Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród złudzeń i niespodzianek cz.II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród złudzeń i niespodzianek cz.II

kasiek 21:02, 14 maj 2020


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 21459
sylwia_slomczewska napisał(a)
Kasiu tą wierzbę z wielkością pilnuj od początku mocno bo one raz dwa rosną i w dwa trzy sezony to będzie sporych rozmiarów drzewo, moja ta w podwórku ma teraz dopiero 7 lat, a sadzona wielkości jednej czwartej Twojej. Z obserwacji własnej ma tendencję do ogałacania gałęzi od dołu i ich zamierania jak światło do środka nie dociera i przez cały sezon sypie tymi listkami od spodu, do tego bardzo lubią do jej kwiatów przylatywać osy, a mrówki wędrują po całym drzewie. Przechodzisz dotkniesz się i już jesteś w mrówkach. Do tego w sezonie latem pojawiają się takie małe gąsieniczki, które mogą ogołocić całe gałęzie z liści, a nie łatwo je zauważyć w tych listkach, więc często okazuje się, że na rano gałąź łysa. I ciąć trzeba kilka razy w sezonie jeśli się chce określoną formę zachować. Drobne gałązki od spodu tez lecą z niej po każdym większym wietrze, no i robi miejsce niezwykle suche w ziemi i cieniste, bardzo dużo wody wypija i słońca zabiera. W późniejszym czasie nie łatwo korzenie usunąć z drzewem, a po obcięciu natychmiast odrasta.
Nie wiem czy to dobry wybór nad oczko i do małego ogrodu, zwłaszcza tak pełnego jak u Ciebie W obrębie korony nawet trawa nie ma siły rosnąć nie mówiąc już o bylinach. I o ile koronę możesz ograniczyć cięciem to korzeni nie da rady.


Tak Sylwus, masz rację, ja też zaczełam mieć watpliwosci - juz przesadziłąm
A takie coś mi rośnie co roku na jałowcu, pryskam i iglak żyje bez szwanku

____________________
kasiek ogród pełen złudzeń i niespodzianek cz II ogrod pełen złudzen i niespodzianek Wizytówka po zmianach -Ogród złudzeń
kasiek 21:03, 14 maj 2020


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 21459
AgnieszkaW napisał(a)
Pięknie, Kasiu. Mówię o ogrodzie i domu

Dzieki Agus - zakwitła moja kolejna perełka głóg Paul Scarlett
____________________
kasiek ogród pełen złudzeń i niespodzianek cz II ogrod pełen złudzen i niespodzianek Wizytówka po zmianach -Ogród złudzeń
kasiek 21:05, 14 maj 2020


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 21459
deszczowymaj napisał(a)
Kasiulku Ty jak zawsze ..na tyłku nie usiedzisz znowu projekty, zmiany ,remonty Lubię to

Ogród zachwyca, dopieszczony fajnie... kolorowy busz się robi

Zdjęcia z niedawnych czasów obejrzałam piękna kobitka z Ciebie i wtedy i teraz

Pozdrawiam, Cmok


jak ja kocham zmiany
____________________
kasiek ogród pełen złudzeń i niespodzianek cz II ogrod pełen złudzen i niespodzianek Wizytówka po zmianach -Ogród złudzeń
kasiek 21:06, 14 maj 2020


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 21459
Dorota123 napisał(a)
Piękny widoczek, lekki i zwiewny.


dzięki Dorotko, serduszki strasznie się rozrosły
____________________
kasiek ogród pełen złudzeń i niespodzianek cz II ogrod pełen złudzen i niespodzianek Wizytówka po zmianach -Ogród złudzeń
abiko 21:21, 14 maj 2020


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8413
No Kasia, zupełnie zmieniłaś otoczenie
Widać, że zmiany lubisz
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
Ewa777 21:31, 14 maj 2020


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18513
Ganek wyszedł rewelacyjnie Jakoś tak jaśniej
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
kasiek 21:33, 14 maj 2020


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 21459
abiko napisał(a)
No Kasia, zupełnie zmieniłaś otoczenie
Widać, że zmiany lubisz

Od 2 lat ekipy po kolei mi odmawiały, właściwie już straciłam nadzieje, o ironio - pomógł mi wirus A przez te 2 lata jeszcze dozbierałam
____________________
kasiek ogród pełen złudzeń i niespodzianek cz II ogrod pełen złudzen i niespodzianek Wizytówka po zmianach -Ogród złudzeń
kasiek 21:34, 14 maj 2020


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 21459
Ewa777 napisał(a)
Ganek wyszedł rewelacyjnie Jakoś tak jaśniej

A jeszcze słupy do odmalowania i szkło do zamówienia - musi byc przeszklone bo bardzo tam deszcz zacina, ale efekt juz jest Zdecydowanie jest jaśniej- porównanie
____________________
kasiek ogród pełen złudzeń i niespodzianek cz II ogrod pełen złudzen i niespodzianek Wizytówka po zmianach -Ogród złudzeń
sylwia_slomc... 22:02, 14 maj 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82129
kasiek napisał(a)


Tak Sylwus, masz rację, ja też zaczełam mieć watpliwosci - juz przesadziłąm
A takie coś mi rośnie co roku na jałowcu, pryskam i iglak żyje bez szwanku


To rdza gruszy i jałowców jak już jest to nie do zwalczenia, dlatego jak mi gruszka złapała plamy to ją w tym roku wycięliśmy żeby nie zaraziła jałowców bo mam ich trochę w ogrodzieDobrze, że przesadziłaś
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 22:03, 14 maj 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82129
Duża zmiana, ale teraz w ogrodzie spójne budowle
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies