Gdzie jesteś » Forum » Ogrody polskie » Parki Warszawy

Pokaż wątki Pokaż posty

Parki Warszawy

maed 21:03, 11 sty 2018


Dołączył: 25 gru 2015
Posty: 180
Pora na kolejny warszawski park czyli Sady Żoliborskie. O parku można przeczytać więcej tutaj: http://zielona.um.warszawa.pl/tereny-zielone/parki/park-sady-zoliborskie
Do zdjęć zbierałam się kilkakrotnie i za każdym razem byłą kiepska pogoda. Niestety wiosna 2017 była bardzo kapryśna, ze sporymi przymrozkami w maju i kwitnięcie drzew owocowych następowało stopniowo. W tym roku nie było więc efektu WOW, gdy wszystko kwitnie naraz.


Warto zwrócić uwagę również na osiedle zaprojektowane przez Halinę Skibniewską. Jest to dobry przykład polskiego powojennego modernizmu. Zresztą osiedle zostało wpisane do Gminnej Ewidencji Zabytków.
____________________
Edyta - Ogródek podwórkowy
maed 21:36, 11 sty 2018


Dołączył: 25 gru 2015
Posty: 180
Drugi raz wybrałam się na spacer po Sadach we wrześniu. Niestety znów było pochmurnie.




W parku są "zatoczki" z ławkami i rabatami, ale we wrześniu byliny już przekwitły i nie było tego uroku. Są też stoliki szachowe, które są regularnie wykorzystywane, stół do ping ponga i plac zabaw dla dzieci. Park był wyremenotowany ok. 2005r. i wtedy naprawdę prezentował się ładnie, ale teraz miałam wrażenie, że znów jest zaniedbany.
Jeszcze kilka widoczków wrześniowych.

____________________
Edyta - Ogródek podwórkowy
ElzbietaFranka 22:14, 11 sty 2018


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13865
Warszawa ma mnóstwo parków jest bardzo zielonym miastem.
Nowe osiedla powstają z dobrą architektura zieleń wkomponowane w osiedla.
Np stary Ursynów to jeden park drzewa wysokie, ławki, płace zabaw w zieleni.
Żoliborz sady przepiękna okolica. Park na Szczęśliwicach powstał smieciowisku.
Mam dużo fot, ale muszę poszukać.

Skrawek parku w Wilanowie.



Centrum Wilanowa przy Świątyni



Krasiński wiosna


____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
maed 21:40, 16 sty 2018


Dołączył: 25 gru 2015
Posty: 180
Są dzielnice, gdzie w ogóle nie bywam, a może jakieś parki by mnie skusiły. Piszcie.
____________________
Edyta - Ogródek podwórkowy
MartaC 16:34, 29 sty 2018

Dołączył: 15 cze 2015
Posty: 18
Bardzo ciekawy temat, dziekuje! Plac Grzybowski mnie zaskoczyl, dawno juz tam nie bylam.
pawoi234 11:24, 08 mar 2018

Dołączył: 06 mar 2018
Posty: 1
no super temat, mam miejsca na spacery
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies