Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Madżenie ogrodnika sezon 2017

Pokaż wątki Pokaż posty

Madżenie ogrodnika sezon 2017

ivo 19:53, 13 lut 2017


Dołączył: 21 lip 2013
Posty: 3134
Madżenko dotarłam i ja Powoli się budzę do rozpoczęcia sezonu 2017 choć u nas na podkarpaciu jeszcze śniegu sporo a i mróz nie odpuszcza. Jedynie słoneczko coraz wyżej i wyżej
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/5905-zielonym-od-linijki-ogrod-ivony
Ewik 20:07, 13 lut 2017


Dołączył: 19 gru 2013
Posty: 5292
Jestem i ja
____________________
Ewa * Ogródek z futrzakami i kamieniami
Magda70 21:04, 13 lut 2017


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
Na nowy wątek załapalam się i ja
____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
MagdaBaj 21:44, 13 lut 2017


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 276
Jestem i podziwiam. A czasem zapytam...jak mogę
____________________
Magda - Zachwyt i obawa
kasia_c 11:58, 14 lut 2017

Dołączył: 27 maj 2015
Posty: 793
Madżenko odpowiedziałam u siebie i proszę o rady jak będziesz miała chwilję.
____________________
Kasia_c To miejsce trzeba kochać
Pszczelarnia 12:12, 14 lut 2017


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
"Ogród będzie w tm roku mocno trawiasto-różano- bukszpanowo-grabowy Tylko na lawende nie licze, bo jakoś sobie u mnie nie radzi, niebieski nadrobię szałwia , perowskią i werbena w duzej ilości"


Aż mi się cieplej zrobiło. Wszyscy mówią/piszą o nowoczesności u Ciebie. Jest nowocześnie (linie ogrodowe i rozwiązania granitowe oraz akcesoria zdobnicze?) ale dla mnie u Ciebie w ogrodzie jest baaardzo kobieco i romantycznie. Wszystko trzepiesz i strzyżesz ale efekt jest romantyczny. Coś niesamowitego!

PS A jakby jakiś bodziszek niebieski (g. 'Brookside' lub koronkowy 'Gravetye' ) na Twoją glebę się wprowadził?
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Rosa 12:41, 14 lut 2017


Dołączył: 30 gru 2016
Posty: 1341
Pszczelarnia napisał(a)
"Ogród będzie w tm roku mocno trawiasto-różano- bukszpanowo-grabowy Tylko na lawende nie licze, bo jakoś sobie u mnie nie radzi, niebieski nadrobię szałwia , perowskią i werbena w duzej ilości"


Aż mi się cieplej zrobiło. Wszyscy mówią/piszą o nowoczesności u Ciebie. Jest nowocześnie (linie ogrodowe i rozwiązania granitowe oraz akcesoria zdobnicze?) ale dla mnie u Ciebie w ogrodzie jest baaardzo kobieco i romantycznie. Wszystko trzepiesz i strzyżesz ale efekt jest romantyczny. Coś niesamowitego!

PS A jakby jakiś bodziszek niebieski (g. 'Brookside' lub koronkowy 'Gravetye' ) na Twoją glebę się wprowadził?


Ewo
A czy nowoczesny oznacza zimny, oschły i niekobiecy?
NIE!
Nowoczesny oznacza prosty, oszczędny w ilości i z odpowiednim doborem faktur i ograniczonej ilości kolorów.

Rozpustą są róże bo "nienowoczesne" a raczej uważane za staroświeckie.
Ale ... jak są umiejętnie wkomponowane, a TU są, to pasują i w nowoczesnym ogrodzie a ich staroświeckość nie razi a wręcz przeciwnie. Właśnie wydobywają "nowoczesność" innych roślin.
I najważniejsze, że nie mają konkurencji i zawsze grają pierwsze skrzypce .

akcesoria zdobnicze?
to są wszelakie dodatki np. donice z kwiatkami, stojak na donicę, lampy, wiaderka i konewki zawieszone na gabionach.
Zobacz jak to wszystko pasuje do siebie. Nic nie drażni oka.
Nie wspominam o meblach, bo idealnie pasują do wszystkiego.

Bywasz w innych ogrodach. Ja też bywam. Nawet ostatnio jeden zwiedziłam. Wszyscy pieją z zachwytu nad zmianami. A ja widzę, że do klasycznego budynku i klasycznego ogrodu zaprojektowanego przez Danusię, właściciele dołożyli gabiony i donice z gabionów, koryta blaszane, nieopodal donice w stylu śródziemnomorskim a obok nowoczesne meble ogrodowe. Hm.... Inni się zachwycają a mnie to razi.

Madrzen jest konsekwentna do bólu i za to ją bardzo cenię. Mam taką słabość, że lubię ludzi z dobrym gustem .
Danucha 18:26, 14 lut 2017


Dołączył: 03 lut 2015
Posty: 414
Witam się i ja
____________________
Mały ogród, ale duuużo radości
Madzenka 18:36, 14 lut 2017


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Pszczółko jak ja lubię Twoje wpisy !
Rosa uwierz mi, ze Ewa zna moj charakter i upodobania bardzo dobrze


Macham do zaglądajacych. Idzie odwilż, bo dzisiaj było tylko 0 gdy wracałam z pracy, teraz czekamy na krokusy !
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 20:02, 14 lut 2017


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Huuuuura jutro ma być u nas +6 i słońce!!! Czekamy na przebisniegi!
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies