Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Co z tym ogródeczkiem począć

Pokaż wątki Pokaż posty

Co z tym ogródeczkiem począć

ewa004 19:29, 01 cze 2012


Dołączył: 29 maj 2012
Posty: 15264
Witam wszystkich cieplutko
Oglądam wasze ogrody i oczom nie wieże że może być taki raj na ziemi .
Są tak piękne że dech zapiera z wrażenia.CUDO
Dlatego też ośmieliłam się poprosić was o pomoc chodzi o maleńki skrawek zaraz przy tarasie długość 7m szerokość 3m.

Jest to od strony zachodniej słoneczka bardzo mało,nawet trawa nie rośnie.
Wstyd mi aż pokazać zdjęcie .Naoglądałam się tych waszych przecudownych ogrodów a ja tu z takim czymś wyskakuję,ale może ktoś z was się zlituje.

Teraz aktualnie (widać na zdjęciu) jest remont budynku gospodarczego ,część roślin które tam rosły już uległy zniszczeniu reszta ledwie zipie.
Za tydzień skończą i ...no właśnie co tam zrobić.
Myślałam ,nad jakąś prostą kompozycją z iglaków może z bukszpanu coś nie wielkiego ,wysypać żwirek czy korę,ale nie wiem co ,gdzie i jak .proszę podpowiedzcie coś.
____________________
Ewa - Co z tym ogródeczkiem począć
ewa004 19:59, 01 cze 2012


Dołączył: 29 maj 2012
Posty: 15264
Tak myślałam że macie tu do oglądania tak piękne ogrody ,że na takie moje dziwadło reakcji brak
____________________
Ewa - Co z tym ogródeczkiem począć
monitka 20:48, 01 cze 2012


Dołączył: 06 mar 2012
Posty: 3918
Witaj Ewo Najlepiej byłoby gdybyś zrobiła rysunek bo po zdjęciu cieżko się zorienować jak to wygląda. Napewno trzeba jakoś uporzadkować nasadzenia i dostosowac rośliny do panujących u Ciebie warunków. Nie martw się napewno ktoś ci coś doradzi i stworzysz sobie miły kącik do relaksu
____________________
Monika Bystre Oko ogródkowy chaos u monitki
ewa004 20:56, 01 cze 2012


Dołączył: 29 maj 2012
Posty: 15264
Wielkie dzięki za odzew To co tam rośnie może wszystko zostać usunięte,tam naprawdę nic nie ma szans na rozwój
____________________
Ewa - Co z tym ogródeczkiem począć
monitka 21:04, 01 cze 2012


Dołączył: 06 mar 2012
Posty: 3918
Są rośliny które nie lubią nasłonecznienia np. hosty, paprocie, runianka japońska, hortensja Limeligt
Głowa do góry napewno coś się znajdzie
____________________
Monika Bystre Oko ogródkowy chaos u monitki
ewa004 21:20, 01 cze 2012


Dołączył: 29 maj 2012
Posty: 15264
Dzięki Monika za zainteresowanie i chęć udzielenia pomocy
A co myślisz o jednej rabacie na środku może w kształcie koła na środku coś na pniu,obsadzone bukszpanem czy cisem ? Rabata wypełniona np.korą albo kamyczkami a poza rabatą na całości kora?
____________________
Ewa - Co z tym ogródeczkiem począć
Juzia 21:45, 01 cze 2012


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38177
Fajny kątek....dużo można tam zrobić zależy co się chce
I koła i kwadraty.
Musisz dać szerszy obraz.

Więcej zdjęć + szkic z wymiarami i zawsze się chętni do pomocy znajdą
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
monitka 21:52, 01 cze 2012


Dołączył: 06 mar 2012
Posty: 3918
Widziałabym raczej nasadzenia pod ścianami, mogą być w kształcie koła. Środek pusty tzn wypełniony trawą. Zobacz ogródek motylli
____________________
Monika Bystre Oko ogródkowy chaos u monitki
Juzia 22:06, 01 cze 2012


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38177
A ja widzę na środku koło żwirkowe z fontanną i ścieżka do niej, a reszta rabaty
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
zbigniew_gazda 22:12, 01 cze 2012


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11126
Cześć Ewa . Mówisz że 7 m x 3 m i wystawa zachodnia . Jak dasz na środku wysepkę - to po bokach zostanie Ci 2 paski po 1 m na dojście a wysepka szeroka tylko na 1 m. To mało i szkoda miejsca. Może rabatkę zrobić wzdłuż jednej ściany szeroką na 2 m a reszta na trawnik . Z roślin możesz śmiało zastosować żółte lub zielone żurawki , hortensje bukietowe np. Limelight , różaneczniki , azalie , hosty np. Patriot , runianka japońska , na pniu cisa lub coś innego , zawijasek z bukszpanu , trawek kilka i rabatka już jest pełna.
Nie musisz dużo roślin dawać bo będzie ciasnota . A może w tej jaśniejszej części kawałek żwirowej rabatki (żwirek lubi słońce ) a pozostała część kora ? Jak to poukładać - poszperaj na forum i coś znajdziesz dla siebie. Pozdrawiam i pięknego zakątka życzę.
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies