Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój ogród Elysium

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój ogród Elysium

zawitka 08:50, 28 sty 2020


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14050
Witaj ---- oj z nami bedzie Ci wesoło ale i pracowicie bo nie damy Ci dłogo odpoczywać ha ha/to ostatnie to wiemy że nam się należy ale zwykle jest to czas na kubek kawy iiiiiii do pracy!!!!Powodzenia Pozdrawiam i zapraszam zawsze odpowiem na pytania
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
hankaandrus_44 11:53, 28 sty 2020


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7195
Ponownie zaglądam. Marnie było przez te 2 lata, ale się nie dziwię. 2 pisklaki nie dadzą zająć się inną pracą, wymagają nadzoru nieustającego. Fajnie, że już wypatrzyłaś wiosnę, mamy w tym roku szybki start. Może już zimowych katuszy nie będzie? Chciałoby się. Widzę, że Basia Ciebie ostro dopinguje, ale nic na siłę. Dasz radę. Ogrody RODOSu to nie ogrody przy domu. Mają swoje regulaminy, z drzewami nie podskoczysz za bardzo, a i krzewy nie każde pasują do całości.

Pytałaś o maliny i borówkę. Czy już je zastałaś w ogrodzie czy świeżo nabyte?I jedne i drugie wymagają starania. Ale ze względu na dzieci warto je mieć.Maliny lubią słoneczko i dobrą, żyzną glebę. PH raczej wysokie. Ja swoim daję wiosną azofoskę, skorupki z jajek i popioły drzewne. Najlepiej sadzić maliny owocujące jesienią, bo wtedy nie ma na nich szkodników, które się mnożą w czerwcu.

Owocują na pędach jednorocznych, dlatego trzeba je ścinać jesienią prawie do gleby, albo wczesną wiosną, tak jak teraz. Wg mnie najlepsze są Polana i Polka. Latem ,między krzewami malin układam gazety i przysypuję je skoszoną trawą. Utrzymuje ta ściółka wilgoć i nie ma problemu z chwastami.
____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
yoska81 13:44, 28 sty 2020


Dołączył: 09 lut 2014
Posty: 21
hankaandrus_44 napisał(a)
Ponownie zaglądam. Marnie było przez te 2 lata, ale się nie dziwię. 2 pisklaki nie dadzą zająć się inną pracą, wymagają nadzoru nieustającego. Fajnie, że już wypatrzyłaś wiosnę, mamy w tym roku szybki start. Może już zimowych katuszy nie będzie? Chciałoby się. Widzę, że Basia Ciebie ostro dopinguje, ale nic na siłę. Dasz radę. Ogrody RODOSu to nie ogrody przy domu. Mają swoje regulaminy, z drzewami nie podskoczysz za bardzo, a i krzewy nie każde pasują do całości.

Pytałaś o maliny i borówkę. Czy już je zastałaś w ogrodzie czy świeżo nabyte?I jedne i drugie wymagają starania. Ale ze względu na dzieci warto je mieć.Maliny lubią słoneczko i dobrą, żyzną glebę. PH raczej wysokie. Ja swoim daję wiosną azofoskę, skorupki z jajek i popioły drzewne. Najlepiej sadzić maliny owocujące jesienią, bo wtedy nie ma na nich szkodników, które się mnożą w czerwcu.

Owocują na pędach jednorocznych, dlatego trzeba je ścinać jesienią prawie do gleby, albo wczesną wiosną, tak jak teraz. Wg mnie najlepsze są Polana i Polka. Latem ,między krzewami malin układam gazety i przysypuję je skoszoną trawą. Utrzymuje ta ściółka wilgoć i nie ma problemu z chwastami.


Haniu dziękuje ślicznie za podpowiedź. Napewno dostosuję się do powyższych zaleceń Sok z malinek do herbatki, pychotka!
Na wiosnę dokupię malinki owocujące późno.

A oto mój mały łup zakupiony "U Chińczyka" za niecałe 2,99zł za sztukę

____________________
Mój ogród Elysium
sylwik69 14:31, 16 lut 2020


Dołączył: 09 lip 2016
Posty: 3423
Witam się u Ciebie na wątku macham cena za te cudowne kwiaty niemożliwa!! sama wiesz ile kosztowały na Gardenii... super zakup miło było Cię poznać
____________________
Sylwia Mój-ogród-moja-pasja-kobieta-szczęśliwa
AsiaK_Z 18:35, 17 lut 2020


Dołączył: 18 sie 2014
Posty: 11771
Zosiu, no wreszcie
Cena rdzy w chińskim markecie jest zabójcza.... ruszam zatem w tournee może akurat trafię. Ciekawa jestem jakie plany na ten sezon są, ale z Basią na 100% wszystkie zostaną zrealizowane
____________________
Asia - Kiedyś będzie pięknie i u mnie - od nowa
nyna76 23:42, 18 lut 2020


Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 1682
Witaj Zosiu, też tak miałam, że nakpierw dzieciaki potem inne ... jak jechałam na działkę to miałam wyrzury że zostały w domu i odwrotnie. Też dopiero teraz po 9 latach ruszam z kopyta.
Dobrze że masz pomoci wsparcie w Basi. Też zajrzę do chińczyka, dzieki za cynk.
____________________
Ania Działeczka-spełnianie zielonych marzeń (wielkopolska,Poznań)
yoska81 12:20, 01 maj 2021


Dołączył: 09 lut 2014
Posty: 21
Po baaaardzo długim czasie reaktywacja mojego wątku. Powód jest jeden - marzenia spełniają się. Milion pomysłów na planowanie swojego ogrodu marzeń wokół własnego domu. Intensywne przeglądanie różnych aranżacji ogrodów. Jak, co , ile, w jakich odstępach nasadzenia? Zapowiada się niezła przygoda ze światem roślin Pozdrawiam i witam ponownie

____________________
Mój ogród Elysium
A_gawa 19:46, 01 maj 2021


Dołączył: 18 sie 2012
Posty: 1468
Śliczne siedlisko. Mam nadzieję, że spełnisz na nim swoje marzenia.
____________________
Agnieszka - W cieniu uśmiechniętego anioła
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies