Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród zielonej AniaK

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród zielonej AniaK

Anna_ogrodni... 19:13, 13 kwi 2016


Dołączył: 07 kwi 2016
Posty: 734
Witam dziękuję za wpis.
Coś więcej o moim ogrodzie? Jest mały ale dla nas w sam raz Wcześniej mieszkaliśmy w bloku wiec teraz nas cieszy nasz mały ogródek
Ogród jest na skrzyżowaniu dróg wiec mamy jakby dwa przed ogródki z przodu i z boku nie ma takiej prywatności bo jest to osiedle domów jednorodzinnych w wszyscy maja podobne domy i ogrody ale nasz to jest nasz
Z tylu za domem mamy ogród obsadzony szmaragdami dość gęsto wiec jest intymnie.Nie mam ogrodu podzielonego na mniejsze jakby pokoje tylko jeden zielony salon Mam dwoje wnuków 2,4 m-ce chłopczyk i 1.8 m-cy dziewczynka wiec chcemy aby miały dość miejsca do biegania. Mam dużo roślin zimozielonych bo nie lubię jak porą zimową robi się pusto w ogrodzie.
Ja ciągle coś dosadzam i przesadzam a ciągle nie jest tak jak bym chciała dlatego przez przypadek znalazłam Ogrodowisko i zobaczyłam cudowne ogrody I pomyślałam możne mi się uda stworzyć coś ładnego.
Niedawno wymieniano nam kanalizacje wiec musiałam poczekać osadzaniem ogrodu za domem ale już jest ok mogę zaczynać obsadzanie
Na razie możne dosyć pokażę parę zdjęć



____________________
Ania ogrod zielonej aniak
Anna_ogrodni... 19:25, 13 kwi 2016


Dołączył: 07 kwi 2016
Posty: 734
Izoldka napisał(a)


Oj wiem, wiem... Przydałby się worek kasy, bez dna

Tak ale jak się kocha rośliny i ogrody to zawsze można jakoś zaradzić i stworzyć coś ładnego Co widać po cudownych ogrodach Ogrodowiska. Ale nie wszyscy maja dar tworzenia pięknych ogrodów. Wiec chce się uczyć i czerpać wiedze od tych którzy potrafią tworzyć obrazy z roślin
Chociaż ponoć tylko 5% to talent a 95% to pracowitość
____________________
Ania ogrod zielonej aniak
Anna_ogrodni... 21:19, 13 kwi 2016


Dołączył: 07 kwi 2016
Posty: 734
Na dzisiaj koniec życzę wszystkim spokojnej nocy
Idę śnic o pięknych ogrodach
____________________
Ania ogrod zielonej aniak
Izoldka 07:43, 14 kwi 2016


Dołączył: 03 kwi 2015
Posty: 217
Anna_ogrodniczka napisał(a)

Tak ale jak się kocha rośliny i ogrody to zawsze można jakoś zaradzić i stworzyć coś ładnego Co widać po cudownych ogrodach Ogrodowiska. Ale nie wszyscy maja dar tworzenia pięknych ogrodów. Wiec chce się uczyć i czerpać wiedze od tych którzy potrafią tworzyć obrazy z roślin
Chociaż ponoć tylko 5% to talent a 95% to pracowitość

Na pewno będzie pięknie
____________________
Iza - Ciężkie pięknego początki
gobasia 14:32, 14 kwi 2016


Dołączył: 05 lip 2015
Posty: 8354
zgadzam się pracowitość przede wszystkim .Samym talentem nic nie zdziałasz,ale jak go trochę jest na pewno się przyda
____________________
Gożdzikowa wiejski ogród***Marzenia nie odchodzą na emeryturę
MirellaB 15:12, 14 kwi 2016


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Ogród na pokoje to się dzieli przy dużej powierzchni

Musisz sama dostosować co do Twojego ogrodu lepiej pasuje, my go nie znamy tak jak Ty i go nie widzimy w całości. Tutaj tyle ile ludzi to tyle pomysłów. To nie jest tak, że robisz jak ktoś Ci napisze, tylko zbierasz informacje, analizujesz, wybierasz i podejmujesz decyzję
Przemyśl dokładnie, żeby potem nie przesadzać

____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
Anna_ogrodni... 19:45, 14 kwi 2016


Dołączył: 07 kwi 2016
Posty: 734
Dziewczyny zgadzam się z Wami w zupełności
Właśnie po to tu jestem aby szukać inspiracji do stworzenia czegoś ciekawego w swoim ogrodzie.
Ale każda rada i podpowiedz jest dla mnie bardzo cenna

____________________
Ania ogrod zielonej aniak
mira 23:30, 14 kwi 2016


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Witaj, przybywam z rewizytą.
Widzę, że załapałaś bakcyla ogrodowego.

Masz ogród dostosowany do potrzeb rodziny i to ważne i to jest priorytet.
Masz też sporo roślin o które trzeba zadbać, bo może kiedyś zmienią miejsce a już są duże i spojrzysz na nie przyjaznym okiem.
Ja bym z zakupami się wstrzymała
jeśli to możliwe i przespała z tematem. To Ty musisz wiedzieć co będzie dobre. Poczytaj w necie o roślinach które chcesz kupić.
To takie moje gadki wymądrzalskie ale sama tak nie robiłam teraz już tak.
Wydałam trochę kasy zupełnie niepotrzebnie więc teraz już inaczej patrzę na to co gdzieś zobaczę.

Nie wiem co Ci doradzić z tym cisami czy bukszpanami - cisy wolno rosną bardzo ale za to są bardzo eleganckie i od drogi porządane bo są wytrzymałe. Bukszpany ponoć chorują.
Z jednych i drugich szybko nie uzyskasz wysokiego parawanu. Czy na pewno muszisz sie zasłanić. Pomyśl jak ze stronami świata u Ciebie.
Widziałam że masz też niezłe przedpłocie do zagospodarowania .
Ogród we wnętrzu pewnie wymaga przemyślenia pod kątem całęgo wnętrza - jak rozplanować rabaty albo połączyć istniejące żeby były większe co nie znaczy że zabraknie trawnika.
Musi być miejsce pewnie na huśtawkę znaczy trzepak czy też małą piaskownicę bo to chyba priorytety co ?
Jak nie możesz wytrzymać z zakupami to lepiej kupić piękne donice i je obsadzić i spokojnie przemyśleć grubsze przesadzanie i obsadzanie.Pytaj oczywiście ale sama musisz decydować i pewnie to wiesz.
pozdrawiam i życzę dobrego week
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Milka 05:48, 15 kwi 2016


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Ania, mozesz nawet na przedplociu zaszalec, zamiast pasa trawy, cos fajnego na pniu i do tego byliny, popatrz u szefowej
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Anna_ogrodni... 08:14, 15 kwi 2016


Dołączył: 07 kwi 2016
Posty: 734
Witaj Mireczko
Dziękuję bardzo za odwiedziny o dobre słowanawet nie przypuszczasz jakie one są dla mnie ważne dziękiRzeczywiście muszę przespać temat i właśnie czekając na pogodę miedzy przerwami w obowiązkach myślę i na pewno coś z tych przemyśleń powstanie. Nim nie odwiedziłam Ogrodowska byłam bardzo zielonym ogrodnikiem Przede wszystkim robiłam podstawowy błąd (teraz to wiem) kupowałam dużo pojedynczych roślin i tak długo niepotrzebnie błądziłam za długo ale to nic takie sprawy można naprawić. Tak ze chciałabym skupić jakoś te moje rośliny. Ten zielony pas trawy przed płotem na razie kosimy. Na naszym osiedlu, ba w naszym całym mieście i okolicy jeszcze nie widziałam aby ludzie obsadzali przed ogrodzie ale ja możne będę pierwsza? zobaczę jak się wyrobie wiesz praca, obowiązki babskie jak każda z was
A teraz sen z oczu zabiera mi myślenie tak jak słusznie zauważyłaś jak rozplanować rabaty albo połączyć istniejące. Te zielona siatkę z przodu chce obsadzić cisami tylko proszę doradź mi- jak już wcześniej pisałam siatka jest od frontu domu i z prawej strony będę sadziła cisy a z lewej mam te kacykową rabatkę z trzmieliną i bukszpanami. Czy dosadzić tu bukszpanów aby było gesciej czy tez cisy?
Pozdrawiam serdecznie i dobrego dnia Ci życzę
____________________
Ania ogrod zielonej aniak
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies