Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Miejski azyl

Pokaż wątki Pokaż posty

Miejski azyl

AniMa 11:12, 06 lut 2017


Dołączył: 23 cze 2016
Posty: 4999
i Jeszcze Toszkowa porada:
"Jeszcze tylko dodam podpowiedź co zrobić i jak ułożyć wiosną pozostałą, nieprzekompostowaną frakcję z jesienno-zimowego kompostu. Watro ten kompost na nowo ułożyć warstwami gdzie zieloną warstwą może być młoda pokrzywa i inne chwasty wyrastające, ale jeszcze nie kwitnące. Do takiej pryzmy można wrzucić śmiało części z trawnika po wertykulacji. Ten kompost będzie gotowy (przy kilkukrotnym przerzuceniu i zlewaniu wodą dla wilgotności) do jesiennego np. wyściółkowania.

Uwaga odnośnie wody - nie chodzi o to aby zrobić błoto, bo wszystko będzie gnić z udziałem bakterii gnilnych. Chodzi o wilgotny kompost, bo taki tylko ulega procesom butwienia/kompostowania. "
____________________
Ania Ogropole-jeszcze nie ogród ale już nie pole
Sima 11:28, 06 lut 2017


Dołączył: 06 sty 2017
Posty: 602
Dzięki Ania

____________________
Hania Miejski azyl / Wizytówka - Miejski azyl
AniMa 11:40, 06 lut 2017


Dołączył: 23 cze 2016
Posty: 4999
Proszę bardzo
Do tego kompostownika trzeba jakieś porządne widełki kupić aby pryzmę przerzucać Ja porwałam się początkowo ze zwykła motyką ale urobiłam się jak przysłowiowy osioł....a do dna i tak sie nie dobrałam
Jakbyś chciała kilka porad na temat zdrowych zupek dla roślin to tez mam zchomikowane
____________________
Ania Ogropole-jeszcze nie ogród ale już nie pole
ElzbietaFranka 12:14, 06 lut 2017


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13859
Ja mam duzy kompostownik 2x4 m i wys 1,5 m to moj drugi bo pierwszy lepiej nie mowic. Tez wszystko wrzucam do kompostownika oprocz lisci z drzew i krzakow. Bo liscie sie powoli rozkladaja i maja choroby grzybowe.
Przerabiam kompost dwa razy do roku. Nie przesiewam na rabaty wywozy jak leci sam przegnije pod kora.
Liscie wkladam do workow zawiazuje wiosna wysypuje do dolka i tam sobie gnija dalej przesypuje ziemia w nastepnym roku sadze jakies drzewo. Rosnie jak na droźdzach.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Sima 14:59, 06 lut 2017


Dołączył: 06 sty 2017
Posty: 602
Ela to masz taki ful wypas kompostownik
Ja mam miejska działkę i nie mam miejsca na większy kompostownik (przynajmniej tak mi się wydaje )


____________________
Hania Miejski azyl / Wizytówka - Miejski azyl
Sima 14:59, 06 lut 2017


Dołączył: 06 sty 2017
Posty: 602
Ania - przepisy mile widziane młody ogród trzeba wspomagać .
Na razie ze spraw eko mam powieszone trzy budki dla ptaków - ale coś tych ptaków nie widzę bo nam sroki na działce obok sie zagnieździły i gonią konkurencje
____________________
Hania Miejski azyl / Wizytówka - Miejski azyl
Sima 20:06, 06 lut 2017


Dołączył: 06 sty 2017
Posty: 602
No i kupiłam roślinkę z poza listy...

Clematis Pink Swing - 6 szt

____________________
Hania Miejski azyl / Wizytówka - Miejski azyl
asiak 20:09, 06 lut 2017


Dołączył: 13 lip 2016
Posty: 8518
Pokaż
____________________
AsiaDziałeczka Asi
Sima 20:29, 06 lut 2017


Dołączył: 06 sty 2017
Posty: 602
Na razie czekam na przesyłkę
____________________
Hania Miejski azyl / Wizytówka - Miejski azyl
Milka 14:09, 07 lut 2017


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Sima napisał(a)
No i kupiłam roślinkę z poza listy...

Clematis Pink Swing - 6 szt


Jaki ma kolor kwiatów i jaki typ to jest?
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies