Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Borowikowy Zakątek

Pokaż wątki Pokaż posty

Borowikowy Zakątek

marmaras 13:00, 09 mar 2017


Dołączył: 27 lut 2017
Posty: 45

Witam Serdecznie,

zastanawiałem się jak zacząć i zacznę od słów, które jednocześnie w pełni oddają stan jaki zastałem na nabytej działce: "na początku był chaos";



ale już kilka dni później



działka ma kształt prostokąta o wymiarach: w chwili zakupu (część I) ok. 22 m na 70 m; obecnie (po zakupie części II) jest o około 40 m dłuższa;



teren części I porośnięty był przez samosiejki brzozy oraz kilka sosen;
z racji tego, iż od strony zachodniej mam otwartą przestrzeń pozostawiłem tu pas brzóz w celu zyskania ochrony przed wiatrem; na pozostałej części działki zachowałem kilka najładniejszych brzóz oraz praktycznie wszystkie sosny;

część I zaplanowałem sobie jako rekreacyjną i wypoczynkową z miejscem na altanę ogrodową, hamak pomiędzy brzozami, domek na drzewie dla syna, piaskownicę; na rabatach oprócz krzewów (hortensji, krzewuszek, berberysów, tawułek, ogników) będą kwiaty: liliowce, floksy, jeżówki, rudbekie, języczki, kocimiętki, pachnące lilie, maciejka - takie troszkę "babcine"; będą też trawy, hosty, iglaki; ot takie plany...

w ubiegłym roku udało mi się dokupić część II; obecnie posadzone mam tam rośliny, które musiałem zabrać z poprzedniej działki oraz to co kupuję na wszelkich targach i wystawach; wygląda to bardziej jak szkółka niż działka; mam jednak nadzieję, iż planując poszczególne rabaty na części I uda mi się zagospodarować posiadane już rośliny;
poza tym znalazłem tam miejsce na warzywnik, poletko borówek, malin, porzeczek; docelowo zaś w tym miejscu stanie dom;

to tyle tytułem wstępu;

zdaję sobie sprawę, że nie będzie łatwo ale po pierwsze lubię wyzwania, po drugie praca w ogrodzie to czysta przyjemność no i to co chyba najważniejsze to satysfakcja z własnego ogrodu

Pozdrawiam i z góry dziękuję za wszelkie opinie i sugestie
____________________
Zielony ogród
sylwia_slomc... 13:22, 09 mar 2017


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81927
Witaj Mariuszu
Bardzo lubię jak pojawiają się takie duże działki i moge obserwować jak zostają zagospodarowane bo sam borykam się z duuuzym ogrodem i każde pomysły mile widziane Trzymam kciuki za Twoje działania i plany
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
donia76 15:39, 09 mar 2017


Dołączył: 17 kwi 2016
Posty: 131
Mariusz witaj
Super duży ogród ale i pracy będzie więcej no ale dobrze trafiłeś jest tu kilku specjalistów którzy na pewno dadzą Ci kilka cennych rad będę zaglądać jak tam postępy u Cb Pozdrowionka
____________________
Aldona W małym ogrodzie Doni
marmaras 08:51, 10 mar 2017


Dołączył: 27 lut 2017
Posty: 45
Dziękuję za pierwsze odwiedziny i za wsparcie, które z całą pewnością przyda się w dalszym działaniu
____________________
Zielony ogród
marmaras 09:21, 10 mar 2017


Dołączył: 27 lut 2017
Posty: 45

Rok 2014

pierwsze tygodnie gospodarowania to przede wszystkim prace porządkowe





ale też pierwsze plany nasadzeń



i pierwsze efekty



____________________
Zielony ogród
marmaras 09:50, 10 mar 2017


Dołączył: 27 lut 2017
Posty: 45

Rok 2015





i plan na najbliższy urlop - malowanie domku

____________________
Zielony ogród
marmaras 10:18, 10 mar 2017


Dołączył: 27 lut 2017
Posty: 45

Rok 2015 cd





____________________
Zielony ogród
marmaras 10:25, 10 mar 2017


Dołączył: 27 lut 2017
Posty: 45

Rok 2015 cd

plan urlopowy zrealizowany



tymczasowe miejsce dla podarowanego lilaka



i już jesień...

____________________
Zielony ogród
sylwia_slomc... 10:27, 10 mar 2017


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81927
Fajnie działacie Pomocnik rośnie
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
marmaras 13:33, 10 mar 2017


Dołączył: 27 lut 2017
Posty: 45

Dzięki

oj rośnie, rośnie
____________________
Zielony ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies