Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Tajemniczy Ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Tajemniczy Ogród

sylwik69 11:43, 26 maj 2017


Dołączył: 09 lip 2016
Posty: 3423
Ładny,zadbany ogród z czwórką dzieci no no tylko gratulować! resztę dopieścisz przy pomocy koleżanek z forum powodzenia !
____________________
Sylwia Mój-ogród-moja-pasja-kobieta-szczęśliwa
makadamia 11:50, 26 maj 2017


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
MIędzy tymi brzozami to nie rabatę bym robiła, tylko hamak powiesiła i w niebo patrzyła
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Brzozowadzie... 12:31, 26 maj 2017


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Ha, to nie dopatrzyłaś lin na brzozach, hamak też jest tylko zdejmowany na noc coby nie zgnił,jeszcze dziś nie zawieszony bo teraz chłopaki w szkole, a bąbelek śpi
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Brzozowadzie... 12:33, 26 maj 2017


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Baardzo dziękuję za miłe słowa, ale on taki jeszcze w powijakach, pusty, właśnie zaczęłam czytać o Ursy ogrodzie, ale Ty masz pięknie, wogóle do kogo zajrzeć, to ciężko wyjść))
W tym roku już trochę łatwiej coś zrobić, bo najmłodszy już 2,5 roku ale logistykę mam dopracowaną na maxa
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Brzozowadzie... 12:59, 26 maj 2017


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Aaa, jeszcze pokażę Wam mój mini ogródek, który powstał z resztek bali po budowie domu. Leży po północnej stronie, wbrew pozorom najwięcej tam światła z powodu braku drzew

To okrągłe wykorowane koło to miejsce na basen.
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Brzozowadzie... 16:36, 26 maj 2017


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Mam jeszcze prośbę, może ktoś mi podpowie. Na tej kolistej rabacie pod czeremchą dosadziliśmy w tym roku jako tło choiny kanadyjskie, a za nią we wgłębieniu chcemy zrobić kącik z ławeczką. I tu dylemat, czy jako tło pociągnąć dalej choiny czy lepiej już co innego, cisy, graby??? Na ich tle chcę posadzić trzy lime lighty, jak będzie trzeba to rosnącego perukowca wysadzę lub przed nim zasadzę hortensje.
Macie jakiś pomysł???
To jest jakby dalszy ciąg rabaty południowej.
Tu macie widok ogólny i zbliżenie. Kącik ma mniej więcej trzy metry szerokości wzdłuż płotu. Dalej rosną zastane leszczyny
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Toszka 17:22, 26 maj 2017


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Proponuję najpierw zrobić plan i zaplanować rabaty. Będzie raz a porządnie i wytyczony cel. Jesli będziesz robić po omacku, bez planu to...aż chce się napisać - głupiego robota, ale tak nie napiszę, a napiszę inaczej - nie będzie pani zadowolona bo błąd będzie konsekwencją innego błędu i nigdy efekt nie będzie zadowalający. Zwłaszcza po roku siedzenia na ogrodowisku.
Lepiej teraz wziąć na wstrzymanie. Zaplanować kształt rabat etc. Taniej wyjdzie...czasowo też
Leszczyny bym wyautowała, bo kleszcze bardzo je lubią
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Brzozowadzie... 17:35, 26 maj 2017


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Właśnie zdałam sobie z tego sprawę i dlatego zaczęłam ten wątek, bo jakoś mam problem z tym zaplanowaniem Postanowiłam już, że obsadzimy wszystkie ściany zimozieloną ścianą, wiem, że nie powinna byz z jednej strony zbyt wymieszana, z drugiej widzę u Pani Danusi, że często stosuje nasadzenia np po 20 sztuk i zmiana.
Zaplanowałam rabaty pod brzozami ale mam problem z rozplanowaniem i ilością nasadzeń.
Bardzo jestem wdzięczna za wszelkie podpowiedzi.Spróbuję namówić męża na likwidację leszczy tylko co w zamian bo one ładnie zasłaniają garaż sąsiadów.
Takie tam dylematy...
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Toszka 17:46, 26 maj 2017


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Przy planowaniu zywopłotu/tła warto wiedzieć co ma rosnąć przed, tak by podkreślić urodę rabaty. A aby to zrobić to trzeba wytyczyć rabaty i zarys całego ogrodu. I koncepcję co gdzie i czemu będzie najlepiej.
Też jestem zwolenniczką sadzenia zywopłotu sekwencjami. I to już nie chodzi o względy estetyczne, a ewentualne zabezpieczenie w razie chorób - szkodnika lub grzyba. Mniej boli fragment chorującego zywopłotu niż cały.

Edit,
sprawdziłam watek... i qrcze, uchowałaś się bez planu ogrodu z zaznaczonymi zwłaszcza brzozami... będziemy bić, bić bić
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Brzozowadzie... 17:54, 26 maj 2017


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Ok. Daj mi, proszę czas do wieczora, jak położę dzieci spać, to usiądę z mężem i przygotuję plan ogrodu i wrzucę. Może rzeczywiście to jest myśl))
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies