Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Magary Dramaty z Rabaty

Pokaż wątki Pokaż posty

Magary Dramaty z Rabaty

Magara 17:13, 08 sty 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6528
Bardzo długo się zastanawiałam nad zasadnością założenia własnego wątku na Forum ale w końcu uznałam, że może już czas pokazać efekty mojej pracy Po pierwsze - by zachęcić innych, a po drugie - by podziękować w ten sposób tym, którzy Forum aktywnie tworzą i pokazują swoje działania ogrodowe. Bardzo Wam Wszystkim jestem wdzięczna za całe morze inspiracji, które tu znalazłam, za masę porad i wiedzę, którą nabyłam, no i oczywiście za cierpliwości w odpowiadaniu na moje pytania i rozwiewaniu moich ogrodowych wątpliwości.
A zatem jestem, ja i moje "Dramaty z Rabaty"

P.S. Tytuł wątku zapożyczony od Anne-France Dautheville - jeżeli ktoś lubi anegdotki roślinne to obie ogrodowe książeczki wymienionej Autorki polecam.


____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
antracyt 17:18, 08 sty 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11516
Ale trafiłam! Zaczynam szykować popcorn

ps. musisz podpis aktywny zrobić
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Magara 17:24, 08 sty 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6528
Ogrodu jako takiego nie mam, ale wierzę, że to co tworzę kiedyś Ogrodem nazwę. Mam póki co kawałek ziemi, który od czterech lat staram się zaroślinnić chociaż w ogóle tego początkowo nie planowałam. Kupując działkę nie miałam pojęcia o roślinach, o glebie, nie wiedziałam co to bylina. Teraz jest ciut lepiej i znaczną część wiedzy nabyłam właśnie na Ogrodowisku
Obecnie sadzenie, przesadzanie, wybieranie roślin i ich kupowanie , a potem patrzenie jak wszystko rośnie, jest dla mnie wielką frajdą i wyzwaniem. Cały czas się uczę i cieszę ze swojego nowego hobby - czasochłonnego, czasem kosztownego, ale jakiego przyjemnego

____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Magara 17:30, 08 sty 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6528
Ostatnie dwa lata dla wszystkich były szczególne. Osobiście nauczyłam się bardziej doceniać to co mam (m.in. i chyba najbardziej, własny kawałek ziemi i radości z tym związane), ale też przestałam się napinać, również ogrodowo (tj. nie muszę mieć teraz, zaraz, już). Zrobiłam kilka kroków do przodu w nauce cierpliwości ogrodowej i zrozumiałam, że to co robię - robię głównie dla siebie, swojej własnej satysfakcji, więc musi być w moim tempie, w zakresie moich możliwości przeróżnych i mnie przede wszystkim cieszyć. A jeżeli jeszcze ktoś mówi, że jest ładnie - no to wtedy za każdym razem puchnę z dumy, że jednak dałam radę I zauważyłam, że z takim podejściem jest mi dobrze (choć czasem sobie muszę przypominać, że mam właśnie takie podejście )

Asiu galgAsiu - za grzędę, wiele mądrych słów, też tych napisanych między wierszami, bardzo Ci w tym miejscu szczególnie dziękuję


____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Gardenarium 17:31, 08 sty 2022


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Wiele tutaj było osób, które stworzyły wyjątkowej urody ogrody. Tobie też się uda.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Magara 17:38, 08 sty 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6528
Niech będzie tyle tytułem i tak przydługiego wstępu, czas na obrazki, mam nadzieję, że internet będzie łaskawy
Długo zastanawiałam się jak zaprezentować swoją działkę i jak przedstawić swoje "sukcesy" ogrodowe. Ostatecznie uznałam, że po prostu pokażę poszczególne fragmenty i rozwój "dramatów" na osi czasu. Zdjęcia, które robiłam dotychczas, w dużej części miały mieć charakter głównie poglądowo-dokumentalny i przypominać mi co się gdzie działo i co gdzie rosło. Nie zakładałam, że będę je pokazywać w publicznej przestrzeni. Obiecuję, że w nadchodzącym sezonie postawię również na walory estetyczne
Tak więc - czas start

Ale wcześniej muszę uczciwie napisać, że ogrodowo nie działam sama Mam Dział Techniczny i mam też pomocnicę


Pomocnica jest fanką Charlesa Dowdinga i no dig
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Magara 17:40, 08 sty 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6528
Zuza, szybka jesteś Popcornu dużo musisz mieć albo jeść powoli

Danusiu, dziękuję za wiarę we mnie
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Magara 17:51, 08 sty 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6528
Część działki jest skarpą i to od niej zaczęłam swoje "ogrodowanie" bo "coś tam już rosło". Tak wyglądała moja skarpa na początku:

Tu roślinność w zbliżeniu :
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Magara 17:56, 08 sty 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6528
Rozpoczęliśmy porządki:


Posłuchaliśmy paru "mądrych rad"...


Posadziliśmy pierwsze nowe rośliny:


I spotkała nas pierwsza ogrodowa "niespodzianka":


Pokazywałam już w wątku o szmacie zdjęcia jak wyglądało "życie" pod agrowłóknina więc nie będę się powtarzać. Agro poszła precz, a ja zaczęłam myśleć logicznie
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
sylwia_slomc... 18:03, 08 sty 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81645
Ooooo super, że Jesteś i pokażesz jak działacie z pomocnicą Już mi się bardzo podoba usytuowanie i ogrodzenieNie wiem czemu, ale skojarzyło mi się to usytuowanie z działka Gosi z Bylinowej Łąki
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies