Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Any ogród mały czyli wygrana walka z ugorem

Pokaż wątki Pokaż posty

Any ogród mały czyli wygrana walka z ugorem

ana_art 19:46, 10 paź 2015


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
pchla141444 napisał(a)
Ana ja trochę z innej beczki - powiedz mi proszę jak wyglądają Twoje żurawki southern comfort po dzisiejszej mroźnej nocy. Mam ta odmianę pierwszy rok - po dzisiejszych przymrozkach (na Podlasiu było -8)wszystkie moje żurawki tej odmiany wyglądają jakby zwiędły (zmarzły). Czy to normalne? Czy ta odmiana bez problemu u Ciebie zimuje? Czy one odbiją/odbijają wiosną z korzenia? Będę wdzięczna za info.
Jutro Ci powiem jak wyglądają bo ich dzisiaj nie widziałam - nie miałam czasu, u mnie rano było -8,9 generalnie jednak żurawki tak wyglądają, kurczą im się liście. Southern Comfort mam od 2011
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
ana_art 19:49, 10 paź 2015


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
Makao_J napisał(a)


Dzięki. Wiedziałam że są jednoroczne tylko nigdy nie spotkałam czarnych nasion więc pomyślałam że te akurat kupuje się w sadzonce. No ale teraz wiem że na 100% szukać nasion. Jeszcze raz dzięki.
aaaa zdania na ten temat są podzielone, dziewczyny wykopywały te kosmosy czekoladowe i przetrzymywały korzenie jak dalie, wiosną im ruszały. Ja jednak kupuje SADZONKI corocznie bo nie mam gdzie przechowywać.
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
ana_art 19:51, 10 paź 2015


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
Roszponka napisał(a)


Ana jakie masz Żurawski w nogach rozchodniki i co ile je sadziłaś, rozchodników co ile sadzić żeby osiągnąć taki efekt.
Cudna ta rabatkach chcę taką u siebie. Chyba się nie obrazie jak ją zgapię?
Posadziłam już trzy hortki co 80 cm, rozplenice wezmę od teściowej.
Pozdrawiam
żurawki to southern comfort u mnie wszystko sadzone jest za gęsto i na oko nie biegam z centymetrem. Jeśli Ci się podoba to zgapiaj
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
ana_art 19:51, 10 paź 2015


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
ewa004 napisał(a)
Aniu zbierz nasionka
Nie dam Ci spokoju
spokojnie pamiętam
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
ana_art 19:53, 10 paź 2015


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
Makao_J napisał(a)
Ana te czarne kosmosy kupujesz w sadzonkach czy w nasionach?
w sadzonkach, tyle razy na przestrzeni 2 lat to już to pisałam, że aż się dziwie, że ktos jeszcze tego nie wie
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
nicol21 21:11, 10 paź 2015


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 10350
Szkoda, że mrozi, bo widoczki cudne i fajnie się je ogląda, z chęcią oglądałabym je jeszcze przez długi czas.
____________________
Mały ogródek, za i przed zabudową szeregową - Nicol21 Wątek równoległy: Okiełznać swoje setki pomysłów - ogród ze spadkiem na północ ************ Pozdrawiam i zapraszam - Ewelina ************ ***Booskop https://goo.gl/photos/jpY3wG37U7c9ALAf9 *** *** De tuinen van Appeltern https://goo.gl/photos/WrF6PWtCn53Gzswp6 *** *** *** formowanie cisów: https://photos.app.goo.gl/y72my2AfOaf4XKNq1 **** ***** Rotary Garden - Belgia - https://photos.app.goo.gl/iErs4Fi1dOEJ6Jls1 ****
Madzenka 21:36, 10 paź 2015


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
To mam wykopywać czy nie te czekoladowe kosmosy ? Miałam je przechować...
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Makao_J 21:55, 10 paź 2015


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
ana_art napisał(a)
w sadzonkach, tyle razy na przestrzeni 2 lat to już to pisałam, że aż się dziwie, że ktos jeszcze tego nie wie


Ok dzięki za odpowiedź. Może i pisałaś ale jak się czyta wątek z kilku tysiączną liczbą stron w trzy wieczory to coś może umknąć. A i tak widzę że zdania są podzielone. Przepraszam za problem.
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
ewa004 22:29, 10 paź 2015


Dołączył: 29 maj 2012
Posty: 15264
ana_art napisał(a)
spokojnie pamiętam

To dobrze kochana
____________________
Ewa - Co z tym ogródeczkiem począć
ren133 22:40, 10 paź 2015


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
ana_art napisał(a)
i znalazłaś coś?


Noo wieeeeesz?
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies