Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Choroby i szkodniki cisów, cis - Taxus

Pokaż wątki Pokaż posty

Choroby i szkodniki cisów, cis - Taxus

anuska2507 10:08, 31 mar 2024


Dołączył: 02 kwi 2019
Posty: 2568
Zrobiłam zdjęcia moim cisom, może ktoś pomoże zdiagnozować. Z 20 sztuk tylko jeden nie ma brązowych igieł.
____________________
Ania - okolice Wrocławia Wymarzyłam sobie wrzosowisko
Anda 08:48, 01 kwi 2024


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33368
Aniu, a jaką masz glebę? To są jeszcze dość małe rośliny. Nie mają pewnie jakiegoś bardzo dużego korzenia. Może mają za sucho? Sprawdź glebę na głębokości ok. 20-30 cm.
Poza tym czas na ich nawiezienie. Najlepiej użyj nawozu organicznego. Cisy najlepiej rosną w glebie o odczynie między 6,5 i 7.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
anuska2507 11:45, 01 kwi 2024


Dołączył: 02 kwi 2019
Posty: 2568
Gleba jest słaba, piaszczysta, ale przed sadzeniem przygotowalam pas o szerokości okolo metra mieszając ziemię z obornikiem, kompostem, mączką bazaltową, dolomitem. Potem jeszcze dawałam do dołka kompost i superfosfat wzbogacony.
Mierzyłam pH w kilku miejscach, wynosi ok. 6,5.


Może faktycznie mają za sucho. Pod wierzchnią warstwą ziemią jest wilgotna, ale może to za mało. Ostatnio nie bylo juz tak obfitych opadów jak zimą.

Mam też nornice w ogródku. Może to one zaszkodziły.
____________________
Ania - okolice Wrocławia Wymarzyłam sobie wrzosowisko
Anda 12:13, 01 kwi 2024


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33368
Nawieź je teraz i podlej porządnie. Lepiej jest podlewać rzadko, ale bardzo obficie. Zrób cisom taką jakby rynienkę/fosę, aby woda nie wypływała na boki. Nawóz najlepiej organiczny.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies