Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogródek frontowy

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek frontowy

wrobelki 23:09, 11 cze 2017


Dołączył: 02 maj 2016
Posty: 1134
Toszka napisał(a)
Tak, to normalna długość liści irysków


Dziękuję Toszko za info :* i za to że zaglądasz Muszę obfocić kratkową żebyś zerknęła fachowym okiem
____________________
wrobelki Ogrodek frontowy
wrobelki 23:12, 11 cze 2017


Dołączył: 02 maj 2016
Posty: 1134
Grodzia napisał(a)
pięknie u Ciebie! Pozdrawiam z małopolski

Witam Grodzia, dziękuję bardzo jeszcze u mnie dużo pracy z drugiej strony , ale myślę że powoli zagospodaruję całość
Muszę odwiedzić Twój ogród w końcu po sąsiedzku
____________________
wrobelki Ogrodek frontowy
wrobelki 23:15, 11 cze 2017


Dołączył: 02 maj 2016
Posty: 1134
kerii napisał(a)
Frontowy Ci się bardzo ładnie prezentuje a co to masz za iryski w tych bukszpanach


Dziękuję Kerii w bukszpanach to poletko irysków żyłkowanych. Pięknie wiosną wyglądały, mam cichą nadzieję że jeszcze się rozmnożą
____________________
wrobelki Ogrodek frontowy
wrobelki 00:44, 12 cze 2017


Dołączył: 02 maj 2016
Posty: 1134
anbu napisał(a)


Ekstra!

Mnie te tulipany też już wkurzają, bo straszą na rabatach ;/
Widzę, że niektórzy obcinają inni nie.....nie wiem czy da się coś przyspieszyć Chyba rzeczywiście najlepiej sadzić je w trawach albo za żywopłocikami

Co to za kapusty po lewej stronie zdjęcia Wrobelku? To chyba żurawka...szukam wypełnienia moich rabat i zbieram dane hi hi


Dziękuję bardzo
Aniu te kapusty a u nas zwane sałatami to żurawki Lime marmalade. Ładne cały rok mam je po obu stronach ścieżki tylko po prawej jedna jakaś inna Do wymiany pójdzie

Tulipany straszny zielony tłum teraz robią, ale bardzo bym chciała żeby w przyszłym roku powtórzyły więc jeszcze nie ścinam. Poczekam aż troche zaczną żółknąć. Mam je posadzone w runiance, a jak widzę ile nowych pędów u niej to cos mi się wydaje że długo tam dosadzać tulipanów się nie będzie dało. Teraz zaznaczam wykałaczkami gdzie już są żeby jesienią dosadzić takich samych odmian.
Czytałam U Anulajdy że Agelique nie powtarza kwitnienia, a nie zaznaczyłam gdzie konkretnie są Ciekawe jak z resztą będzie.
____________________
wrobelki Ogrodek frontowy
anbu 08:41, 12 cze 2017


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
No żurawki podobają mi się robią fajny kolor na rabacie

A tulipany chyba wykopię i dam za te żywopłociki nie będą mnie drażnić po przekwitnieniu


Po chwiliiiii.....

Toszka, właśnie kiedy się wykopuje tulipany?
____________________
Ania Ogród Ani :)
wrobelki 19:06, 12 cze 2017


Dołączył: 02 maj 2016
Posty: 1134
Te żurawki mają super, mam tylko nadzieję że opuchlaków nie przyciągnę nimi. Wadą tej odmiany jest to że nie bardzo się na słońce nadaje bo przypalają się jej liście. Bardziej w słońcu mam tawułę Golden princes tez fajnie koloru dodaje. Na przedpłocie myślałam o pęcherznicy tej jasnej, albo o jakiś limonkowych hostach połączonych z runianką lub kopytnikiem. Tylko o przedpłociu nie powinnam jeszcze myśleć bo kratkowa czeka
____________________
wrobelki Ogrodek frontowy
wrobelki 19:22, 12 cze 2017


Dołączył: 02 maj 2016
Posty: 1134
A tak przy okazji deszcz mnie przegonił z kratkowej przed chwilą, ale zdjęcia z pracy mam Na bałagan nie patrzymy bo w trakcie pracy




Między róże i stipę pójdą szałwie niebieskie. Doniczki po drugiej stronie kratek to będą azalie japońskie białe lub amarantowe ( nie mogę się zdecydować). I oczywiście tulipanów będzie dużo na wiosnę czerwonych rococo specjalnie dla mojego taty i synka
Kamień wiem że uważany za nietrwały ale po pierwsze w moim ogrodzie trochę już go jest więc chciałam nawiązać, a po drugie bardzo sentymentalnie związana z nim jestem bo to kamień z domu mojej babci
____________________
wrobelki Ogrodek frontowy
wrobelki 19:26, 12 cze 2017


Dołączył: 02 maj 2016
Posty: 1134
A to już czerwcowy frontowy

I pierwsze róże
Artemis

I Giardinia
____________________
wrobelki Ogrodek frontowy
AgaCzek 21:17, 12 cze 2017


Dołączył: 08 lis 2016
Posty: 594
Super zmiany - fajnie to wszystko wygląda. A co do tulipanów to chciałam zadać to samo pytanie - u mnie też całkiem zielone, sztywne i straszą. Cieszę się, że nie jestem sama
____________________
Agata i Ogród z fortepianem i Wizytówka
Toszka 23:06, 12 cze 2017


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
anbu napisał(a)
(...)

Toszka, właśnie kiedy się wykopuje tulipany?


W lipcu. Teraz jeszcze ładują akumulatory.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies