Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Metodą prób i błędów Myometis ogród buduje

Pokaż wątki Pokaż posty

Metodą prób i błędów Myometis ogród buduje

Myometis 10:20, 22 cze 2016


Dołączył: 15 cze 2016
Posty: 22
powiedzcie mi proszę czy zapytania o porady i sugestie dotyczące zmian w moim ogrodzie wrzucać tu na swoim wątku czy lepiej wklejać w zbiorczy?

chwilowo napiszę tu.

"Zabieram się" za kolejny róg mojego ogrodu, jest w nim duża piaskownica (później będzie przekształcona albo w skalniak albo zostanie podkładem pod basen). Chciałabym posadzić tam 3 drzewa, wymyśliłam sobie, że będą posadzone w kąt prosty między ławkami (muszę je nieco rozsunąć) czyli po jednym z boku ławek i jedno w środku. Myślałam o lipie "Silver Globe", ale sąsiadka mówi, że lipy bardzo brudzą pyłkiem (a ławki są ciemne), kolejny strzał to jesion mannowy Mecsek lub może platany kuliste. Na pewno nie chcę katalp i klonów globosum.
Może macie jeszcze jakieś pomysły co do tego zakątka?



____________________
Metodą prób i błędów Myometis ogród buduje
Makao_J 13:49, 22 cze 2016


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
Możesz pytać u siebie lub u innych jeśli zobaczysz coś co chcesz posadzić u siebie.

Nie znam kompletnie ani jesiona ani lipy. Te platany ładnie wyglądają.
Na forum chwalą sobie też graby fastigiata bo można formować i ciąć jak się chce i one to lubią.
http://www.e-katalogroslin.pl/api/image.php?id=11408&size=large

Możesz posadzić w środek między ławkami wyższe drzewko a po bokach jakieś niższe.
Fajnie by było siedząc na ławkach czuć jakiś zapach więc może róże bądź patrzeć na coś niesamowitego jak przecudne hortensje. Do tego jakieś trawki z dużych to polecam trzcinnika Karl Foerster bo bardzo wcześnie rusza i nie jest pusto na rabacie a z niższych to molinia lub bardzo niska sesleria.

Pozostałe rośliny to już zależy jakie to jest miejsce? Czy bardzo nasłonecznione czy nie.
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
Mary 22:46, 23 cze 2016


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3506
Myometis napisał(a)


Witaj,

Z przyjemną oglądam zdjęcia z Twojego ogrodu.
I zastanawia ta przebarwiona na czerwono roślina w prawym górnym rogu. To hortensja?
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
Myometis 22:16, 24 cze 2016


Dołączył: 15 cze 2016
Posty: 22
tak, zdaje się, że to odmiana alpengluhen
____________________
Metodą prób i błędów Myometis ogród buduje
Myometis 11:14, 27 cze 2016


Dołączył: 15 cze 2016
Posty: 22
Kolejny zakątek zagospodarowany, odcięłam trawnik z miejsca gdzie trudno się kosiło, mąż ma mniej pracy a ja więcej roślin Ponieważ ta rabatka jest od frontu, pozwoliłam sobie na mały "busz", chcę mieć tam mocno zarośnięte. Czy wszystko się sprawdzi, okaże się z czasem, póki co, dzielę się zdjęciami:









Ta beczka pośród roślin to studnia / zlewnia deszczówki, niestety nie pomagała w aranżacji, ale myślę, że z czasem zginie w zieleni i nie będzie tak mocnym akcentem tej rabaty, pokrywa studni to donica, co roku sadzę tam coś innego, teraz królują tam komarzyce.

____________________
Metodą prób i błędów Myometis ogród buduje
Dominika11 11:18, 27 cze 2016


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
dziel się dziel, bo jest na co popatrzeć
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
Myometis 00:17, 09 sty 2017


Dołączył: 15 cze 2016
Posty: 22
Trochę zimy u mnie.








____________________
Metodą prób i błędów Myometis ogród buduje
ElzbietaFranka 00:30, 09 sty 2017


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13882
Po pol roku jest i zima - chociaz troche. U was to cieplo, u nas to zima powyzej 20 stopni. Teraz juz tylko 12 ale trzy noce to siarczyste.
Ogrod zadbany to ladnie wyglada.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Makao_J 16:12, 12 sty 2017


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
Ładnie zimą u Ciebie. Masz dorodne rośliny i zimą najbardziej to widać.
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
Milka 05:21, 13 sty 2017


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Witam kolejną wrocławianke
Ogrod juz jest super
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies