Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Podmiejski ogród Cataliny

Pokaż wątki Pokaż posty

Podmiejski ogród Cataliny

Catalinasdiary 14:24, 05 kwi 2017


Dołączył: 05 lip 2016
Posty: 1120
Witajcie, czytam Was od dłuższego czasu. Wiele rzeczy dzięki Wam udało mi się zrobić w poprzednim sezonie. Teraz czekam na efekty tych zmian. Przesadzałam i kupowalam nowe rosliny. Ale od początku. Mój ogród znajduje się pod Warszawą, w dośc spokojnej okolicy. Śmieję się, że nie jest to pusty plac pobudowlaney, mimo tego wiele jeszcze przede mną do zrobienia. Dom jest budowany od lat 90tych, a zamieszkały od niecałych 3ech. Przez ten czas wiele roślin zpstało zasadzonych, niektóre nie przetrwały, inne nie pasują do mojej wizji, z niektórymi się pożegnam. Ogrodem zajęłam się dopiero w czerwu 2016 roku. Odejmując powierzchnię domu mam około 750 m2 przestrzeni. W tym roku ruszam z aż trzema rabatami od południa, które są jednocześnie frontem domu. Mam już jakieś pomysły, oczywiście inspiracje pochodzą głównie z Waszych wątków i artykułów na Ogrodowisku. Zrobię odpowiednie zdjęcia i rysunki żebyście zobaczyli co planuję oraz co mam do dyspozycji. Zastanawiam sie również jak nazwać styl który mi się podoba i mam z tym problem. Lubię (romantyczne ?) róże i fiolety, mnogośc angielskich ogrodów, frywolnośc wiejskich oraz lekkość i wakacyjny klimat sródziemnomorskich. Myślę że wszystkiego u mnie po trochu, teraz chcę stworzyć moją oazę. Tym bardziej to trudne. Liczę na Wasz wsparcie. Catalina

Ps. Podziwiam bardzo ogród Małymi krokami bo własnymi ręcami... :*, Blaski i cienie nowego życia, ...uDany ogród, Ogród KasiWB i wiele innych, których jeszcze nie obejrzałam i mam nadzieję że nadrobię te zaległości
____________________
Kasia Podmiejski ogród Cataliny Mazowsze
Catalinasdiary 14:57, 05 kwi 2017


Dołączył: 05 lip 2016
Posty: 1120
To moja Magnolia, ma ok. 10 lat. Rośnie przy wschodniej ścianie domu. Zdjęcia są chyba z 2015 roku. Obecnie rozwija pąki, wstawię nowe zdjęcia.

____________________
Kasia Podmiejski ogród Cataliny Mazowsze
Catalinasdiary 14:57, 05 kwi 2017


Dołączył: 05 lip 2016
Posty: 1120
I w pełnej krasie

____________________
Kasia Podmiejski ogród Cataliny Mazowsze
malkul 14:58, 05 kwi 2017


Dołączył: 07 wrz 2011
Posty: 21702
Witam się jako pierwsza
____________________
Gosia - Ogród tworzę nowoczesny***Wizytówka - Ogród nowoczesny kokoszki
paola1a 17:40, 05 kwi 2017

Dołączył: 29 lip 2012
Posty: 354
Witaj
Piękna magnolia, ja w tym roku kupiłam po raz pierwszy, mam nadzieję, że też będzie tak cieszyła oczy jak twoja
____________________
Prostokątna rabata
Urszulla 19:51, 05 kwi 2017


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21787
Mój wątek nie uważam za jakiś wzorcowy. Ale jeśli chodzi o południowa stronę to rzeczywiście dobieram rośliny takie żeby przetrwały. Muszę dodać że u mnie jest glina która trzyma wilgoć a jak dużo pada wiosną to rośliny latem podlewam bardzo oszczędnie co drugi czy trzeci dzień. Wiec trudno nawet porównywać ogrody. Najlepiej jest wypróbować swoje rozwiązanie. Ładną masz magnolie i rabatke zrobilabym pod nią z cebulkami wiosennym.

Służę pomocą w każdej chwili jak wiele osób na forum.

Swoje zmagania ogrodowe rozpoczęłam od produkcji kompostu. Po 3 latach można powiedzieć że mam na czym tworzyć rabatki.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Catalinasdiary 21:22, 05 kwi 2017


Dołączył: 05 lip 2016
Posty: 1120
malkul napisał(a)
Witam się jako pierwsza

Witaj
____________________
Kasia Podmiejski ogród Cataliny Mazowsze
Catalinasdiary 21:24, 05 kwi 2017


Dołączył: 05 lip 2016
Posty: 1120
paola1a napisał(a)
Witaj
Piękna magnolia, ja w tym roku kupiłam po raz pierwszy, mam nadzieję, że też będzie tak cieszyła oczy jak twoja

Witaj ja przy niej nic nie robię, rośnie w zacisznym miejscu. Podobno pochodzi z supermarketu i była małym egzempalrzem. Jeśli dasz swojej takie miejsce, myślę, że będzie dobrze rosła.
____________________
Kasia Podmiejski ogród Cataliny Mazowsze
Catalinasdiary 21:29, 05 kwi 2017


Dołączył: 05 lip 2016
Posty: 1120
Urszulla napisał(a)
Mój wątek nie uważam za jakiś wzorcowy. Ale jeśli chodzi o południowa stronę to rzeczywiście dobieram rośliny takie żeby przetrwały. Muszę dodać że u mnie jest glina która trzyma wilgoć a jak dużo pada wiosną to rośliny latem podlewam bardzo oszczędnie co drugi czy trzeci dzień. Wiec trudno nawet porównywać ogrody. Najlepiej jest wypróbować swoje rozwiązanie. Ładną masz magnolie i rabatke zrobilabym pod nią z cebulkami wiosennym.

Służę pomocą w każdej chwili jak wiele osób na forum.

Swoje zmagania ogrodowe rozpoczęłam od produkcji kompostu. Po 3 latach można powiedzieć że mam na czym tworzyć rabatki.


Witaj jakich zacnych gości mam. Ja przy magnolii nie planuję nic sadzić, narazie pasuje mi tak jak jest. Zrobiłam nawet odkłady, zobaczymy jesienią co z tego wyjdzie.

Ziemię mam zupełnie inną, teraz znośna, latem to suchy wiór. Ja rośliny podlewam doraźnie, szukam okazów, które same sobie w niej poradzą.

Kompost mam, jeden leży i czeka na przerzucenie, drugi się tworzy po drugiej stronie ogrodu. Bardzo przydatny przy wszelkim przesadzaniu roślin.
____________________
Kasia Podmiejski ogród Cataliny Mazowsze
Catalinasdiary 11:58, 06 kwi 2017


Dołączył: 05 lip 2016
Posty: 1120
Chciałam wczoraj podzialać ogrodowo, niestety późno wróciłam i jeszcze burza się trafiła. Dziś znowu grad padał. Mam za to długi weekend, jutro o 17 zaczynam i w poniedziałek w nocy kończę. Będzie się działo.

Zdjęcia więc muszą znów poczekać.

Plany na rabatę południową, wzdłuż ogrodzenia, ok 25 m długości.

Obecnie jest:
- mahonia x2
- świerk kłujący? (w rogu, 10-letni)
- jałowiec płożący (srebrny/ szary)
- budleja (fiolet)
- cis (ciemno zielony kolumnowy) x2
- krzew pigwy
- marcinek
- thuja szmaragd x4
- thuja (w rogu, wysoka, zimna zieleń z szarymi nalotami)
- bluszcz (na siatce ogrodzeniowej)
- jeżówka (żółć)

Co dosadziłam:
- trzykrotkę (niebieski, wokół marcinka)
- trytomę groniastą (pomarańcz)
- gipsowkę

I w planach:
- róże w odcieniach żółci i różu (zaczęłam poszukiwania odmian, głównie podobają mi się angielskie)
- szałwia omszona (mam nasiona, probuję ją wyhodować w domu)
- przetacznik (jak wyżej)
- łubin (jak wyżej)
- dalia (odcienie różu)

Rysunek i zdjęcia poglądowe mam nadzieję wstawić wieczorem
____________________
Kasia Podmiejski ogród Cataliny Mazowsze
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies