Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Małymi krokami-Ogród Wioli

Pokaż wątki Pokaż posty

Małymi krokami-Ogród Wioli

Wiolka5_7 12:11, 17 lut 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20725
Monika83 napisał(a)
.
O kurde ale ty wysoko je podcinasz, u mnie 6-7letnie do tej pory nie są wysoko przycinane.


Przez kilka lat też cięlam nisko przy ziemi,ale po ulewie kwiaty leżały na ziemi i trzeba było wiązać
W zeszłym roku przycięłam wyżej i kwiatów w końcu nie musiałam podwiązywać ,bo się nie kładły
Dlatego tnę wyżej
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Wiolka5_7 12:13, 17 lut 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20725
Monika83 napisał(a)
. Zastanawiam się dlaczego nie masz rozplenic? przecież uwielbiasz trawy

Miejsca brak na wszystkie chciejstwa
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
mirkaka 13:00, 17 lut 2022


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9715
Wiolka5_7 napisał(a)


Mi też się podobają najbardziej cisy cięte w "poduchy"
Też miałam bukszpany tak cięte ,ale w zeszłym roku wywaliłam przez ćmę
Myślę,je formować na takie 80-90 cm poduchy.Jeszcze kilka lat się zejdzie a potem można je mocniej przyciąć

Na tej rabacie z cisami mam czosnki,hakonechloę marcę, świdośliwę i Imperatę Red baron


Czyli elegancki minimalizm, och żebym to ja tak mogła wytrzymać, ale ja nie, muszę mieć każde gówienko posadzone Bo inaczej mi nudno
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Wiolka5_7 13:17, 17 lut 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20725
mirkaka napisał(a)


Czyli elegancki minimalizm, och żebym to ja tak mogła wytrzymać, ale ja nie, muszę mieć każde gówienko posadzone Bo inaczej mi nudno


No i fajnie Mirko, że sadzisz tak jak Ci się podoba i fajnie, że mamy różne ogrody ,bo inaczej było by nudno

Powiem Ci , że ostatnio odeszłam trochę mi od tego minimalizmu,bo dosadziłam sporo bylin ciągnie mnie do ogrodów preriowych ...gdybym miała tylko większy ogród
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
mirkaka 15:30, 17 lut 2022


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9715

Najlepiej mieć wielki teren i w miarę potrzeb i sił coraz to nowe zakątki urządzać
Pomarzyć też dobra rzecz
A cieszyć się trzeba z tego co się ma
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Wiolka5_7 16:09, 17 lut 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20725
mirkaka napisał(a)

Najlepiej mieć wielki teren i w miarę potrzeb i sił coraz to nowe zakątki urządzać
Pomarzyć też dobra rzecz
A cieszyć się trzeba z tego co się ma

Oj tak można pomarzyć
Tak cieszyć też się trzeba ,nawet z małego ogrodu
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Monika83 21:20, 17 lut 2022


Dołączył: 27 sty 2019
Posty: 3081
Wiolka5_7 napisał(a)


Przez kilka lat też cięlam nisko przy ziemi,ale po ulewie kwiaty leżały na ziemi i trzeba było wiązać
W zeszłym roku przycięłam wyżej i kwiatów w końcu nie musiałam podwiązywać ,bo się nie kładły
Dlatego tnę wyżej
Kurcze aż dziwne że po niskim cięciu u ciebie kwiaty leżały po ulewnych deszczach a tym bardziej Limki bo one mają wyprostowany pokrój. Też tne nisko ale u mnie kwiaty nie leżały nigdy po ulewnych deszczach nawet Vanilia Frise.
____________________
Mazowsze - Ogród hortensjowo różanecznikowy **Wizytówka
Monika83 21:22, 17 lut 2022


Dołączył: 27 sty 2019
Posty: 3081
Wiolka5_7 napisał(a)


No i fajnie Mirko, że sadzisz tak jak Ci się podoba i fajnie, że mamy różne ogrody ,bo inaczej było by nudno

Powiem Ci , że ostatnio odeszłam trochę mi od tego minimalizmu,bo dosadziłam sporo bylin ciągnie mnie do ogrodów preriowych ...gdybym miała tylko większy ogród

Też lubie ogrody preriowe
____________________
Mazowsze - Ogród hortensjowo różanecznikowy **Wizytówka
SlonecznyOgrod 21:44, 17 lut 2022


Dołączył: 16 sty 2017
Posty: 7665
Wiolka5_7 napisał(a)
Dziś udało się wyskoczyć znowu na trochę i powycinać


Hortensje przycięłam tak jak rok temu wyżej...



Z trawami najwięcej roboty i tego paprania, w tamtym roku tyle tego miałam, że postanowiłam dwie rozplenice wydać, chociaż o tyle będzie mnie hihi

Wiola co do hortensji Ty piszesz, że przycięłaś tak jak w tamtym roku czyli wyżej, dziewczyny piszą, że wysoko tniesz... a ja widzę inaczej, że na 1 oczko w tym roku, na jedno oczko to będą bardzo duże kwiaty. Na pewno nie tak jak w tamtym roku, bo byś musiała zostawić po te 3 czy 4 oczka nie wiem ile wtedy zostawiałaś. Jeżeli faktycznie nie zależy Ci na dużych kwiatach, tylko na drobniejszych to nie osiągniesz tego efektu kwiaty będą duże
____________________
DarciaSłoneczny Ogród
Wiolka5_7 23:45, 17 lut 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20725
Monika83 napisał(a)
Kurcze aż dziwne że po niskim cięciu u ciebie kwiaty leżały po ulewnych deszczach a tym bardziej Limki bo one mają wyprostowany pokrój. Też tne nisko ale u mnie kwiaty nie leżały nigdy po ulewnych deszczach nawet Vanilia Frise.


Tak leżały mimo, że łodygi miały grube.No ale kwiaty ogromne i jak nasiąkły deszczem to wtedy się kładły. Stały może tylko te kwiaty na środku krzaka,a te wokół leżały na ziemi...stąd spróbowałam wyższego cięcia i się u mnie sprawdziło
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies