Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogropole- jeszcze nie ogród, ale już nie pole

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogropole- jeszcze nie ogród, ale już nie pole

polinka 21:40, 28 lut 2017


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
Podziałaś dzisiaj? Dobrze, że prognozy się nie sprawdziły i dalej można się słońcem cieszyć
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
AniMa 07:48, 01 mar 2017


Dołączył: 23 cze 2016
Posty: 4999
eee_taam napisał(a)


tez byłam w tym markecie ...kazdy cos dla siebie tam znajdzie


masz doświadczenie z frezjami? ...bo tez mnie kusiły ...może jeszcze na nie trafię ...bo do donic by chyba mogły być? o ile zakwitną w tym roku ....bo piwonie i irysy to raczej nie ...i liatra z kłącza w zeszłym roku tez mi nie zakwitła.

Justynko - frezje to moje ukochane kwiaty - dlatego kupiłam. Nigdy nie miałam, więc będzie próba...zobaczymy czy udana - chcę posadzić i na rabatkę (przy tarasie) i do donicy...
Jeżeli chodzi o pozostałe to wiem, że nie zakwitną, ale mam nadzieję, że się przynajmniej przyjmą (na innych wątkach naczytałam się negatywnych komentarzy o kupowaniu roślin w kłączach w dużych marketach)... Jestem jednak optymistycznie nastawiona...
Muszę tylko odczekać moment, kiedy mój ogród przestanie wciągać Dzisiaj idę sprawdzić jak bardzo mokro jest - jeżeli da się chodzić, to biorę się za pierwsze porządki
____________________
Ania Ogropole-jeszcze nie ogród ale już nie pole
AniMa 07:52, 01 mar 2017


Dołączył: 23 cze 2016
Posty: 4999
agnieszka_m napisał(a)
U mnie nie da się dzisiaj nic zrobić
mimo że słońce świeci ale tak wieje i piachem po oczach sypie

U nas wczoraj był cały przekrój pogodowy: od pięknego słonecznego ranka, przez pochmurne i wietrzne południe do mokrego wieczoru...
Wczoraj jedynie przycięłam cisy...ale mam ich całe sztuk 4, z czego 1 jeszcze do cięcia się nie nadaje, bo próbuje się pozbierać po cięciu i przesadzaniu w zeszłym roku
____________________
Ania Ogropole-jeszcze nie ogród ale już nie pole
AniMa 07:55, 01 mar 2017


Dołączył: 23 cze 2016
Posty: 4999
Magda70 napisał(a)
U nas też dziś już chlodnie i mokro.
Ale w sobotę ma być fajnie

A mi niestety zamiast ogrodu w sobotę malowanie sypialni u mamy się szykuje....
Ale niedzieli nie odpuszczę - jak tylko nie będzie padać - pokręcę się i coś pogrzebię w ziemii...
Natomiast na piątkowy wieczór w planach ognisko Jako rozpałka suche, wycięte trawy
____________________
Ania Ogropole-jeszcze nie ogród ale już nie pole
AniMa 07:56, 01 mar 2017


Dołączył: 23 cze 2016
Posty: 4999
Makao_J napisał(a)
Fajne zakupy zrobiłaś. I wszystko chyba w bieli widzę

Wszystko w bieli (przynajmniej tak jest na opakowaniach) Nastawiam się na biel i fiolet.....
____________________
Ania Ogropole-jeszcze nie ogród ale już nie pole
AniMa 07:59, 01 mar 2017


Dołączył: 23 cze 2016
Posty: 4999
polinka napisał(a)
Podziałaś dzisiaj? Dobrze, że prognozy się nie sprawdziły i dalej można się słońcem cieszyć

Poli ciachałam cisy Zajrzałam też do kompostownika - prosi się o przerzucenie...a ja jeszcze porządnych wideł nie mam kupionych...
Mus wstąpić do narzędziowego po pracy
____________________
Ania Ogropole-jeszcze nie ogród ale już nie pole
AniMa 09:39, 01 mar 2017


Dołączył: 23 cze 2016
Posty: 4999
Zmierzyłam ph ziemi w różnych miejscach - na młodym trawniku jest ok 6, na starym 5-5,5 ale on do zdarcia i będzie siany nowy...Przy rodkach jest ok 6,5-7....Czyli muszę zakwasić....
Nasuwa mi się pytanie - kiedy posypać dolomitem ziemię pod nowy trawnik? Jeszcze teraz jak rośnie stara trawa i przegrabić czy kiedy ściągnę murawę i będę szykowała nową ziemię???? Mam zamiar zrobić to jeszcze w marcu....
____________________
Ania Ogropole-jeszcze nie ogród ale już nie pole
AgataP 10:05, 01 mar 2017


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
AniMa napisał(a)
Zmierzyłam ph ziemi w różnych miejscach - na młodym trawniku jest ok 6, na starym 5-5,5 ale on do zdarcia i będzie siany nowy...Przy rodkach jest ok 6,5-7....Czyli muszę zakwasić....
Nasuwa mi się pytanie - kiedy posypać dolomitem ziemię pod nowy trawnik? Jeszcze teraz jak rośnie stara trawa i przegrabić czy kiedy ściągnę murawę i będę szykowała nową ziemię???? Mam zamiar zrobić to jeszcze w marcu....


Sama będziesz zdzierać trawnik?
____________________
Z Pszenicznej...
Toszka 10:38, 01 mar 2017


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
AniMa napisał(a)
Zmierzyłam ph ziemi w różnych miejscach - na młodym trawniku jest ok 6, na starym 5-5,5 ale on do zdarcia i będzie siany nowy...Przy rodkach jest ok 6,5-7....Czyli muszę zakwasić....
Nasuwa mi się pytanie - kiedy posypać dolomitem ziemię pod nowy trawnik? Jeszcze teraz jak rośnie stara trawa i przegrabić czy kiedy ściągnę murawę i będę szykowała nową ziemię???? Mam zamiar zrobić to jeszcze w marcu....


Pod rodki albo ekologicznie podlej zakwasem (roztwór 1:3) + parzona kawa (dzbanek z 4 łyżek kawy na konewkę deszczówki) lub chemicznie - siarczan amonu, ew. nawóz do borówek. Raczej wybierz opcję ekologiczną. Mozna siarką podsypać i delikatnie zmieszać z wierzchnią warstwą, ale ta metoda zacznie działać za ok. 6 miesięcy.

Dolomit + mączka bazaltowa po zdjęciu darni. Przekopać.

Traw (w tym miskantów) nie palę. Daję na kompost, ale cienkimi warstwami przesypanymi kompostem. Żal materiału na przyszły kompost
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
AniMa 10:50, 01 mar 2017


Dołączył: 23 cze 2016
Posty: 4999
Dzięki Iwonko, że zajrzałaś
Mam siarczan, ale tez preferuję ekologicznie, zwłaszcza, ze kawę fusiastą pijam

W przyszłym tygodniu - jak nie będzie padać zabieram się za kopanie - dolomit i mączka sa na stanie

Kompostownik muszę najpierw przekopać, ale nie wiedziałam, że trawy ozdobne tez się nadają. Na razie mam wszystkie ścięte poupychane w workach, więc jak będę działać z kompostownikiem to dam te trawy jako warstwy pośrednie. Dobrze myślę??? Ale niektóre po zimie wyglądały jakby miały grzyba - zwłaszcza mozga trzcinowa- tę spalę na pewno
Na rozpałkę pójdą gałązki iglaków ze stroiszy
____________________
Ania Ogropole-jeszcze nie ogród ale już nie pole
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies