Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Podmiejski ogród Cataliny

Pokaż wątki Pokaż posty

Podmiejski ogród Cataliny

Catalinasdiary 11:24, 14 cze 2017


Dołączył: 05 lip 2016
Posty: 1120

Też mi się przyjął i cieszy oczy, sporo go mam pod tujami.
Urszulla napisał(a)
Ostatnio przycięłam też barwinek od ulicy i zrobiłam mnóstwo sadzonek bo pas ponad 10m czeka.
____________________
Kasia Podmiejski ogród Cataliny Mazowsze
Catalinasdiary 11:25, 14 cze 2017


Dołączył: 05 lip 2016
Posty: 1120
Moja ma być po prostu zielona, nie nawoże i nie podlewam. Koszę. I tyle. Mam dwa psy i chyba bym zwariowala gdybym koło niej skakała. Plany sa takie żeby było jej jak najmniej, tez wolę rośliny na rabatach

Urszulla napisał(a)
Co do trawy to nie przesadzam. najmocniejsza niby sportowa.dla mnie najważniejsze są rośliny na rabatach żeby cieszyły. A trawę muszę kosić i się z tym męczę. Powinnam oprysk robić na chwasty i też nie zrobiłam.
____________________
Kasia Podmiejski ogród Cataliny Mazowsze
Catalinasdiary 11:27, 14 cze 2017


Dołączył: 05 lip 2016
Posty: 1120
Chciałam jednego grujecznika i ze dwie brzozy.
U szkoda że kiepsko znosi warunki pogodowe
Ale pod nim mają rosnąć tuje na wysokość siatki od drogi, więc łyso nie powinno być.
Zobaczę.
Urszulla napisał(a)
W tym roku dopiero pierwszy raz przyjęły mi się patyczki hortensji. Po cięciu natychmiast te najgrubsze włożyłam do tyłu za hortki żeby latem miały cień i dosypałam kompostu. Wiele się przyjęło bo mają listki. nie ruszam i nie patrze nawet czy maja korzenie.

W zeszłym roku próbowałam z cieńszymi patyczkami i nie za bardzo się udawało. Tylko jedna się udała i podarowałam sąsiadce.

Co do grujecznikow mam mieszane uczucia bo tegorocznych wpisach dziewczyn. Albo słońce przypala albo przymrozki zniszczyły. Na pewno warto mieć jednego ale czy więcej ? ja osobiście bym nie inwestowała.
____________________
Kasia Podmiejski ogród Cataliny Mazowsze
Catalinasdiary 11:19, 10 lip 2017


Dołączył: 05 lip 2016
Posty: 1120
No i zakwitła moja piękna róża. Wg etykiety to róża angielska żółta, ale jaka konkretnie, nie wiem. Kupiona w markecie i posadzona w deszczowym maju tego roku. Posadziłam 2 sztuki, po 2 stronach schodów. Planuję oprzeć ją o balustradę, której jeszcze nie ma. Tak, wiem, bałagan wkoło i pełno chwaściorów. Ale tak mnie ona cieszy. Pachnie obłędnie. Jedna ma 2 pąki, druga aż 5! Rosną w towarzystwie host i paproci, paru lilii.

____________________
Kasia Podmiejski ogród Cataliny Mazowsze
Catalinasdiary 11:20, 10 lip 2017


Dołączył: 05 lip 2016
Posty: 1120
____________________
Kasia Podmiejski ogród Cataliny Mazowsze
Catalinasdiary 12:21, 10 lip 2017


Dołączył: 05 lip 2016
Posty: 1120
Hortensje zakwitły, obok nich w blokach startowych jeżówki, rozchodniki i kosmosy na tle thuj.
W tym roku dokupiłam tardivę, grandiflorę oraz kyushu i czekam na ich kwitnienie.

____________________
Kasia Podmiejski ogród Cataliny Mazowsze
Catalinasdiary 12:24, 10 lip 2017


Dołączył: 05 lip 2016
Posty: 1120
Wyhodowałam swoją szałwię duma mnie rozpiera. Stoi w donicy na schodach, po sezonie przeniosę ją na rabatę pod schody. Tu na zdjęciu tylko jeden kwiatostan, dziś jest ich 6! (na 2 zdjęciu w tle)

____________________
Kasia Podmiejski ogród Cataliny Mazowsze
Catalinasdiary 12:24, 10 lip 2017


Dołączył: 05 lip 2016
Posty: 1120
I mój Chopin, ma jeden pąk.

____________________
Kasia Podmiejski ogród Cataliny Mazowsze
Catalinasdiary 12:26, 10 lip 2017


Dołączył: 05 lip 2016
Posty: 1120
Dopiero jak je posadziłam obok siebie to zauważyłam, że mają inny odcień.

____________________
Kasia Podmiejski ogród Cataliny Mazowsze
Catalinasdiary 12:28, 10 lip 2017


Dołączył: 05 lip 2016
Posty: 1120
Powrót z wakacji i takie widoki. Róża w pełni rozkwitu i lilie. Podobają mi się razem, część przesadzę bliżej róży.



Po tygodniu rozkwitły kolejne, a za nimi szykujące się liatry

____________________
Kasia Podmiejski ogród Cataliny Mazowsze
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies