Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Czy potrafię stworzyć piękny ogród?

Pokaż wątki Pokaż posty

Czy potrafię stworzyć piękny ogród?

Biedronka 14:53, 12 wrz 2016


Dołączył: 08 paź 2013
Posty: 78
Witam wszystkich bardzo serdecznie, czytam i oglądam Was od dawna, kiedyś nawet założyłam swój wątek, ale się poddałam. Pragnę zacząć swoje zmagania z moim tzw ogrodem znów od początku,ale potrzebuję Waszej pomocy.
Wierzcie mi, że musiałam pokonać swój (nie wiem,czy to dobre słowo) wstyd przed Wami, i pokazać na razie po kawałku swój nazwijmy to teren pod ogród.
Mieszkam w obecnym domu od 6 lat, ogród był w bardzo opłakanym stanie. Kilka roślin nadawało się do pozostawiania, trawnika praktycznie nie było w ogóle.
Mam prawie 50 lat, pracuję w systemie trzy zmianowym ( niestety dzisiaj zaczynają się moje nocne zmiany). Moje zasoby finansowe nie są zbyt duże. Powiedziałam sobie, że jeśli nie teraz to już chyba wcale nie zdziałam czegokolwiek. Lata przybywają, sił ubywa , a finanse się na pewno nie zmienią na lepsze
Może już zakończę na tym swój wywód, bo zaczyna się robić z tego cały esej, a nie jest moim celem nikogo zanudzić na śmierć
Wstawiam kilka zdjęć i proszę może ktoś się zlituje i udzieli mi kilku rad.
Po ostatnich upałach widać dokładnie miejsca w których ziemia bardzo szybko wysycha. Rosną tam głównie chwasty, które staram się ręcznie usunąć. Rośnie tam piękna ogromna jodła, a co za tym idzie niestety jest tam bardzo dużo zeschniętych igieł.
Proszę porażdźcie mi, czy dobrze zaczęłam ogarniać ten skrawek i może ktoś będzie miał jakieś pomysły na jego zagospodarowanie.
Pozdrawiam i z góry dziękuję za każdy wpis w moim wątku.
Ela

____________________
ElaCzy potrafię stworzyć piękny ogród?
asiak 14:57, 12 wrz 2016


Dołączył: 13 lip 2016
Posty: 8518
Ja się tylko przywitam, bo sama jestem na początku drogi
Na O jest bardzo dużo życzliwych, dobrych duszek, wiec na pewno pomogą
____________________
AsiaDziałeczka Asi
gobasia 15:03, 12 wrz 2016


Dołączył: 05 lip 2015
Posty: 8354
Witaj
prawie 50 to pewnie połowa ogrodowiska,

nie poddawaj się,rób podpis i do dzieła Kobieto

A co do tej rabaty to ją po prostu powiększ,jeśli rośliny rosną pod samym pniem to urosna i dalej
____________________
Gożdzikowa wiejski ogród***Marzenia nie odchodzą na emeryturę
Biedronka 15:09, 12 wrz 2016


Dołączył: 08 paź 2013
Posty: 78
Witajcie asiak i gobasia
Jak miło że od razu się odzezwałyście dziękuję, to podnosi na duchu, podpis oczywiście zrobię, moze uda mi się nawet to dzisiaj
Pozdrawiam
____________________
ElaCzy potrafię stworzyć piękny ogród?
omelka1 15:11, 12 wrz 2016


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 965
Witam krajankę.Ciekawa jestem z której strony Częstochowy jesteś?
Osobiście nie sadziłabym zaraz pod jodłą niczego.Wyjdź poza szerokość korony albo chociaż do połowy.Podnieś trochę rabatę czyli dosyp ziemi i może pomyśl o kwaśnolubnych wtedy dosyp kwaśnego torfu.Na ostatnim zdjęciu po prawej widzę chyba hortensję więc początek już jest.
____________________
Agata-OGRÓD...niekończąca się opowieść i przygoda
AsiaK_Z 15:16, 12 wrz 2016


Dołączył: 18 sie 2014
Posty: 11771
Cześć Elu
Ważne to co powiedziała Basia - zrób podpis do swojego wątku, bo nikt do Ciebie nie trafi Zajrzyj tutaj Ania zrobiła świetna obrazkową ściągę z jego wykonania.

Tujki wzdłuż ogrodzenia już rosną

Elu, a co Ci się podoba? Jaki bys chciała osiągnąć efekt?
____________________
Asia - Kiedyś będzie pięknie i u mnie - od nowa
AsiaK_Z 15:17, 12 wrz 2016


Dołączył: 18 sie 2014
Posty: 11771
Biedronka napisał(a)
Witajcie asiak i gobasia
Jak miło że od razu się odzezwałyście dziękuję, to podnosi na duchu, podpis oczywiście zrobię, moze uda mi się nawet to dzisiaj
Pozdrawiam

Elu im szybciej, tym lepiej
____________________
Asia - Kiedyś będzie pięknie i u mnie - od nowa
Biedronka 15:57, 12 wrz 2016


Dołączył: 08 paź 2013
Posty: 78
Nareszcie udało mi się zrobić podpis
Witam Asiu i dziękuję za link do Ani Witam również Agatę, krajankę
Mieszkam we Wręczycy Wielkiej wcześniej mieszkaliśmy w Częstochowie w dzielnicy Północ
Tutaj mieszka nam się o niebo lepiej, chociaż dom wciąż wymaga wiele pracy i pieniędzy( kupiliśmy "używany") a i otoczenie jak widać pozostawia ciągle wiele do życzenia
Ale mamy z mężem nadzieję, że będzie pięknie i tego się trzymam
Asiu, gdy znajdę czas mniej więcej nakreslę plan mojej działki i uwzglednię na nim punkty, które chciałabym mieć w ogrodzie
Naprawdę bardzo doceniam Wasze zainteresowanie moim skromnym wpisem i mam nadzieję, że Wasze opinie, rady pozwolą na zrealizowanie moich planów i będzie to ogromny doping do pracy
____________________
ElaCzy potrafię stworzyć piękny ogród?
gobasia 16:04, 12 wrz 2016


Dołączył: 05 lip 2015
Posty: 8354
wpiszę ci takie zdanie

.Dopytuj się, jakby wszystko zależalo od innych - a rób jakby wszystko zależało od Ciebie....bedzie ok
____________________
Gożdzikowa wiejski ogród***Marzenia nie odchodzą na emeryturę
AsiaK_Z 16:12, 12 wrz 2016


Dołączył: 18 sie 2014
Posty: 11771
gobasia napisał(a)
wpiszę ci takie zdanie

.Dopytuj się, jakby wszystko zależalo od innych - a rób jakby wszystko zależało od Ciebie....bedzie ok

Basiu święta prawda i tego się trzymajmy
____________________
Asia - Kiedyś będzie pięknie i u mnie - od nowa
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies