Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Any ogród mały czyli wygrana walka z ugorem

Pokaż wątki Pokaż posty

Any ogród mały czyli wygrana walka z ugorem

polinka 14:22, 26 sie 2015


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
KasiaW76 napisał(a)
Nie mam wody na cele ogrodu tylko normalnie liczona ze ściekami co daje za 1m3 niecałe 15 złotych


Kasia a podlicznika nie możesz sobie zamontować?

U nas kanalizacja z wodą to 17 zł...

Sama woda 3,43+vat
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
ana_art 14:27, 26 sie 2015


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
agam napisał(a)
Mój cały trawnik wygląda jak ten Twój wyschnięty trójkącik .
Przez chwilkę pomyślałam że pędraki pod darnią u Ciebie grasują, uff dobrze że to tylko zraszacze, jeszcze dzień podlewania i nie będzie widać różnicy.
edit:
Jeśli chodzi o ceny wody:
opłata za licznik - 4,76zł
woda - 4,00zł/m3
ścieki - 5,98zł/m3


w pewnym momencie też pomyślałam o pędrakach. Wiem, że gyby nie podlewanie tak by właśnie wyglądał cały...
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
jankosia 14:28, 26 sie 2015


Dołączył: 20 mar 2014
Posty: 3124
U mnie 3,13 brutto. Mam na świeżo informację bo dzisiaj podawaliśmy stan licznika. Masakra: 200 metrów sześciennych zużyliśmy. Aż babka przyjmująca zgłoszenie sama była w szoku mając porównanie z poprzednim stanem. Dobrze że mój małżonek nie kwęka że woda się leje po kilka godzin dziennie. Kiedyś kwękał- znaczy dojrzewa ogrodowo
____________________
Monika. Gdybym tylko mogła nie wychodzić z ogrodu...
ana_art 14:33, 26 sie 2015


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
u nas nie ma kanalizacji więc cena tylko za dostarczenie, ale u mojej koleżanki gdzie mają kanalizację, mają podlicznik na wodę gospodarczą, wiem że nie wszędzie jest taka możliwość. 15zł to już porażka....
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
Margarete 14:39, 26 sie 2015


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
Ależ oni fajni ci twoi chłopcy.....chyba sie starzeje bo lubię przyglądac sie dzieciom, zachwycać nimi...
Pozdrawiam
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Margarete 14:45, 26 sie 2015


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
ana_art napisał(a)



Aneta, ta runianka tuż przy begoniach i stozkach to jest na słoncu czy bardziej w cieniu ? a jeszcze gdzies masz też ta druga, jasna odmiane, czy ona tez na słoncu jest ? nie przypala ci jej ?
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
lindsay80 14:50, 26 sie 2015


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
U nas 1 m3 wody 8,63 PLN, opłata abonamentowa 10,35 PLN (ceny brutto), na szczęście ogródek podlewamy z własnej studni, niedawno wywierconej, a za ścieki też nie płacimy bo mamy własną BOŚ.

Fajne chłopaki, każdy inny.
____________________
Tu ma być ogród :)
ana_art 15:12, 26 sie 2015


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
Margarete napisał(a)

Aneta, ta runianka tuż przy begoniach i stozkach to jest na słoncu czy bardziej w cieniu ? a jeszcze gdzies masz też ta druga, jasna odmiane, czy ona tez na słoncu jest ? nie przypala ci jej ?


specjalnie dla Ciebie fotka z przed chwili godz 15 od frontu, jak widać polowa
jest w cieniu domu, druga połowa w zasadzie do końca dnia w słońcu.

tutaj masz zbliżenie frontowyej runianki


z tyłu domu cień jest tak do 10 potem palące słońce


jak widać nic nie jest przypalone. Pamiętam jak kiedyś gdy rozmawiałam z kimś na etapie sadzenia wręcz mnie wyśmiał że nie ma szans na to by runianka rosła w takich warunkach...
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
abiko 15:53, 26 sie 2015


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8413
ana_art napisał(a)
I takie małe co nieco



A ja ściągi potrzebujęMasz jakieś zdjęcie rabaty z brzózką, co masz tak ładnie posadzone?
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
Margarete 16:02, 26 sie 2015


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
ana_art napisał(a)


specjalnie dla Ciebie fotka z przed chwili godz 15 od frontu, jak widać polowa
jest w cieniu domu, druga połowa w zasadzie do końca dnia w słońcu.

tutaj masz zbliżenie frontowyej runianki


z tyłu domu cień jest tak do 10 potem palące słońce


jak widać nic nie jest przypalone. Pamiętam jak kiedyś gdy rozmawiałam z kimś na etapie sadzenia wręcz mnie wyśmiał że nie ma szans na to by runianka rosła w takich warunkach...

Dzieki - to bardzo dobra wiadomośc dla mnie. Bede jesienia poszerzac swoje rabaty i m.in. szykowac miejsce na tego dużego bukszpana z Wrocławia (ma byc stożek!!) a do niego musze "wydobyc" spod roslin moje kulki, bo i róże i trawy i je "zeżarły" chciałabym obok podsadzic te kulki i stożek od strony krawedzi rabaty, przy trawniku runianką, tyle że tam cienia niewiele...
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies