Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Małopolski ogródek

Pokaż wątki Pokaż posty

Małopolski ogródek

johnnynhannah 00:29, 15 cze 2017

Dołączył: 09 maj 2017
Posty: 86
(lipiec 2016, c.d.)
Hortensje nie chciały być gorsze:



"Wielkie coś bez korzenia" wypuściło setki pędów:


a cały plac zabaw zrobił się na szaro (bynajmniej nie ze zgryzoty, a do kompletu z dużym domkiem i huśtawkami)

____________________
Grzesiek Małopolski ogródek
johnnynhannah 00:39, 15 cze 2017

Dołączył: 09 maj 2017
Posty: 86
(lipiec 2016, c.d.)

Najbardziej jednak ucieszyły nas pierwsze plony, jak i zadziwiła ekspansja dyni hokkaido

Pomidorki różne - trochę karłowatych, trochę koktajlowych, trochę "zwykłych"


Z dyni od razu zrobiliśmy placki ziem,wróć,dyniaczane


A ta delikwentka we wrześniu doszła niemal pod działkę sąsiada


____________________
Grzesiek Małopolski ogródek
sylwia_slomc... 08:57, 15 cze 2017


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81977
Każda odmiana dyni ma tendencje do wędrówek w nie przewidzianych kierunkach
Cukinie nie wędrują nigdzie
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Magleska 09:03, 15 cze 2017


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18485
Kurczę -ta dynia take wielka rośnie ....... a ja já wysiałam w części mojej skrzyni .....(z10 nasion) ciekawe czy wzejdzie i gdzie pòjdzie
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
johnnynhannah 10:18, 15 cze 2017

Dołączył: 09 maj 2017
Posty: 86
Wiecie, z tego co czytałem, to jak pojawią się już kwiaty, to można przycinać przy trzecim liściu za ostatnim kwiatem. Wtedy przyciety pęd już nie powinien rosnąć. Dyń będzie mniej, za to dużo większe
____________________
Grzesiek Małopolski ogródek
sylwia_slomc... 12:02, 15 cze 2017


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81977
Takie cięcie powoduje, że się rozgałęzia bardziej, już próbowałam
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
johnnynhannah 09:02, 16 cze 2017

Dołączył: 09 maj 2017
Posty: 86
W sierpniu 2016 w zasadzie nic się nie zmieniło... Kwiaty, krzewy i trawy rosły sobie w najlepsze. Sprzyjała temu bollywoodzka pogoda - czasem słońce, czasem deszcz.

Taki malowniczy zakątek pojawił się koło placu zabaw:


ale najbardziej cieszyła się moja dusza ogrodnika-sadownika




Niemal pół miesiąca zresztą nie było nas w domu - dobrze, że można było liczyć na sąsiadów i doglądanie pomidorów pod folią, czy też roślin na skarpach
____________________
Grzesiek Małopolski ogródek
johnnynhannah 09:17, 16 cze 2017

Dołączył: 09 maj 2017
Posty: 86
W połowie września 2016 zabraliśmy się z sąsiadem za ogrodzenie. Niestety ja z braku urlopu mogłem to robić wyłącznie po pracy i w soboty - a przy coraz krótszych dniach mogliśmy robić coraz mniej. Jednak powoli, do przodu - do grudnia mieliśmy zrobione niemal wszystko, tylko dół działki, od strony lasu, musiał poczekać na wiosenne naciągnięcie siatki. Szkoda, że nie zdążyliśmy z całością przed zimą - pewnie gdybyśmy dali radę, to potem rozciągnąłbym z tyłu działki leśną siatkę i przyhamował sarnie zapędy. A tak... zimą objadły nam sporo tujek, niemal wszystkie bluszcze, sumaki i kto wie, w czym jeszcze maczały pyski te cholery



tutaj nie wiem, czy dobrze widać strzałkę, ale czwarta tuja od lewej na poniższym zdjęciu ma środkową część z jednej strony całkiem wyżartą przez sarny


a tujki, które uchowały się przed sarnami, i tak przez cały czas (działka otwarta od frontu) narażone były na wszystkie pańskie i bezpańskie psy:

To raczej nie była ta fytoftoroza, co u Beaty - bo nie wszystkie tuje tak miały, nie w całości a tylko miejscowo, no i głównie od dołu, tam gdzie psiaki znaczyły swój teren. Długo się z tym ogradzaniem zbieraliśmy, no ale (stan na dzień dzisiejszy) boczne ogrodzenie jest już całe, od lasu też całość ogrodzona roboczo, pozostaje tylko front i będzie trochę spokoju od kup, siuśków i pożółkłych dolnych partii roślin
____________________
Grzesiek Małopolski ogródek
johnnynhannah 09:19, 16 cze 2017

Dołączył: 09 maj 2017
Posty: 86
Trochę zdjęć z jesiennego ogródka 2016:


____________________
Grzesiek Małopolski ogródek
johnnynhannah 09:23, 16 cze 2017

Dołączył: 09 maj 2017
Posty: 86
No i donice - wiosną 2016 robiłem te u podnóża tarasu, a jesienią - pierwszą donicę na taras, na kółkach:



nie ocieplałem jej wprawdzie (był pomysł, żeby pod folię wewnątrz dać ze 2cm styropianu), ale tujki jakoś nawet w niej przezimowały
____________________
Grzesiek Małopolski ogródek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies