Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Moja ostoja

Pokaż wątki Pokaż posty

Moja ostoja

Adela 15:09, 18 wrz 2016


Dołączył: 13 sie 2013
Posty: 2767
Witam w moim wciąż niedokończonym ogrodzie.

Miło mi będzie, jeśli ktoś tu czasem do mnie zajrzy i wesprze w rozwiązywaniu problemów, które niekiedy mnie przerastają. Zawsze będę wdzięczna za konstruktywną krytykę.

Zalogowałam się w Ogrodowisku przed trzema laty. Gościłam tu bardzo często, ale biernie. Uważam, że Ogrodowisko jest najbogatszym źródłem cennych informacji i porad dla każdego ogrodowego pasjonata.

Nigdy nie przypuszczałam, że odważę się zaprezentować swój ogród szerszemu gremium ogrodowych zapaleńców, dlatego dokumentacja z początkowego okresu jego tworzenia jest bardzo uboga.

____________________
Ela - Moja ostoja
Adela 15:12, 18 wrz 2016


Dołączył: 13 sie 2013
Posty: 2767
Jak większość osób na początku nie miałam żadnego pomysłu na ogród. Wiedziałam tylko, że ma to być ogród nieduży, zimozielony, rekreacyjny, w którym więcej czasu spędza się na zasłużonym odpoczynku niż na pracy w nim. Słowem: ogród dla wygodnych i trochę leniwych
Pomysł podrzuciła mi Pani Kasia sporządzając projekt zagospodarowania terenu i nasadzeń. Resztą zajęłam się sama.
Tak wygląda projekt mojego ogrodu"z dupką" (tak żartobliwie nazwała go moja przyjaciółka)



Rozwiązanie techniczne zachowałam, natomiast dobór roślin trochę odbiega od zaproponowanych.
____________________
Ela - Moja ostoja
Adela 15:17, 18 wrz 2016


Dołączył: 13 sie 2013
Posty: 2767
Początek był taki:

Kwiecień 2011




Tony nawiezionej i rozplantowanej ziemi i pierwsze roślinki w ogrodzie tuje szmaragdy. Dużo ich, 43 sztuki wzdłuż północnej granicy działki.

Dziś już są dużo większe, aktualnie przycięte. Nie chcę dopuścić, aby wybujały zbyt wysoko. Nie powinny mi w przyszłości sprawiać problemu podczas przycinania i oprysków. Do tej pory żywopłot rośnie bezproblemowo.


____________________
Ela - Moja ostoja
Nett 16:07, 18 wrz 2016


Dołączył: 24 lut 2016
Posty: 2392
Witaj. Piękny żywopłot. Pokaż więcej swojego ogrodu.
____________________
Aneta-Ogród Nety- moje marzenie
asiak 20:32, 18 wrz 2016


Dołączył: 13 lip 2016
Posty: 8518
To fakt, żywopłot śliczny
Witaj
____________________
AsiaDziałeczka Asi
Adela 23:54, 18 wrz 2016


Dołączył: 13 sie 2013
Posty: 2767
Anetko i Asiu - witajcie!
Jak miło mi, że wpadłyście do mnie z wizytą!

Ja dzisiaj założyłam swoje dwa wątki. W Wizytówce umieściłam najbardziej aktualne zdjęcia swojego ogrodu, któremu daleko do ideału, ale może kiedyś przyjdzie taki dzień, kiedyś zamieszczę zdjęcia i napiszę:
"Robota skończona, teraz będę już tylko odpoczywać, cieszyć się widokiem, od czasu do czasu - z nudów-wykonam jakieś prace pielęgnacyjne". Myślicie, że jest to możliwe?
Anetko, oczywiście zdążyłam już z sentymentem odwiedzić Twój ogród w Szczecinie, mieście w którym mieszkałam w dzieciństwie.
Aniu- z lekturą Twojego wątku zapoznam się już jutro, ze względu na późną porę. Ale zrobię to z przyjemnością.
Tu jest tyle mądrości, że nie wiem, czy mój rozumek to wszystko obejmie
Ale przed nami długie jesienne i zimowe wieczory!
____________________
Ela - Moja ostoja
precel 06:01, 19 wrz 2016

Dołączył: 18 sie 2016
Posty: 56
Witam zajrzałam piękny masz ogród
____________________
Ogród na skarpie
Adela 18:15, 19 wrz 2016


Dołączył: 13 sie 2013
Posty: 2767
Witam i pozdrawiam
Dziękuję za słowa pochwały, ale moja ostoja wymaga jeszcze dużo poprawek. Może dzięki dobrym radom (liczę na Waszą pomoc) będę miała na wiosnę dużo pracy.
____________________
Ela - Moja ostoja
Adela 19:05, 19 wrz 2016


Dołączył: 13 sie 2013
Posty: 2767
Witaj Asiu! cieszę się, że podoba się Tobie mój żywopłot. Całe szczęście, że rośnie bezproblemowo, przynamniej on ma zagwarantowane stałe miejsce w moim ogrodzie, bo innym zdarza się wędrować
Już pędzę na mazurską działeczkę, zobaczyć jak Ty sobie radzisz!
____________________
Ela - Moja ostoja
Nett 21:52, 19 wrz 2016


Dołączył: 24 lut 2016
Posty: 2392
Wiesz Adelko, obejrzałam Twoją wizytówkę i to chyba przeważy jesli chodzi o okrągłą rabatę u mnie. Masz bardzo ładną "dupkę" w ogrodzie. Podobają mi się te łuki. Bardzo ładnie to wygląda. A co to za wysoka trawa u Ciebie, taka prawie biała?
____________________
Aneta-Ogród Nety- moje marzenie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies