Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Połowa działki - czyli mam powoli dość część II

Pokaż wątki Pokaż posty

Połowa działki - czyli mam powoli dość część II

zawitka 07:02, 24 kwi 2024


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14060
Rumianka napisał(a)
Halinko, odpisałam na priv...
Nasze zabiegi roślinne nie zawsze są trafne...Szkoda, gdy roślinie nie uda się pomóc...ale jest czyste sumienie, że zrobiło się wszystko, co roślinie było potrzebne...
Jest nadzieja, że gałąź uda się uratować... Pozdrawiam.


Kupiłam ją chorą mniej zapłaciłam i gdyby mi padła to mogłam ją wymienić na inną .Jak na razie rośnie i może będzie dobrze.
d
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
zawitka 07:12, 24 kwi 2024


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14060


____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
Rumianka 21:01, 24 kwi 2024


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10262
Ale piękne zestawienie kolorystyczne... Takie, które wiosną najbardziej chwyta za serce...
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
Alija 21:13, 24 kwi 2024


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8760
Halinko, piękne kolorowe kompozycje wiosenne
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Ewa777 10:00, 25 kwi 2024


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18446
zawitka napisał(a)



Mirka----no i jak rozpoznać która jedorocznie kwitnie a która dwuletna????????

moje zdanie to ta pierwsza jest dwuletnia bo mało ma tych listeczków na dole a na gałązkach wysokich są ładne przyrosty natomiast drugą obcięłam te wysokie zeszłoroczne gałązki bo były nikłe i listeczki na nich były też nikłe. Czy dobrze myślę?????/ A może ktoś ma inne doświadczenie jak je rozpoznać ?????


Piękne te kwitnące tulipany. Dereń też cudny.
Jeżeli chodzi o hortensje ogrodowe to najlepiej sprawdzić, czy kwitną na jednorocznych gałązkach właśnie w czasie kwitnienia. Przyjrzyj się, czy kwiaty są na młodych gałązkach, które teraz ruszają z korzenia.
I tak jak radziła Mirka, nie wycinaj niczego do maja. Dopiero w maju widać, co przemarzło i nie wypuściło liści i to się ucina. Jak się ma stare krzewy, to wiosną wycina się najstarsze gałęzie, bo one mało wytwarzają kwiatów, a po wycięciu jest więcej miejsca na młode.
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
ElzbietaFranka 23:46, 25 kwi 2024


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13890
zawitka napisał(a)



Co zrobić z tymi gałęziami uciąć czy zostawić .To on mi tak chorował jeszcze nie całkiem wydobrzał ale rośnie .



Przytnij główny pęd 25 cm poniżej potrójnego rozgałęzienia. Boczne 20 cm powyżej zielonego na wysokości spoiny płyt betonowych.

Jest bardzo ładny. Musisz go formować aby go zagęścić jak na dole.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 23:51, 25 kwi 2024


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13890
zawitka napisał(a)


Tak w tym roku wyglądają rany mego derenia. Znów go wysmaruję dokładnie może to się zabliżni??????/



Na 2 fotce widać jakiś czubek po prawej stronie pędu. On pewnie suchy to zetnij go aż do żywego. Tam może choroba się rozrastać. Do maści dodaj środka od grzyba. I będzie dobrze.
Spróbuj związać te dwie odnogi tak aby się nie rozkraczaly.

____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
zawitka 07:20, 26 kwi 2024


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14060
Rumianka napisał(a)
Ale piękne zestawienie kolorystyczne... Takie, które wiosną najbardziej chwyta za serce...


Elisko ---dziękuje uwielbiam tulipy ale z nimi jest trochę roboty. W przyszłym roku idą do donic

Alu-----I o te kolory chodzi
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
zawitka 07:24, 26 kwi 2024


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14060
Ewa777 napisał(a)


Piękne te kwitnące tulipany. Dereń też cudny.
Jeżeli chodzi o hortensje ogrodowe to najlepiej sprawdzić, czy kwitną na jednorocznych gałązkach właśnie w czasie kwitnienia. Przyjrzyj się, czy kwiaty są na młodych gałązkach, które teraz ruszają z korzenia.
I tak jak radziła Mirka, nie wycinaj niczego do maja. Dopiero w maju widać, co przemarzło i nie wypuściło liści i to się ucina. Jak się ma stare krzewy, to wiosną wycina się najstarsze gałęzie, bo one mało wytwarzają kwiatów, a po wycięciu jest więcej miejsca na młode.


Ewa-----jak zwykle człowiek do końca życia się uczy . Tak zrobię. Cała historia z tymi hortkami była i mając stare odmiany i nowe pomieszałam sobie ha ha które kwitną na jednorocznych a które na dwuletnich .
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
zawitka 07:26, 26 kwi 2024


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14060
ElzbietaFranka napisał(a)



Przytnij główny pęd 25 cm poniżej potrójnego rozgałęzienia. Boczne 20 cm powyżej zielonego na wysokości spoiny płyt betonowych.

Jest bardzo ładny. Musisz go formować aby go zagęścić jak na dole.


A no właśnie bo mnie wkurza taka wiecha ,zrobię to po kwitnieniu .
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies