Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » O ogrodzie myślę w koło...

Pokaż wątki Pokaż posty

O ogrodzie myślę w koło...

Michu87 08:27, 15 sty 2018


Dołączył: 27 cze 2016
Posty: 166
Halo halo Cześć wszystkim. Po może nie takiej chwilowej nieobecności wracam U mnie co prawda jeszcze spokojnie ale są nadzieje na ogrodzenie, chociażby podmurówkę abym mogła sobie coś w ogrodowym zakresie działać. Czas upływał mi na przemyśleniach, planowaniu kompozycji i ogólnej precyzji tego, co chciałabym w ogrodzie osiągnąć. Coś już wiem

A tu moja centralna rabata, w której jak widzicie niezbyt wiele się znajduje, ale dzięki Danusi (ta kobieta ma naprawdę dar) jest fajny pomysł na to miejsce. Miało być formalnie, bez przepychu i tak właśnie będzie Pozdrawiam Was ciepło. U nas przymroziło nieco, z czego ja osobiście się cieszę. Uwielbiam ten iskrzący się w słońcu szron Buziaki.
____________________
Ewelina - O ogrodzie myślę w koło...
Wiolka5_7 08:59, 15 sty 2018


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20624
Witam! Mi się bardzo podoba ta przyszła rabata, bardzo przejrzyście elegancko... pozdrawiam
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Michu87 09:25, 15 sty 2018


Dołączył: 27 cze 2016
Posty: 166
Wiolka5_7 napisał(a)
Witam! Mi się bardzo podoba ta przyszła rabata, bardzo przejrzyście elegancko... pozdrawiam



Dzięki Wiolu. Taka w założeniu miała być Pozdrawiam ciepło!
____________________
Ewelina - O ogrodzie myślę w koło...
mamuska1980 09:34, 15 sty 2018


Dołączył: 24 sty 2016
Posty: 981
Witam, rabata zapowiada się super
A czy już wiesz co posadzisz?
Pozdrawiam
____________________
ogród zapracowanej mamuśki
Michu87 11:12, 15 sty 2018


Dołączył: 27 cze 2016
Posty: 166
mamuska1980 napisał(a)
Witam, rabata zapowiada się super
A czy już wiesz co posadzisz?
Pozdrawiam


Na pewno dosadzę bukszpanowe kule, mam nadzieję, że znajdę też te o żółtym ulistnieniu. W razie czego żółte kule można zastąpić formowaną trzmieliną Emerald Gold. Myślałam także o strzyżonej w kule tawułce ale szczerze to wolałabym coś zimozielonego. Może być jeszcze żywotnik Mirjam. A te pasy zrobię albo z turzycy albo też będzie bukszpanowy. Marzyła mi się cytrynowa żurawka ale nie wytrzyma na tej patelni. Berberys też by był fajny, podoba mi się jego świeży żółty kolor, ale też nie jest zimozielony. Opcji niby wiele, jednak po rozpatrzeniu "za" i "przeciw" wybór znacznie ograniczony
____________________
Ewelina - O ogrodzie myślę w koło...
mamuska1980 18:48, 15 sty 2018


Dołączył: 24 sty 2016
Posty: 981
No to jakiś zarys już masz
Ja też bym stawiała na zimozielone: bukszpan / cis (lub trzmielina), turzyce też fajnie będą wyglądać.
Tawułki czy berberysy jak zgubią liście na zimę, to na żwirowej rabacie za mocno będą się rzucać w oczy ich suche "badyle" .

PS. musiałam sobie tego żywotnika wygooglać - też fajny


____________________
ogród zapracowanej mamuśki
Michu87 19:07, 15 sty 2018


Dołączył: 27 cze 2016
Posty: 166
mamuska1980 napisał(a)
No to jakiś zarys już masz
Ja też bym stawiała na zimozielone: bukszpan / cis (lub trzmielina), turzyce też fajnie będą wyglądać.
Tawułki czy berberysy jak zgubią liście na zimę, to na żwirowej rabacie za mocno będą się rzucać w oczy ich suche "badyle" .

PS. musiałam sobie tego żywotnika wygooglać - też fajny




Mnie się ten żywotnik naprawdę podoba. Chyba nawet bardziej od trzmieliny. Takie żółte kuleczki stanowiłyby fajny drobny akcent. A co do berberysa i tawuły... No właśnie te zimowe badyle mnie odstraszają. Chyba zostanę przy bukszpanie
____________________
Ewelina - O ogrodzie myślę w koło...
06:14, 16 sty 2018
Michu87 napisał(a)


Na pewno dosadzę bukszpanowe kule, mam nadzieję, że znajdę też te o żółtym ulistnieniu. W razie czego żółte kule można zastąpić formowaną trzmieliną Emerald Gold. Myślałam także o strzyżonej w kule tawułce ale szczerze to wolałabym coś zimozielonego. Może być jeszcze żywotnik Mirjam. A te pasy zrobię albo z turzycy albo też będzie bukszpanowy. Marzyła mi się cytrynowa żurawka ale nie wytrzyma na tej patelni. Berberys też by był fajny, podoba mi się jego świeży żółty kolor, ale też nie jest zimozielony. Opcji niby wiele, jednak po rozpatrzeniu "za" i "przeciw" wybór znacznie ograniczony


cytrynowa żurawka tylko do cienia
DorKa 08:07, 16 sty 2018


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
Fajnie,że jesteś Ewelinko wiosna za pasem to zna planować a projekt Danusi super, bardzo mi się podoba. Powodzenia. Bedę podglądać
____________________
Dorka Zakręcony ogród
Michu87 09:03, 16 sty 2018


Dołączył: 27 cze 2016
Posty: 166
MonikA napisał(a)


cytrynowa żurawka tylko do cienia


To na razie zafunduję ją sobie do kompozycji w donicy
____________________
Ewelina - O ogrodzie myślę w koło...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies