Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » *.: U Szarotki :. *

Pokaż wątki Pokaż posty

*.: U Szarotki :. *

Gardenarium 09:56, 04 sty 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Zamiast białych kamyków daj jasnoszare. Będzie lepiej, biel zbytnio rzuca się w oczy. Białe kamienie do akwarium - do ogrodu nie pasują, chyba że jest biało-czarny...
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Narsilia 11:36, 30 kwi 2021


Dołączył: 21 maj 2020
Posty: 563
Przeczytałam cały wątek z dużą ciekawością, uważam, że bardzo fajnie sobie radzisz i wszystko ładnie się komponuje i zagęszcza
Spokojnie to Ty możesz radzić innym
____________________
Klaudia Ogród vs budowa czyli trudne początki ogrodniczki
Kokesz 19:42, 30 kwi 2021


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6692
Hej ho

Od sierpnia zeszłego roku pewnie dużo się zmieniło, pokażesz trochę wiosny u siebie?
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
ajka 22:57, 30 kwi 2021


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4047
szarotka napisał(a)
Druga strona L-ki ze szpalerem z limek.
Lime Light śpią w porównaniu z Vanilką.
Rabata nie prezentuje się jeszcze jak należy. Korą jeszcze nie obsypana, chwasty szaleją. Ale wszystko w swoim czasie.

Najbardziej zdziwiła mnie różnorodność w wielkości i w kwitnięciu, Limelight i rozchodników, które były sadzone i przycinane (hortensje) w tym samym czasie. Szpaler z Vanilką równiutki a z Limką - bardzo nieregularny. Mam nadzieję, że w przyszłym roku nie będzie takich dysproporcji.





Też planuje u siebie połączenie hortensji, rozchodników i rozplenicy. Zaczęłam właśnie zakupy. Na rozchodniki poczekam jak już będą kwitły. Piękny ogród udało ci się już stworzyć.
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
szarotka 20:20, 30 cze 2021


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 65
Witajcie kochani.
Dawno mnie nie było ale nie znaczy, że próżnowałam

W międzyczasie, widzę, że odwiedziła mnie nawet Szefowa. Danusiu białych kamieni nie ma! Masz 100% rację, wyglądało to okropnie a do tego dom przy tej nienaturalnej bieli wydawał się brudny . Na razie jest kora (jeśli się nie spisze, przyjadą szare kamyki).

Teraz wygląda to tak (w tym roku na wiosnę wszystko przesadzałam, okazało się że 1 trzmielina była na strefie zrzutu śniegu z dachu i trochę jej się oberwało)



W tym roku wegetacja się opóźniła sporo, szczególnie w moim rejonie. Na szczęście wszystko jakiś czas temu pięknie ruszyło i jestem pod wrażeniem jaki piękny przyrost mam od zeszłego roku. Jak na roczny ogród jestem zachwycona.
Renatko, proszę bardzo







Postaram się teraz częściej coś wrzucać a teraz lecę wstawić post w dziale z pomocowym, potrzebuję Waszej opinii w sprawie dużej rabaty w przed ogródku.

Pozdrawiam.
____________________
Maja *.:U szarotki:. *
szarotka 22:12, 30 cze 2021


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 65
Nie wiem, czy tam ktoś zagląda? więc wrzucę też tu

Mam od dłuższego czasu problem z rabatą w przed ogródku. Jest to ogromna rabata (mąż stwierdził, że nie chce tam siać trawy) i mam od zeszłego roku dylemat co tam posadzić. Jedyne założenie jest takie, że nie chcę tam niczego bardzo wysokiego (max ~3m), w ogrodzie mam kwiaty w kolorze bieli, różu i fioletu (żółcie, pomarańcze i czerwienie - można tylko znaleźć w krzewach np. berberysach czy Żurawkach).

Rabata wygląda tak :


z dalszej perspektywy:


wymiary:


Mam 3 brzozy kuliste (2m ), które raczej będą do przesadzenia, bo teraz są za blisko a korony się w przyszłości rozrosną. Myślałam o tym aby wydzielić na tej przestrzeni bukszpanowy niski żywopłot i tam je posadzić a pod nimi róże (np. Maria Theresa/Baronesse z szałwią, stipą lub rozplenicą. Czy to dobry pomysł?

Innego dnia myślę, że jak na przed ogródek to poza sezonem może słabo wyglądać taka kompozycja i może powinnam myśleć o czymś zimozielonym jak kosodrzewina?

pomysł na wydzielenie części bukszpanem ( przy Bonsai z żywotnika jest posadzny Carex Frosted Curls:


Czy ktoś ma jakieś sugestie?

Z góry pięknie dziękuję :*
____________________
Maja *.:U szarotki:. *
iwka 11:03, 02 lip 2021


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
Hej Majka pytałaś u mnie o odmianę śmiałka, to goldtau.

Fajnie Ci się wszystko rozrasta

co do tej planowanej rabaty dobrze by było chyba nawiązać nasadzeniami podobnymi do tej z boku. Może kulki bukszpanowe w trawkach, szałwia, wiosną jakieś cebulowe.


____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
szarotka 09:49, 06 lip 2021


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 65
Dzięki Iwonko, cudny ten Twój śmiałek.

No właśnie ta rabata spędza mi ostatnio sen z powiek.
To jest rabata od ulicy, mamy ulice z piachu i przez kolejne lata nie zapowiada się żeby to sie zmieniło. Kurzy się, zaczęłam więc rozważać cos czego początkowo nie chciałam czyli tuje szmaragd od płotu jako ekran osłaniający przed kurzem i tło dla miskanta variegatus, brzózek na pniu i hortki wims red + rozplenicy halmen. Jak myślicie?
____________________
Maja *.:U szarotki:. *
Narsilia 11:08, 21 lut 2024


Dołączył: 21 maj 2020
Posty: 563
Hej jestem bardzo ciekawa co się u ciebie zmieniło mnie też długo nie było na ogrodowisku więc tym bardziej mam nadzieję że zajrzysz i pokażesz co i jak
____________________
Klaudia Ogród vs budowa czyli trudne początki ogrodniczki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies