Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Metodą prób i błędów Myometis ogród buduje

Pokaż wątki Pokaż posty

Metodą prób i błędów Myometis ogród buduje

Myometis 11:10, 20 cze 2016


Dołączył: 15 cze 2016
Posty: 22
Hej wszystkim ogrodomaniakom, zdecydowałam się na zalogowanie do Waszego grona, choć forum czytam już od dawna. Wiele się od Was nauczyłam, sprecyzowałam moje "chcenie", zachwyciłam się stylem Gardenarium i oto jestem.
Mój ogród powstał niedawno i wciąż się zmienia. 4 Lata temu pojawiły się pierwsze rośliny, zaczynałam bardzo chaotycznie, bardzo niepewnie i z zerowym doświadczeniem. Dziś wiem, że niektórych błędów już nie poprawię, ale zmieniam to, co zmienić mogę, inspiruję się Waszymi ogrodami, czytam, słucham rad, uczę się powściągliwości. Niestety ogrodowa przygoda nie jest dla niecierpliwych, a mnie tej cierpliwości wielokrotnie brakowało i nadal brakuje Gdybym miała zaczynać raz jeszcze, na pewno skorzystałabym z pomocy projektanta, kiedyś wydawało mi się to kompletnie niepotrzebne, dziś wiem jak dużej wiedzy i talentu potrzeba, żeby stworzyć coś pięknego w przestrzeni z dynamicznych elementów, zmieniających się w czasie. Mój ogród początkowo przypominał stragan przekupki, dziś staram się go uspokoić, nadać mu charakter, wydobyć harmonię. Cała moja przestrzeń do "szaleństw" to 1000m2, minus dom i powierzchnia kostki, otoczone tujami, które lubię i które są mi tu potrzebne, choć tak nienawidzą ich projektanci. Mam nadzieję na konstruktywne uwagi z Waszej strony i pomoc w kolejnych zmianach, bo jeszcze wiele pracy przede mną. W tym sezonie próbuję obsadzić na nowo skarpy wokół tarasu bo niektórym roślinom nie służy stanowisko a inne rozrosły się ponad miarę, zagłuszając sąsiedztwo, poza tym wciąż zmienia mi się gust, ale to podobno normalne u początkujących
Zamieszczam parę zdjęć tego, co pokazać się da odwiedzajcie mnie i komentujcie, jestem otwarta na wszelkie sugestie.













____________________
Metodą prób i błędów Myometis ogród buduje
Dominika11 11:34, 20 cze 2016


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
Witaj serdecznie
muszę powiedzieć, że masz bardzo ładny ogród, bardzo podobają mi się Twoje rabaty i zestawienia
nie powiedziałabym, że twój ogród ma dopiero 4 lata - wygląda rewelacyjnie
z miłą chęcią będę obserwować twoje dalsze poczynania

nie wspominając, że mieszkamy w jednym rejonie
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
Myometis 11:34, 20 cze 2016


Dołączył: 15 cze 2016
Posty: 22








____________________
Metodą prób i błędów Myometis ogród buduje
Myometis 11:36, 20 cze 2016


Dołączył: 15 cze 2016
Posty: 22
Dominiko dziękuję za miłe słowa. Ogród wymaga jeszcze wiele pracy i "szlifu", dużo robią staranne zdjęcia, o takie staram się dbać, żeby się miło oglądało
pozdrawiam.
____________________
Metodą prób i błędów Myometis ogród buduje
BasiaLT 14:58, 20 cze 2016


Dołączył: 19 sty 2016
Posty: 7414
Ogród masz naprawdę bardzo ładny i świetnie skomponowane rabaty. Miło się ogląda. No i śliczną masz psinkę w awatarku
____________________
Basia Tu narazie jest ściernisko...
Makusia 15:04, 20 cze 2016


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
Dzień dobry, masz piękny, spokojny ogród. Wszystko wygląda na bardzo przemyślane, przynajmniej dla mnie.
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
Gardenarium 19:51, 20 cze 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Bardzo mi się podoba
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Myometis 22:11, 20 cze 2016


Dołączył: 15 cze 2016
Posty: 22
BasiaLT napisał(a)
Ogród masz naprawdę bardzo ładny i świetnie skomponowane rabaty. Miło się ogląda. No i śliczną masz psinkę w awatarku


psinka (bagatelka 30 kg) to codzienny użytkownik ogrodu, na szczęście przyjazny roślinom




____________________
Metodą prób i błędów Myometis ogród buduje
Makao_J 14:39, 21 cze 2016


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
No cześć.
Masz na prawdę świetny ogród. Całość ciężko na razie sobie wyobrazić ale uważam że nie wiele masz do poprawki.
Rośliny wszystkie dorodne i zdrowo wyglądają.

Jedyny problem jaki zauważyłam u Ciebie to brak podpisu. Proszę oto Obrazkowa ściąga do podpisu Dzięki temu możesz pytać na innych wątkach i każdy kto zechce będzie mógł trafić do Ciebie bez problemu.

Zaznaczam wątek do oglądania.
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
Myometis 10:04, 22 cze 2016


Dołączył: 15 cze 2016
Posty: 22
dziękuję Aniu, już robię podpis.

Będę wstawiać kolejne zdjęcia ogrodu w miarę jego wzrastania oraz pytań dotyczących jego zakątków, póki co "ukryte" są te części, które są niedopracowane i nie ma czym się chwalić
Zapraszam.
____________________
Metodą prób i błędów Myometis ogród buduje
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies