Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród zapachów u Jasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród zapachów u Jasi

Agania 21:02, 28 sie 2015


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Poziomka napisał(a)
Dziękuję za pochwały, skoro się podoba zapraszam ponownie.

Po wycięciu przekwitłych kwiatów modraka gwiazdą ogródka staje się , schowana wcześniej za jego kwiatami , hortensja kosmata /Hydrangea aspera/








Witaj Jasiu, jestem u Ciebie po raz pierwszy, mój wpis świadczy, że chciałam się w końcu oficjalnie przywitać z Tobą...choć jesteś rzadko na ogrodowisku, to przesyłam ci moje Witaj....widziaam już Twój ogród na pewno u Kondzia, podoba mi się bardzo, bo jest taki prawdziwie angielski, sielski i bardzo klimatyczny, ale nie wiedziałam, że występujesz pod nickiem poziomka
Ale masz bujnie i architektonicznie staroangielsko cegła i winobluszcze...uroczo...zakochana jestem w Twoim ogrodzie z angielskim charakterem
Pozdrawiam serdecznie
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Bogdzia 21:08, 28 sie 2015


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Zaglądam-zawsze, pięknie-zawsze. pozdrówka.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Gabriela 21:35, 01 wrz 2015


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Siewki wieczornika poniżej. Tak to ma wyglądać. Lepiej do pudełka siać niż do ziemi. Moje wysian pod koniec lipca nie wzeszly. Więc powtorzylam operacje do gruntu i do pudełka i sukces mam na obu ze się tak wyrażę "polach".
____________________
Ogród w budowie nieustającej
Pszczelarnia 22:08, 01 wrz 2015


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Jasia, zajrzyj do mnie, bo nie wiem, jak dzielić eryngium.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Poziomka 19:38, 04 wrz 2015


Dołączył: 12 lip 2011
Posty: 1258
Kuklik napisał(a)

uwielbiam do Ciebie zaglądać...

Kukliku miły, a ja zaglądam z ukontentowaniem do Twego ogrodu .
Bardzo ciekawie relacjonujesz wizytę w angielskim agrodzie York Gate.
Uśmiałam się z tej palmy i przypomiała mi się moja pierwsza wizyta w East Ruston Old Vicarage. Ogród znałam z opisów a także z programu telewizyjnego.Stwierdziłam,że część ogrodu z egzotycznymu roślinami "zaliczę" szybko i będę się rozkoszować pozostałymi. Rzeczywistość okazała się zupełnie inna. Najpierw poszłyśmy z Gabrielą do kawiarni i wypiłyśmy herbatę i w miłym nastroju weszłyśmy do ogrodu i czas przestał istnieć.... chodziłyśmy i podziwiałyśmy kunszt projektantów , byłam zachwycona tą częścią ogrodu przez którą miałam przebiec truchtem, doborem roślin, połączeniami, starymi drzwiami,doniczkami,... dopiero powracający do autokaru uczestnicy wycieczki uzmysłowili,że na zwiedzanie pozostało już tylko pół godziny i wtedy rzeczywiście przebiegłam przez ogród truchtem.
W ubiegłym roku w sierpniu wróciłam do tego ulubionego ogrodu i już spokojnie zwiedziłam cały . I nadal nie mam dość. Chętnie zobaczyłabym go ponownie.

Upały i susza wymęczyły mój ogród, przestałam robić zdjęcia więc dzisiaj będą zdjęcia z ogrodów , które kiedyś zwiedzałam

East Ruston Old Vicarage







____________________
Jasia - Ogród zapachów u Jasi
Poziomka 20:03, 04 wrz 2015


Dołączył: 12 lip 2011
Posty: 1258
mira napisał(a)

w jakiej ziemi rosną Twoje dalie, zaprawiasz jakoś dołki?

pozdrawiam


Miro dodaję kompost bo nie mam obornika. Kopostu nie przesiewam.
East Ruston Old Vicarage


patrząc na takie zestawienie zrehabilitowałam paciorecznik



____________________
Jasia - Ogród zapachów u Jasi
Poziomka 20:38, 04 wrz 2015


Dołączył: 12 lip 2011
Posty: 1258
Justyna napisał(a)
Jasiu, dziękuję, że się dzielisz. Masz wyjątkowy ogród. Spójny, lekki, spokojny, klimatyczny z nietuzinkowymi połączeniami roślinnymi, które u Ciebie wyglądają bardzo naturalnie i adekwatnie. Podziwiam. Serdecznie


Bardzo ciepła i miła opinia. Dziękuję Justyno.

A tu inne okna i inne drzw i niezwykle malowniczo
ogród Moneta Giverny





____________________
Jasia - Ogród zapachów u Jasi
Poziomka 20:52, 04 wrz 2015


Dołączył: 12 lip 2011
Posty: 1258
Gardenarium napisał(a)
Poszłaś w energetyczne kolory Super.

Muszę dodać jeszcze trochę czerwonej czerwieni - ale to już w przyszłym roku.


Hidcote



____________________
Jasia - Ogród zapachów u Jasi
Poziomka 21:05, 04 wrz 2015


Dołączył: 12 lip 2011
Posty: 1258
Katkak napisał(a)
Jasiu Twój ogród jest niezwykle piękny i jedyny w swoim rodzaju. Zawsze mam się ochotę w nim zgubić . Pozdrawiam .


Trudno się w nim zgubić , ale ja często gubię w nim sekatory

Kiftsgate Court Gardens



____________________
Jasia - Ogród zapachów u Jasi
Poziomka 21:21, 04 wrz 2015


Dołączył: 12 lip 2011
Posty: 1258
laurowisnia napisał(a)

U mnie najciemniejsza nie wyrosła, tylko różowe, ta jest wspaniała.

Różowe jest piękne . U mnie żadna różowa nie zakwitła. Mam jeszcze jedną odmianę o bardzo ciemnych strzępiastych kwiatach. Rośnie w tej części rabaty gdzie jest lekka gleba.Zakwitła tylko jednym kwiatem , teraz czekam na drugi.

Sudeley



____________________
Jasia - Ogród zapachów u Jasi
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies