Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Małymi krokami-Ogród Wioli

Pokaż wątki Pokaż posty

Małymi krokami-Ogród Wioli

olciamanolcia 18:15, 19 mar 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7367
Ja ubolewam nad brakiem zajęć w ogrodzie- dziś tylko obcięłam zurawki i pass
Za tujami nie przepadam chociaż jestem ich „szczęśliwą” posiadaczką Twoje pięknie podcięte równo ze wszystkich stron. Może i ja z tych posadzonych pod płotem zrobię kostki ? Do przemyślenia i zgapienia
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Wiolka5_7 18:21, 19 mar 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20725
Iwona100 napisał(a)
Ciemiernikom sypiesz skorupki z jaj ze względu na wapń? Robisz to raz w roku?

Tak, wiosną sypię zazwyczaj ,ale pewnie można częściej
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Wiolka5_7 18:34, 19 mar 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20725
olciamanolcia napisał(a)
Ja ubolewam nad brakiem zajęć w ogrodzie- dziś tylko obcięłam zurawki i pass
Za tujami nie przepadam chociaż jestem ich „szczęśliwą” posiadaczką Twoje pięknie podcięte równo ze wszystkich stron. Może i ja z tych posadzonych pod płotem zrobię kostki ? Do przemyślenia i zgapienia


Ale Ci dobrze, możesz się relaksować

Powiem Ci , że tuje to też nie są moje ulubione rośliny.Sadziłam je kilka lat temu, to były moje pierwsze rośliny,byłam zielona jak szczypiorek na wiosnę po kilku latach na O. dziś bym sądziła tylko cisy.Ale tuje są i je polubiłam.Taki cięty żywopłot z każdej strony mi się podoba

Jeśli mogę Ci doradzić to zacznij je przycinać wcześniej.Ja zaczęłam zbyt późno i jak je przycinałam od góry,to ile się namordowalam, bo skracalam miejscami ponad 50 cm i musiałam ciąć te czuby nożycami do gałęzi ,bo takie grube pnie miały.Boki też zaczęłam zbyt późno przycinać,bo rok temu dopiero i one miały te przyrosty duże i takie rozlazłe.W tym roku je dużo ciachnęłam,bo chcę żeby się zagęściły
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
BASIA8 19:00, 19 mar 2022


Dołączył: 21 sty 2013
Posty: 4630
Super Wiolu cięcie Ci wyszło odpoczynek zasłużony oj zasłużony. Buziaki przesyłam.
____________________
Basia- W Dolinie Muminków ***
olciamanolcia 19:14, 19 mar 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7367
Wiolka5_7 napisał(a)


Ale Ci dobrze, możesz się relaksować

Powiem Ci , że tuje to też nie są moje ulubione rośliny.Sadziłam je kilka lat temu, to były moje pierwsze rośliny,byłam zielona jak szczypiorek na wiosnę po kilku latach na O. dziś bym sądziła tylko cisy.Ale tuje są i je polubiłam.Taki cięty żywopłot z każdej strony mi się podoba

Jeśli mogę Ci doradzić to zacznij je przycinać wcześniej.Ja zaczęłam zbyt późno i jak je przycinałam od góry,to ile się namordowalam, bo skracalam miejscami ponad 50 cm i musiałam ciąć te czuby nożycami do gałęzi ,bo takie grube pnie miały.Boki też zaczęłam zbyt późno przycinać,bo rok temu dopiero i one miały te przyrosty duże i takie rozlazłe.W tym roku je dużo ciachnęłam,bo chcę żeby się zagęściły



Czyli , że już je lekko formować? Chciałam je z góry „lekko” podciąć ale wtedy będą takie „ grubaśne”… z reszta u mnie jeszcze nie zachodzą aż tak na siebie i niestety pomimo że posadzone o jednym czasie jedne długie i chude a inne maja figurę jabłka
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Agatorek 19:18, 19 mar 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13376
Wiolka5_7 napisał(a)
Dokończyłam cięcie żywopłotów,uff...
Zasłużony odpoczynek na tarasie
Piękne słoneczko dziś było,chociaż zimny wiatr

A wy jak tam, popracowaliście dzisiaj w ogrodzie ?




I znów fotoszop w akcji

Żartuję oczywiście

Ja dziś miałam wolne od ogrodu, w tygodniu się narobiłam po kilka godzin dziennie (pielenie, z zeszłego roku zaległości, niestety jeszcze nie skończyłam) i ręce mi po prostu odpadają. Więc dziś pojechałam do rodziców na obiad, a później leżing w domu .
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Anda 19:23, 19 mar 2022


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33751
Tak Wiolu, też dziś pracowałam w ogrodzie Cisy już przycięłam jakiś czas temu, a dziś rozsypałam kompost na rabaty.
Twój żywopłot super przycięłaś, równiutki
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Wiolka5_7 19:24, 19 mar 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20725
BASIA8 napisał(a)
Super Wiolu cięcie Ci wyszło odpoczynek zasłużony oj zasłużony. Buziaki przesyłam.

Też mi się podoba Basiu
Tak odpoczynek musi być
Buziaki
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Wiolka5_7 19:30, 19 mar 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20725
olciamanolcia napisał(a)



Czyli , że już je lekko formować? Chciałam je z góry „lekko” podciąć ale wtedy będą takie „ grubaśne”… z reszta u mnie jeszcze nie zachodzą aż tak na siebie i niestety pomimo że posadzone o jednym czasie jedne długie i chude a inne maja figurę jabłka


Tak jeśli przytniesz czubki to zaczną bardziej rosnąć wszerz...
Zobacz moje w 2020 r. też miały przerwy,ale dzięki cięciu się połączyły



Moje też rosły nierówno na początku,dopiero jak je przycięłam to zaczęły rosnąć równo
Ja bym je ciachnęła ,skoro mówisz, że rosną każda inaczej
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Wiolka5_7 19:32, 19 mar 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20725
Agatorek napisał(a)


I znów fotoszop w akcji

Żartuję oczywiście

Ja dziś miałam wolne od ogrodu, w tygodniu się narobiłam po kilka godzin dziennie (pielenie, z zeszłego roku zaległości, niestety jeszcze nie skończyłam) i ręce mi po prostu odpadają. Więc dziś pojechałam do rodziców na obiad, a później leżing w domu .



Fotka bez retuszu w 100 %

No kochana odpoczynek Ci się należał,po tygodniu pracy fajnie
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies