Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Moje marzenie

Pokaż wątki Pokaż posty

Moje marzenie

Szafran 23:51, 24 lip 2016


Dołączył: 31 sie 2013
Posty: 90
Cześć Moniko. Widzę, że też wielkopolska
____________________
Szafran Szafranowy ogród Moje marzenie ...
paula23 23:58, 24 lip 2016


Dołączył: 22 mar 2013
Posty: 1011
No pięknie, pole do popisu masz

Przydał by się plan - rzut z góry.

Czemu to nie chcesz już robinii?


Co do wiązu widziałam podporę z koła drewnianego https://www.google.pl/search?q=rozpórka+dla+drzew+płaczacych&client=opera&hs=P68&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwi7kIDUjI3OAhUCGCwKHQdHDfcQ_AUICSgC&biw=1366&bih=630#tbm=isch&q=drewniane+ko%C5%82o+od+wozu zamocowawa na słupku przy samym pniu

Tu podobne rozwiązanie:
https://www.google.pl/imgres?imgurl=http%3A%2F%2Fwww.sklepogrodnik.com.pl%2Fimages%2Flipy%2Flipa_formowana.jpg&imgrefurl=http%3A%2F%2Fwww.sklepogrodnik.com.pl%2Fdrzewa-i-krzewy&docid=4kF0FMq2B8daJM&tbnid=NoEaTfpiCSLejM%3A&w=300&h=200&client=opera&bih=630&biw=1366&ved=0ahUKEwisnd3qjI3OAhXKKywKHa50DCQQMwgmKAowCg&iact=mrc&uact=8
____________________
Paula Moje trudne początki
Szafran 00:16, 25 lip 2016


Dołączył: 31 sie 2013
Posty: 90
Witaj Paula Dziękuję za podpowiedź. Za dużo liści to one są główną przyczyną chęci zmian. Choć z drugiej strony uwielbiam powiew wiatru i szelest małych listeczków. Masz rację muszę zrobić plan. To zadanie na ten tydzień Jeszcze czeka mnie zaplanowanie ogrodu z przodu posesji heh
____________________
Szafran Szafranowy ogród Moje marzenie ...
Szafran 00:22, 25 lip 2016


Dołączył: 31 sie 2013
Posty: 90
Kolejne zadanie do wykonania. Kupić duże donice i przesadzić bluszcz (nawet nie wiem jak dokładnie się nazywa). Nie sprawdziło się wsadzenie bezpośrednio do ziemi gdyż bardzo szybko się rozrasta i nie idzie nad tym zapanować Fajnie wygląda i nie chcę się go pozbywać choć niby taki pospolity - ktoś go tak kiedyś określił. Jeżeli możecie polecić strony z fajnymi donicami lub tutaj jest link do sklepów, które wspierają forum to będę wdzięczna.
____________________
Szafran Szafranowy ogród Moje marzenie ...
paula23 10:41, 25 lip 2016


Dołączył: 22 mar 2013
Posty: 1011
Winobluszcz pięciolistkowy
____________________
Paula Moje trudne początki
Toszka 13:23, 25 lip 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Szafran napisał(a)


Wiąz, dla którego muszę wymyślić jakąś podpórkę żeby gałązki były bardziej rozłożyste. Może ktoś podpowie coś w sprawie podpórki


Wystarczy 6 kijków bambusowych (lekkie) umocować w kwadrat. Pozostałe dwa dać po przekątnych.

Stelaż trzeba zamontować pod koroną, a gałązki delikatnie rozłożyć ponad kijkami. Do wiosny uzyskasz juz stabilne ułożenie poziomych gałązek i w praktyce stelaż będzie zbędny.
Dla przyśpieszenia efektu radzę śmiało skrócić gałązki - zagęszczą się i to co zostało obcięte błyskawicznie będzie zastąpione nowymi przyrostami, ale prowadzonymi szerzej.

Winobluszcz jest bardzo inwazyjny, a jego część podziemna to grube korzenie z rozłogami. Korzenie potrafią być grube na szerokość męskiego uda
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Toszka 13:27, 25 lip 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Szafran napisał(a)






Pod robiniami mozesz teraz posadzić szmaragdy, a jak te urosną robinie mozna będzie "skasować". Dzięki temu nie będziesz mieć "łyso".
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Szafran 16:02, 25 lip 2016


Dołączył: 31 sie 2013
Posty: 90
Dzień dobry Dziękuję za rady
____________________
Szafran Szafranowy ogród Moje marzenie ...
goska 17:22, 25 lip 2016


Dołączył: 12 kwi 2016
Posty: 356
Witam...będę zaglądała
____________________
gosia
Aga 21:44, 25 lip 2016


Dołączył: 30 lis 2012
Posty: 732
Szafran napisał(a)
Kolejne zadanie do wykonania. Kupić duże donice i przesadzić bluszcz (nawet nie wiem jak dokładnie się nazywa). Nie sprawdziło się wsadzenie bezpośrednio do ziemi gdyż bardzo szybko się rozrasta i nie idzie nad tym zapanować Fajnie wygląda i nie chcę się go pozbywać choć niby taki pospolity - ktoś go tak kiedyś określił. Jeżeli możecie polecić strony z fajnymi donicami lub tutaj jest link do sklepów, które wspierają forum to będę wdzięczna.
witaj podoba mi się forma winobluszczu wygląda jak drzewko jak to zrobiłaś? Po środku widzę ze też jest patyk?
____________________
Nowe miejsce nowy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies