Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Zielony kącik między blokami - czyli ogród w wersji mini

Pokaż wątki Pokaż posty

Zielony kącik między blokami - czyli ogród w wersji mini

piegzik 11:56, 29 kwi 2017

Dołączył: 29 kwi 2017
Posty: 10
Cześć wszystkim! Po dwóch latach zaglądania i podziwiania waszych ogrodów postanowiłam założyć własny wątek. Mam ogród 60m2 + 20 taras przy mieszkaniu w bloku który wspólnie z mężem zagospodarowaliśmy wg naszego uznania. Przeszliśmy etap wszystkiego, wszystkiego jednorocznego, rezygnacji z połowy itd. Aktualnie ogród wygląda tak jak na załączonych poniżej zdjęciach. Mam ograniczenia jeśli chodzi o wybór roślin bo mam mało ziemi (ok 30 cm) - pod nami jest garaż podziemny. Na gruzowisku przed płotem posadziłam tuje żeby się odgrodzić od gapiów - chociaż i tak jesteśmy w komfortowej sytuacji bo mieszkanie i ogród jest na skarpie i osoby z chodnika widzą ograniczoną część prywatną. Między tujami wsadziliśmy dwa rodzaje wrzosów, a od strony ogrodu rosną jeszcze trawy - proso i red baron. W środku znajdziemy czosnki, żurawki, bukszpan, róże, bluszcz, lawendy, floksy, hortensje, powojniki, motylicę, mini rododendron, czarny bez, trawy, szałwie (jeśli przeżyły zimę i bluszcz ich nie zdusił), magnolie, klon itd. Ciągle mimo zmian to nie jest to czego bym chciała. Problematyczne u mnie jest również fakt że na ogrodzie jest studzienka która aktualnie przykrywa donica z magnolią. Aktualnie w planie jest stworzenie ogrodu wertykalnego z sukulentami na tarasie między jednym a drugim oknem balkonowym. Zdjęcia z dzisiaj przed koszeniem i odchwaszczeniem. Aktualne walki - ślimak i mszyca. Jestem świeżakiem ogrodniczym.
____________________
kacik miedzy blokami czyli ogrod w wersji mini
piegzik 12:00, 29 kwi 2017

Dołączył: 29 kwi 2017
Posty: 10
____________________
kacik miedzy blokami czyli ogrod w wersji mini
piegzik 12:02, 29 kwi 2017

Dołączył: 29 kwi 2017
Posty: 10
____________________
kacik miedzy blokami czyli ogrod w wersji mini
piegzik 12:20, 29 kwi 2017

Dołączył: 29 kwi 2017
Posty: 10
Roslinki startują
____________________
kacik miedzy blokami czyli ogrod w wersji mini
frezja 15:02, 29 kwi 2017


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313
piegzik napisał(a)


W tym miejscu, dałabym drzewko szczepione na pniu z bordowym wybarwieniem...może nawet nie jedno. Śliwa jakaś ozdobna, trzmieliny...co lubisz.

Coś takiego może ?



____________________
Ewa - Ogrodowy song
piegzik 17:09, 29 kwi 2017

Dołączył: 29 kwi 2017
Posty: 10
.
____________________
kacik miedzy blokami czyli ogrod w wersji mini
piegzik 18:41, 29 kwi 2017

Dołączył: 29 kwi 2017
Posty: 10
frezja napisał(a)


W tym miejscu, dałabym drzewko szczepione na pniu z bordowym wybarwieniem...może nawet nie jedno. Śliwa jakaś ozdobna, trzmieliny...co lubisz.

Coś takiego może ?





Tam w rogu donicy jest aktualnie klon ale który w tamtym roku został przycięty. Tam gdzie narysowałaś formowane drzewka sa dosyć wysokie róże. Nie wiem czy to razem zagrałoby...musiałabym zobaczyć na jakimś przykładzie. Ale tego klona zastanawiałam się nad wymianą na coś innego/kwitnącego, np wiśnie albo żółta magnolie.
____________________
kacik miedzy blokami czyli ogrod w wersji mini
frezja 19:59, 29 kwi 2017


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313
piegzik napisał(a)


Magnolię to bym widziała w tym żywopłotowym zakrętasku.
____________________
Ewa - Ogrodowy song
piegzik 20:22, 29 kwi 2017

Dołączył: 29 kwi 2017
Posty: 10
frezja napisał(a)


Magnolię to bym widziała w tym żywopłotowym zakrętasku.



Mialam tu trzmieliny na pniu szczepione ale przemarzly jednego roku. Ten zywoplot to tawulka. Wybinie mi sie nie podoba. Nie mam pomyslu czym ja zastapic. A jak widzisz tam magnolie? Kilka ? Jedna? Po bokach rzywoplotu sa lawendy.
____________________
kacik miedzy blokami czyli ogrod w wersji mini
piegzik 06:52, 08 cze 2017

Dołączył: 29 kwi 2017
Posty: 10
Doniczki w tym roku cz1
____________________
kacik miedzy blokami czyli ogrod w wersji mini
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies