam, gdzie to przeflancować, bo i tak trawska zarosną

ANNABUKO1

Aniu niczym, tylko woda, ale niektóre nie dostają i są na patelni i są też wielkie, więc hym...ziemia???

MALA-MI
Aniu, ja juz latam teraz i przesadzam, odpadnie mi to na jesień, tylko podlewania pilnuję; wczoraj w deszczu, ale ciepło, super się robiło
Nowa rabata powinna się udać, ale przy okazji roboty przybyło, po tej ziemi kostka usyfiona, chodnik też, zbieram, czyszczę, myję, kiedyś może doczyszczę
ŁUKASZ

oj oj, zawracaj, taki specjalistyczny pomocnik-ogrodnik, to na wagę złota
nadal nie cięłam, bo co inne robiłam, a te przycięte, na drugi dzień upał i je przypiekło
mam 3 rodzaje chochli
1.aureola- widać ją z daleka, niższy pokrój, ale poduchy wielkie 2. All Gold- zabrana z cienia i podzielona

3.ma bardziej zielone liście- albovariegata- rośnie najszybciej
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 15:26, 13 lip 2016


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
elka_ napisał(a)


Witaj Ireno

Nie pamiętam czy już się z Tobą witałam , ale o dłuższego czasu podczytuję Twój wątek, tyle tu dobrego, ciągle coś zapisuję, bo znajduję cenne rady
Zaglądam do Twojego ogrodu i tylko wzdycham, tak u Ciebie pięknie, kolorowo, pachnąco

Mam pytanie co do wisterii, piszesz, że tniesz ją cyklicznie, proszę powiedz jak często dokonujesz cięcia? Na ile oczek skracasz pędy? Moja wisteria rośnie jak opętana i tak naprawdę ,to nie wiem jak ją prowadzić.

Pozdrawiam i będę zaglądać

Witaj Elu
Dziękuję i cieszę się, ze moje wynurzenia czasami mogą pomóc
Literatura zaleca cięcie w lutym i sierpniu, ale my tniemy częściej, wszystko co nam przeszkadza, za długie badyle ucinamy, im więcej cięcia tym lepiej, po sierpniu juz nie tniemy.
Musisz ją ciąć i kontrolować, bo jest bardzo ekspansywna, pozdrawiam
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 15:34, 13 lip 2016


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
KAMILA66
dziękuję
powiem ci, że mnie też trawy zaskakują, w necie Hameln i Moudry podają inne wymiary, w zgodzie z tym, co podają stworzyłam kompozycję i co, po 2 latach z jednej kępy można zrobić 10 porządnych.
AGANIA
powiem ci, że tam gdzie mieszkam, to się tymi Elatami zawalili, cena równiez przystępna. Osobiście podzieliłam 1 kępę na kilka mniejszych, na nowa rabatę, na razie wygląda byle jako, ale za rok nabiorą masy
tutaj rosną 2 rok, połączyły się, gdyby miały więcej miejsca, nabierają dużo większych rozmiarów, pewnie będę z czasem przerzedzać.
I od razu widać, że cięcie tu mam z głowy, za to gracki i miskant Ingrid zarastają róże

nie wiem, jakim cudem odętka tu się zachowała....bo jak przerabiałam, wywalałam wszystko

tu z kolei rozplenice Black Beuty i miskanty ML
no i lilie, które poszybowały do nieba i jak je wąchać, a to pachnące

tu miskanty ML wybujały na buki, ale nie zmieniam, bo kiedyś buki od dołu zacznę podkasywać
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 15:37, 13 lip 2016


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Agania napisał(a)

Muszę zacytować, taki widok, nawet w ogrodach botanicznych to rzadkość...moja po 5 latach ma kilka ździebełek.

Cieszę się, ze się podoba moje najstarsze mają 4 lata. Musisz może zmienić miejsce albo więcej wody dostarczyć?
tu na dalszym planie widac kolejne, przy drugiej wyspie
rok temu dzieliłam i tak bujnęły
lubię je, bo wiosna szybko ruszają.
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 15:41, 13 lip 2016


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Agania napisał(a)

Rozwary bujnie kwitną, ogród pełen bogactwa, jak ja lubię oglądać i zachwycam się każdym zdjęciem, o Suzanka kwitnie

Dzięki Aganiu też u ciebie uważnie oglądam

i nówka od Ewy
róża Charles Austin, cudna i pachnąca ta angielka, za rok pod łukiem szał będzie
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 15:42, 13 lip 2016


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
eee_taam napisał(a)


Agatko twoja jest gigantyczna moja ma 3 lata i 2 badylki ....ja mysle ze opróch wilgotnego stanowiska ona potrzebuje sporo nawozu ...albo zyzna glebe?

Irenka po 2 latach ma takie co u mnie chyba za 100 lat nie urosna ...tak słabo moje ida ...w tym roku jak sie nie zbiorą to juz przestane sie z nimi zadawac!

U mnie nie ma mowy o nawozie, nic poza podlaniem od czasu do czasu...
może miejsce jej nie służy, to naprawdę bezproblemowa trawa.
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 15:48, 13 lip 2016


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Agania napisał(a)

Mam pociechę, że molinie i rozplenice mi rosną...a u Irenki wszystkie motylki i trawy szaleją urodą

Irenko pokarzesz mi twój tatarak Ogon, masz go tylko nie znalazłam?


Mam go, dostałam kępę od Madżenki, podzieliłam na 21 sztuk i rośnie, cały rok ma kolor, nic przy niej nie robię, ale on lubi wilgoć bardzo, więc jak susza podlewam


on jest na rabacie magnoliowo-azaliowej
dla testu sypnęłam tam nasiona pysznogłówek i wyrosły, zabiorę je jesienią
i tu te z trawa którą bardzo polecam, trzcinnik pośredni, jest o wiele piękniejszy od brata i pięknie kwitnie i póżniej..
trzcinnik FK wywalam, a te podzielę


a jak już w tym miejscu, to pokaz hortensji Gret Star
w tym roku minimalnie ją skracałam i powiem, ze lepiej jej to służy, mam ją 4 lata i dopiero w tym roku najpiękniejsza
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 15:54, 13 lip 2016


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
jeszcze Gret Star
w tle wyhodowane anabeli z patyka, mają rok
kwiaty ciężkie, mus pomyśleć o podpórkach, część leży


____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies