Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród ze stawem-początek

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród ze stawem-początek

MagdaKad 11:37, 21 maj 2018

Dołączył: 25 kwi 2018
Posty: 2
Forum obserwuje od dawna, ale dopiero teraz gdy na poważnie zaczynamy działać w ogrodzie postawnowiłam udokumentować to przy wsparciu Ogrodowiska

Kilka słów o "ogrodzie":

Działka ma 1600m2, staw, który już był na działce gdy ją kupiliśmy ma około 400m2 (głęboki na ok 4m a może i głebszy).

Głównym problemem są bobry, żerujące w rzece, która stanowi granice działki. W ciągu 2 lat zniszczyły wszystkie drzewa, ktore były na działce, a reszte suchych drzew musieliśmy wyciąć.

W tamtym sezonie podnieśliśmy groble oddzielającą staw od rzeki, została ona zabezpieczona drewnianymi palikami oraz siatką, niestety to nie powstrzymuje bobrów przed wieczornym pływaniem w stawie

2 tygodnie temu wstępnie wyrównaliśmy działkę, nawieźliśmy czarnoziemu, teraz czekamy na ogrodzenie.Ogrodzenie będzie prowadzone przed stawem ze względu na małe dziecko
kolejny etap to nawodnienie trawnika, sam trawnik i miejsce na rabaty, ognisko, warzywnik, kącik dziecięcy



Interesuje nas ogród prosty, lekki w odbiorze, bez natłoku roślin.
jestem początkującą ogrodniczką wiec wszystkie uwagi i rady będą mile widziane

Betka 12:09, 21 maj 2018


Dołączył: 15 lut 2013
Posty: 3455
Witaj
Zaznaczam i będę zaglądać
Terenu masz sporo
____________________
Beata Ogrodowe_skarby---- Naturalny strumień,ciek wodny,rów w ogrodzie---- Wizytówka---- Indeks roślin
Kuklik 23:35, 21 maj 2018


Dołączył: 02 cze 2012
Posty: 1921
Jestem ciekawa dalszego ciągu
Ten staw jest bardzo blisko domu...
____________________
Iza Wszystko czego potrzebuję to dom pełen książek i ogród pełen kwiatów
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies