Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Małymi krokami-Ogród Wioli

Pokaż wątki Pokaż posty

Małymi krokami-Ogród Wioli

Wiolka5_7 17:46, 15 lut 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20725
Wyskoczyłam dziś na trochę do ogrodu i przyciełam trawy w przedogródku no i resztę seslerii

Cięcie nożycami szło szybciutko...najgorsze to sprzątanie po zimie fruwających ździebeł ja cięłam a teściowa pakowała do worów

Jutro znowu wyskoczę ,bo ma być pogoda a od czwartku deszcz...
W przedogródku zostały do przycięcia miskanty,derenie,tawuły,hortensja,carexy.
Na pierwszym planie chora kosodrzewina
Było




Jutro w planie reszta hakonechloa,molinie i chyba przytnę też ostnice i miskanty, będzie z głowy zostaną carexy,derenie,tawuły,hortensje
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
olciamanolcia 17:58, 15 lut 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7367
Szkoda kosodrzewinki. Popryskaj Topsinem u mnie działa na iglaki. Tez muszę opryskać moje cyprysiki bo widzę że lekko brązowieją.
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Wiolka5_7 18:01, 15 lut 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20725
olciamanolcia napisał(a)
Szkoda kosodrzewinki. Popryskaj Topsinem u mnie działa na iglaki. Tez muszę opryskać moje cyprysiki bo widzę że lekko brązowieją.


Nie wiem czy zadziała,bo ona jest cała zainfekowana...
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
olciamanolcia 18:08, 15 lut 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7367
Spróbuj zanim wykopiesz daj szanse - może się uda.
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Magleska 18:12, 15 lut 2022


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18936
Wiola masz fajną teściową
od razu czyściutko

ja też dziś już wycięłam wszystko i mam prawie ogarnięte najgorsze to sprzątanie po cięciu -ale nawet mi to poszło -dużymi wachlarzowymi grabkami wygrabiałam na trawnik ,z trawnika do worów ,a to co zostało kosiarką zebrałam pewnie moi sąsiedzi mieli niezły ubaw ze mnie -w lutym kosi haha

oby jeszcze jutro była pogoda to ogarnę warzywnik i przedpłocie może i będę już mogła na spokojnie zająć się wysiewami


ach jak ja lubię ten czas ,że można w ogrodzie robić -od razu moja głowa się uspokaja

edit...musze spróbować ten topsin-mam dużo rudych iglaków ...
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
olciamanolcia 18:31, 15 lut 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7367
Topsin polecam . W moim ogrodzie pomógł mi bardzo. Wierzby Hakuro wrzośce i iglaki ozdrowiały. Pewnego sezonu moja skarpa strasznie chorowała . Najpierw miałam rudą galaretę na jałowcach a potem zachorowały wrzośce. Pomogła mi sąsiadka - dała mi jakich oprysk na choroby grzybowe ziemniaka , przy okazji tym samym pryskała swoje świerki - wszystko jak malowane
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Wiolka5_7 18:33, 15 lut 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20725
olciamanolcia napisał(a)
Spróbuj zanim wykopiesz daj szanse - może się uda.

Mam Topsin, spryskam ,zobaczymy... dzięki
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Wiolka5_7 18:42, 15 lut 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20725
Magleska napisał(a)
Wiola masz fajną teściową
od razu czyściutko

ja też dziś już wycięłam wszystko i mam prawie ogarnięte najgorsze to sprzątanie po cięciu -ale nawet mi to poszło -dużymi wachlarzowymi grabkami wygrabiałam na trawnik ,z trawnika do worów ,a to co zostało kosiarką zebrałam pewnie moi sąsiedzi mieli niezły ubaw ze mnie -w lutym kosi haha

oby jeszcze jutro była pogoda to ogarnę warzywnik i przedpłocie może i będę już mogła na spokojnie zająć się wysiewami


ach jak ja lubię ten czas ,że można w ogrodzie robić -od razu moja głowa się uspokaja

edit...musze spróbować ten topsin-mam dużo rudych iglaków ...




Czyściutko to jeszcze nie jest,bo muszę odkurzyć kamień ,ale jest znośnie a na rabatach zebrane z grubsza,nie musi być czyściutko,niech się kompostuje...

Fajnie pomyślałaś Madziu żeby wygrabić a potem zebrać kosiarką a sąsiadami nie ma co się przejmować ...

Zatem życzę Tobie i sobie pogody jutro

Tak praca w ogrodzie działa terapeutycznie i na mnie też uwielbiam ten czas
Ja też Spryskam

____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Martka 19:23, 15 lut 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Wiolu, są konkretne efekty We dwie to dużo przyjemniej i sprawniej. Miłe, że masz pomoc.
Klaudyna 19:34, 15 lut 2022


Dołączył: 14 lis 2015
Posty: 414
A co to za sliczne drzewko w przedogrodku ?
____________________
Klaudyna - Mój ogród.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies