Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ranczo Szmaragdowa Dolina II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ranczo Szmaragdowa Dolina II

sylwia_slomc... 23:20, 25 kwi 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82089
effka napisał(a)
Sylwia, nie mogę się napatrzeć na ten wasz raj na ziemi a w szczególności na ogrom pracy, który wkładacie w niego. Rozczuliła mnie ta brzozowa ławeczka, coś pięknego. Tyle pomysłów macie, szok
Prace ze stawem to jakaś masakra dla mnie... A uważam się za tyrana pracy ogrodowej...
Cudna wiosna...

Ewcia my dziś na kolanach prawie wracaliśmy, tacy utyrani po czyszczeniu oczka z mułu. Cały kamień wymyty. Nawet wczoraj prawie kąpiel zaliczyłam jak mi noga pojechała po folii, tyłek potłuczony i żebra, ale dzisiaj już nie czuję, dziś boli mnie wszystko Ale szczęśliwa jestem, że się udało i woda czystaEmus też ledwie żywy , jutro się byczymy bo w poniedziałek trzeba kończyć
I nowa rabata powstaje O ja głupia jakbym miała mało roboty jeszcze, ale ziemia nam potrzebna była, a nasionka nie wysiane czekają, więc to będzie w całości prawie siana rabata
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 23:21, 25 kwi 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82089
deszczowymaj napisał(a)


Pięknie ..jak w bajce

Zadowolona jestem Synio ostatnio wrócił z delegacji i po miesiącu do ogrodu przyszedł zdziwiony, ze tak fajnie się zrobiło z tym płotkiem w tym miejscu
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Magara 23:41, 25 kwi 2020


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6770
Sylwia, gapię się i gapię na tą Waszą ciężką pracę, ale przede wszystkim podziwiam jak wszystko rośnie - i stwierdzam, że jest nadzieja dla tych niedoświadczonych ogrodników ;D posadzony pikutek mały, nawet w niewłaściwym miejscu, ale rośnie - i wierzę, że nawet te zakupy kompulsywne mają sens - zawsze można przesadzić - no tak się dziś pocieszam
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
ElzbietaFranka 00:02, 26 kwi 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13931
Witam Sylwia

U ciebie to istny raj wiosenny. Wszystko w pełnym rozkwicie. Gdzie tam u mnie ok 10 dni różnicy. Dzisiaj było zimno deszcz nie padał. Susza jak cholewcia. Podlewam bo ziemia ja popiół. Szkoda roślin.

Ja przez święta oczko czyszczę bo ryb za dużo srają a rośliny jeszcze marnie wszystko przerabiają. W zeszłym roku jak się poślizgnęłam w oczku to rękę miałam sina od obojczyka do łokcia nogi nie czułam.
Najgorsze to, że sama byłam zaliczyłam kąpiel aż po czubek głowy. Już więcej będąc sama nie wejdę do wody. Jakbym się tak utopiła oni by mnie szukali a mnie nie ma. Cholewcia co chwilę mi się to śni jakie koszmary.
Człowiek stary a głupi włazi a tu wszędzie może się o śmierć otrzeć.

My wypompujemy wodę z oczka trochę tylko zostawię aby florę zostawić.
Trzeba oczyścić że szlamu.
Robimy to pompa do brudnej wody która popłynie pod tuje. Później karherem folie i kamienie oczyszcze i będzie dobrze w jeden dzień zrobimy. Oby tylko pogoda była.

Pozdrawiam zdrowia życzę
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
sylwia_slomc... 00:17, 26 kwi 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82089
Magara napisał(a)
Sylwia, gapię się i gapię na tą Waszą ciężką pracę, ale przede wszystkim podziwiam jak wszystko rośnie - i stwierdzam, że jest nadzieja dla tych niedoświadczonych ogrodników ;D posadzony pikutek mały, nawet w niewłaściwym miejscu, ale rośnie - i wierzę, że nawet te zakupy kompulsywne mają sens - zawsze można przesadzić - no tak się dziś pocieszam

Bo tak jest Urośnie, a te kompulsywne zakupy wiele radości nam dają
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 00:21, 26 kwi 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82089
ElzbietaFranka napisał(a)
Witam Sylwia

U ciebie to istny raj wiosenny. Wszystko w pełnym rozkwicie. Gdzie tam u mnie ok 10 dni różnicy. Dzisiaj było zimno deszcz nie padał. Susza jak cholewcia. Podlewam bo ziemia ja popiół. Szkoda roślin.

Ja przez święta oczko czyszczę bo ryb za dużo srają a rośliny jeszcze marnie wszystko przerabiają. W zeszłym roku jak się poślizgnęłam w oczku to rękę miałam sina od obojczyka do łokcia nogi nie czułam.
Najgorsze to, że sama byłam zaliczyłam kąpiel aż po czubek głowy. Już więcej będąc sama nie wejdę do wody. Jakbym się tak utopiła oni by mnie szukali a mnie nie ma. Cholewcia co chwilę mi się to śni jakie koszmary.
Człowiek stary a głupi włazi a tu wszędzie może się o śmierć otrzeć.

My wypompujemy wodę z oczka trochę tylko zostawię aby florę zostawić.
Trzeba oczyścić że szlamu.
Robimy to pompa do brudnej wody która popłynie pod tuje. Później karherem folie i kamienie oczyszcze i będzie dobrze w jeden dzień zrobimy. Oby tylko pogoda była.

Pozdrawiam zdrowia życzę

Elu ja też kercherem wczoraj z pierwszego mułu zmywałam i jeden krok za dużo było, dobrze, ze wody było tyle co z urządzenia bo Emus na bieżąco wynosił, bo nie wiem kiedy się na dnie znalazłam. Dzisiaj było wybieranie kamyków do wiadra , płukanie na czysto i ponowne rozkładanie. Grunt, ze pomogło i udało się, nie wiem tylko czy mnie jeszcze nie czeka odtwarzanie przegrody kapilarnej, wyjdzie w praniuAle oby nie.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
gogo 00:24, 26 kwi 2020


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9719
Patrzę na dużą ilość rarytasów, są cudowne, większości nie znam.
Muszę poczytać o nich, lubię poznawać nowe rośliny.
____________________
W ogródku emerytki Wierzchosławice koło Bolkowa wizytowka w ogrodku emerytki
sylwia_slomc... 00:26, 26 kwi 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82089
gogo napisał(a)
Patrzę na dużą ilość rarytasów, są cudowne, większości nie znam.
Muszę poczytać o nich, lubię poznawać nowe rośliny.

Ja też
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Milka 06:08, 26 kwi 2020


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
sylwia_slomczewska napisał(a)

od bacówki w górę strumienia



Fajnie brzozy już widać, a magnolia pięknie wyeksponowana.
Urzekła mnie leszczyna od Kasi
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
jolanka 08:32, 26 kwi 2020


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16474
Ale pięknie już u Was, bujnelo wszystko niesamowicie.
A jaka nowa rabatę robisz? I gdzie?
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies