Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Za drzwiami do ogrodu...

Pokaż wątki Pokaż posty

Za drzwiami do ogrodu...

basia3012 10:41, 17 maj 2024


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9646
Aniu, dobrze zapowiadają się owoce. Szczęściara. A czosnkowy szał zachwycający. W jakiejś trawce one rosną? Pięknie się prezentują.
Zauważyłam, że tulipany, czosnki też bardzo ładnie wyglądają przy paprociach, tak jakby z kwiaciarni z przybraniem wzięte.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
April 11:02, 17 maj 2024


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10491
Ile masz czochów U mnie tylko las liści i jeden kwitnący
I już truskawki Moje ledwo kwiaty mają, ale nie mam szklarni. To jednak fajna sprawa
____________________
April April podbija las Mazowsze
Patrycja_KG_Lu 12:23, 17 maj 2024


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 2908
Super metamorfoza dla warzywnika. Sporo Was pracy kosztował, ale finalnie efekt świetny. Cieszę się, że mogłam go zobaczyć na żywo mimo, że bardzo wczesną wiosną. Zaczęłam doceniać takie sztywne ramy grządek, jakoś tak chętniej się tam zagląda i chce utrzymać porządek (z chwastami, równe linie warzyw itp.). Dobrze zauważyłam, że masz bez Black Lace Eva u siebie? Jesteś z niego zadowolona?
____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
nicol21 13:23, 18 maj 2024


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 10372
Ciekawa jestem upraw ziemniakw spod słomy. a masz jakieś porównawcze krzaki sadzone klasycznie żeby zobaczyc, które dają więcej plonów?

Śliczny trawnik pomiędzy podniesionymi rabatami.
____________________
Mały ogródek, za i przed zabudową szeregową - Nicol21 Wątek równoległy: Okiełznać swoje setki pomysłów - ogród ze spadkiem na północ ************ Pozdrawiam i zapraszam - Ewelina ************ ***Booskop https://goo.gl/photos/jpY3wG37U7c9ALAf9 *** *** De tuinen van Appeltern https://goo.gl/photos/WrF6PWtCn53Gzswp6 *** *** *** formowanie cisów: https://photos.app.goo.gl/y72my2AfOaf4XKNq1 **** ***** Rotary Garden - Belgia - https://photos.app.goo.gl/iErs4Fi1dOEJ6Jls1 ****
anpi 01:17, 31 maj 2024


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8227
MagdaLenka napisał(a)
Zazdroszczę truskawek. Moje jeszcze potrzebują kilku dni.

Mam takie okazy :
zdjęcia poniżej
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
anpi 01:20, 31 maj 2024


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8227

Ku pamięci: pierwszy konkretniejszy zbiór truskawek(tych kilkuletnich) 25 maja 2024- tak wcześnie chyba nie było!?


A tu pierwszy zbiór z młodych truskawek Frigo w różnych odmianach, na razie wielkość i wygląd bez szału, smak też bez rewelacji, ale to pewnie też wina suszy , mimo, że podlewam ale deszczówka , to deszczowka! Może się jeszcze " wyrobią"

____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
anpi 01:44, 31 maj 2024


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8227
basia3012 napisał(a)
Aniu, dobrze zapowiadają się owoce. Szczęściara. A czosnkowy szał zachwycający. W jakiejś trawce one rosną? Pięknie się prezentują.
Zauważyłam, że tulipany, czosnki też bardzo ładnie wyglądają przy paprociach, tak jakby z kwiaciarni z przybraniem wzięte.

Jest straszna susza. U nas padało w środę tylko z 5-10 min.i tyle. Em podlewał sadek, bo jeszcze młody, a trochę owoców się zapowiada A w taka susze wszystko opadnie

Czosnki mam posadzone m.in za i między miskantami ML. W innych miejscach za hakonkami, seslerią i innymi trawkami też.
Tu np. z seslerią jesienną:




____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
anpi 08:03, 31 maj 2024


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8227
April napisał(a)
Ile masz czochów U mnie tylko las liści i jeden kwitnący
I już truskawki Moje ledwo kwiaty mają, ale nie mam szklarni. To jednak fajna sprawa

Samych czosnkowych liści też mam co niemiara Liczę, że jak cebulki podrosną to znowu więcej zakwitnie. Wiele mi kwitnie z podziału i te z siewu już też. Ale fakt, że te same żółknące liście są niefajne i denerwujące.
W szklarni teraz czekam na pierwsze ogórki i pomidorki Właściwie już są, tylko rosną


____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
anpi 08:18, 31 maj 2024


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8227
Patrycja_KG_Lu napisał(a)
Super metamorfoza dla warzywnika. Sporo Was pracy kosztował, ale finalnie efekt świetny. Cieszę się, że mogłam go zobaczyć na żywo mimo, że bardzo wczesną wiosną. Zaczęłam doceniać takie sztywne ramy grządek, jakoś tak chętniej się tam zagląda i chce utrzymać porządek (z chwastami, równe linie warzyw itp.). Dobrze zauważyłam, że masz bez Black Lace Eva u siebie? Jesteś z niego zadowolona?

Właśnie jakoś bardziej dba się o te warzywka Choć u mnie przez tą suszę marchew i fasolka kiepsko powschodziły, buraczki tez bez szału.


Tak mam ten czarny bez. Podoba mi się i bardzo go lubię. Jest bezproblemowy, mam go kilka lat, ale dwa razy go przesadzałam , też bez problemu, ale jest nieduży jeszcze, bo trochę przycinałam po przesadzeniu. Jest trochę wcisnięty, jak większość u mnie! Bardzo chciałam go mieć , a z miejcem cienko Ale w tym roku ma mszycę - pierwszy raz! Ale ona jest też po raz pierwszy na hibiskusach. Mszyc mam pełną gamę w ogrodzie: czarna , biała, zielona... no masakra w tym roku!
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
anpi 08:29, 31 maj 2024


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8227
nicol21 napisał(a)
Ciekawa jestem upraw ziemniakw spod słomy. a masz jakieś porównawcze krzaki sadzone klasycznie żeby zobaczyc, które dają więcej plonów?

Śliczny trawnik pomiędzy podniesionymi rabatami.

Nie sadziłam klasycznie ziemniaków, tylko pod słomą. Ciekawa jestem zbiorów
Rosną ładnie, słoma dobrze trzyma wilgoć. Podlewane były dwa razy obficie. Bo ja już nie pamiętam kiedy u nas był deszcz, pomijając pięciominutowy w środę.

____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies