Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Było klepisko

Pokaż wątki Pokaż posty

Było klepisko

Rose 16:00, 11 maj 2017

Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 4
Dzień dobry,

Witam serdecznie. Zakładam wątek , ponieważ w zeszłym roku postanowiłam zmienić przydomowe otoczenie.Zaopatrzona w projekt autorstawa Pani Danuty w zeszłym roku dokonałam rewolucji i przekształciłam przydomowe boisko- klepisko, ściernisko i wybieg dla psów w jednym w mini ogródeczek. Tak zwanego "placu "jest bardzo mało,część trzeba było wygrodzić dla psów. Jest malutki ale i tak cieszy.
Wdrożenie projektu przebiegło różnie.Lipiec był czasem sadzenia i zakupu roślin, więc z niektórymi było ciężko(konawlnik,trawki,niektóre żurawki,).Trawnik założony ,podczas urlopu i awarii nawadniainia zmienił się w bajoro.
Na szczęście po zimie okazało się ,że rosliny posadzone przyjęły się i przezimowały.
Zajmie mi pewnie sporo czasu zaznajomienie się z technicznymi tematami ,ale mam nadzieje umieścić dokumentację fotograficzną.Udzielać się na forum chyba specjalnie nie będę , bo niestety areał mały więć zmieniać , powiększać rabatek nie mam jak. Na szczęście pozostało dopieszczanie i wykańczanie tak aby zrealizować projekt,no i podglądactwo, ale nie ananonimowe
____________________
bylo klepisko
Rose 16:28, 11 maj 2017

Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 4

widok z okna tarasowego



ujęcie z rogu


winni,którzy dali się sfotografować.

____________________
bylo klepisko
Rose 17:14, 11 maj 2017

Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 4
Starą darń przekopano,powstało ogrodzenie dla psów,wydzieliłam rabaty według projektu.Z tym było najtrudniej ,tu i ówdzie jest za szeroko lub za wąsko .Ale to okazało się jak nie zmieściły sie rośliny.Do zrywania darni i założenia siatki i rurek do nawadniaina zawołaliśmy ekipę.Młodzi ludzie , starali sie ale żle wypoziomowali i jest nierówno, siatka na krety powstrzymuje krety ale nie nornice (chyba) ponieważ jest położona zbyt głęboko.

Popsuli jeszcze piec gazowy jak wiercili to coś mu uszkodzili.Ale kopali dzielnie.Wykopaliska były "przednie z ery budowlanej-cement,kamienie,puszki po piwie,papa,blachodachówka .Trochę to przekopaliśmy i poczyścilismy.Pewnie dużo zostało.Ale trudno.

Nie można im było odmówić zaangażowania oraz chęci.No i uczyli się dopiero fachu ogrodniczego.

Wiele rzeczy zrobiłabym inaczej na tym etapie.
rabaty wyznaczone za pomocą ekobordów.
____________________
bylo klepisko
Rose 18:43, 11 maj 2017

Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 4
Była połowa lipca 2016 i tak zwany trawnik, który objawił się nam po powrocie z wakacji.Była frusracja.
-
Pojawiły się na szczęście pierwsze rośliny na pocieszenie ( kulki bukszpanowe.liliodendron,rododendrony,żurawki).Nie mogłam kupić 3 kulek cisa na pniu,które były w projekcie oraz dodatkowo odstraszył mnie ich koszt ,więc jest jedna ale za to duża ( kupiona okazyjnie bo jest łysa z jednej strony).Dla dopełnienia dokupiłam kulki bukszpanowe.Zeby nawiązać do projektu.


sierpień 2016.
Trawnik niestety nie rósł, ale na rabatach pojawiło sie to co udało sie kupić.Rzec można "firmowa roślinność forumowa"-miskanty,hortensje,lawenda.Jest buk w rogu za nim są jaśminy Belle Epoque .
Trawa poszła do wymiany.Przekopana była i posiana jeszcze raz.

dalsza część rabaty,brakuje na niej 3 kulek z cisa ,ale nie byłoy osiągalne o tej porze,albo szpetnej były urody więc wsadziłam kulki bukszpanowe.Za kulkami -wiadomo hortensje Limelight, które ładnie rosły oraz magnolia Ann,w przerwie pomiędzy tujami.W tym roku zakwitła ale ją przymroziło,w sensie kwiatki i opadły.


Zyczę miłego dnia i niech to zimno sobie juz pójdzie.Wkleję jutro kilka zdjęć tegorocznych.Mam trawnik po tylu podejściach może ten się uda i nie trafi go szlag.
____________________
bylo klepisko
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies