Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowisko- ogrody pokazowe Nasza Anglia

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowisko- ogrody pokazowe Nasza Anglia

Iwona100 17:46, 12 mar 2022


Dołączył: 14 sty 2016
Posty: 715
Gardenarium napisał(a)
Teraz wycinać, ja wycinam podczas czyszczenia rabaty. Wszystkie wycinam. Choć są dwie szkoły, jedni zostawiają zdrowe, ale w tym roku testuję wycinanie wszystkich, Kwiaty oczywiście zostawiam.

Jednak te trzy dni poczekajcie, bo w nocy minus 7 u nas.

I wszystko jasne odnośnie ciemierników. Dziękuję Danuś .
Pięknie macie w szklarence.
____________________
Iwona Wizytówka-Ogród na Zagórzuświętokrzyskie
Gardenarium 18:01, 12 mar 2022


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Dziękuję za pochwały szklarni i komody, aż się "zaczerwieniła"
Drugiej nie widać stoi po przeciwnej stronie.

Ogrzewanie podłogowe powoduje że będzie w nocy na plusie, ale to nie jest przy tego rodzaju szklanej budowli dobre rozwiązanie, po prostu za cienkie szyby są. Musiałby być zespolone jak się robi okna do domu.

Ale na przedwiośniu sprawdzi się, że przynajmniej mróz nie wlezie na szyby.
Kwiatki trzymają się, a w dzień to otwieram wszystkie drzwi i okna bo byłaby z 30 stopni albo więcej.

Przy otwartych otworach jest około 18-20 st. Za ciepło na przebiśniegi, ale muszą tu stać bo nie będę z nimi latać tam i z powrotem

Bobry są blisko, nie dziwię się że szukają miejsca, bo jak jadę to jest inne miejsce gdzie one budują, a ktoś ciągle im rozwala te tamy. W tych naszych olszynach na Olszowej też ciągle mają rozwalane, woda czsem taka brudna płynie
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
kasiek 21:07, 12 mar 2022


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 21465
A widzisz, pytałam bo ja też nie mam w saloniku porządnych szyb - dlatego dodatkowo miałam zasłony. Zawieszone mam 2 promienniki ciepła i one są tak nastawione by w saloniku temperatura nie spadała poniżej 0. I nie spada, choc tylko w pobliżu tych promienników, im dalej od nich tym zimniej. Palma i oleander były przy grzejniku i nie zmarzły. Teraz wszystkie prymule i bratki trzymam w saloniku bo noce mroźne.
U mnie salonik po stronie północno-wschodniej i nie nagrzewa się tak dramatycznie. Wnioski wyciągam jak kolejną oranżerie bedę miała robić
____________________
kasiek ogród pełen złudzeń i niespodzianek cz II ogrod pełen złudzen i niespodzianek Wizytówka po zmianach -Ogród złudzeń
Gardenarium 15:49, 13 mar 2022


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ja też Kasiu, taka szklarnia tylko jako schronienie przed deszczem i gdy nocą nie spada poniżej zera. BO jakby co ogrzewanie generuje dużo pieniędzy. Ja wszystko mam na prąd, w tym roku dopiero zobaczę jak ta fotowoltaika ile daje, bo do tej pory miałam budowę sąsiedzką podłączoną
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 17:21, 13 mar 2022


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
W najbliższy weekend 19-20 marca od 10 do 16 pierwsze w tym sezonie Dni Otwarte. Kwitną przebiśniegi, krokusy, irysy cebulowe. Oranżeria przepełniona kwiatami w doniczkach. Zapraszamy serdecznie na ekskluzywną wizytę

do Ogrodowiska Przypki Olszowa 19. Kawa, herbata i ciasto będą czekać. Zapraszamy serdecznie na powiew wiosny.
Wstęp jak w zeszłym roku 20 zł (do lat 16 wstęp za darmo).

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 09:38, 17 mar 2022


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nikt nic nie napisał, znaczy nikt się nie wybiera? Nie ma co piec ciasta?
Ani kawy parzyć?

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 09:44, 17 mar 2022


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nasze aktualne obrazki




____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 09:45, 17 mar 2022


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Przypominam naszą dziką łąkę samosiewkę chwastową, tutaj być może też tak zostawimy na ten rok, co wyrośnie to będzie.





____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Martka 11:05, 17 mar 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Gardenarium napisał(a)
Nikt nic nie napisał, znaczy nikt się nie wybiera? Nie ma co piec ciasta?
Ani kawy parzyć?



Ja się wybieram
sylwia_slomc... 11:31, 17 mar 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82150
W tej łące w ubiegłym sezonie to wiele perełek znalazłam, które u mnie nie występują nawet w okolicy. Ta łąka to całe dobro dla owadów i życia wszelakiego takie miejsca teraz w cenie. Nie wiem czy wiesz, ale dopłaty Unijne dla takich łąk w tym roku spore są. Ja mam za mało terenu by uzyskać, ale Wy moglibyście zgłosić.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies