Gdzie jesteś » Forum » Róże » Rozpoznawanie odmian róż

Pokaż wątki Pokaż posty

Rozpoznawanie odmian róż

barbara_kraj... 23:40, 08 wrz 2012


Dołączył: 30 sty 2011
Posty: 18912
Tamte zdjęcia są z końca sierpnia, to jej drugie kwitnienie. Zdjęcie poniżej z 2 września:


Może jednak to Virgo? Srodek na ogół ma zielonkawy
____________________
Pozdrawiam - Barbara; Mój 4 arowy azyl... i Wizytówka
agata_chrosc... 17:34, 13 wrz 2012


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 5351
AniaDS napisał(a)

Pomocy! Co to jest? Po raz pierwszy zakwitła i taka niespodzianka! Tania róża z marketu budowlanego! Gdyby nie jasne liście, to pomyślałabym, że to Eden Rose! Ale chyba nie. Co to może być?

Opcje są dwie - First Lady lub History, do dostania łatwiejsza ta pierwsza róża.
Różnice między nimi są niewielkie, ale z moich obserwacji: FL ma pędy długie i kolczaste, kwitnie pojedynczo na pędzie, History rośnie powoli, pędy ma krótsze i na pędach po kilka kwiatów. Obstawiłabym FL.


Aniu, Mario - to jednak nie jest ani History ani FL. Jestem prawie pewna, że to jest Honore de Balzac! Wszystko się zgadza, łacznie niestety z wadami tej rózy - bardzo źle znosi deszcz - paki brązowieją i zewnetrzne płatki są bardzo brzydkie. Natomiast gdy nie pada to niezły z niej okaz
Pozdrawiam
____________________
ogród w Holandi
AniaDS 19:29, 16 wrz 2012


Dołączył: 25 sty 2011
Posty: 5078
Agatko, nie za ciemne te płatki jak na HB?
Ta róża powinna mieć w zasadzie tylko podkreślone obrzeża, troszkę inaczej też wygląda to wnętrze.
Jej pąki są bardzo kuliste.
Ale.. to zdjęcie od czoła, nie z boku, więc w zasadzie nie wiemy jak wygląda kwiat bokiem .
____________________
Ania i róże i cała reszta :)
agata_chrosc... 20:24, 16 wrz 2012


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 5351
Aniu, możesz mieć oczywiście rację Pewnie w przyszłym sezonie łatwiej będzie znaleźć dla niej imię. Dodam tylko, że na razie nie kwitnie obficie - miała chyba 5 kwiatów i to wszystko. Może jednak da z siebie więcej Pozdrawiam serdecznie
____________________
ogród w Holandi
AniaDS 21:31, 16 wrz 2012


Dołączył: 25 sty 2011
Posty: 5078
Agatko, to był pierwszy kwiat?
A masz jej zdjęcie z profilu?
FL podobnie jak i Balzac ma pojedyncze, dość duże kwiaty, obie róże na początku nie kwitną obficie, raczej wydają po kilka kwiatów, co utrudnia identyfikację.
____________________
Ania i róże i cała reszta :)
AniaDS 21:59, 16 wrz 2012


Dołączył: 25 sty 2011
Posty: 5078
barbara_krajewska napisał(a)
Tamte zdjęcia są z końca sierpnia, to jej drugie kwitnienie. Zdjęcie poniżej z 2 września:


Może jednak to Virgo? Srodek na ogół ma zielonkawy


Basiu a sprawdź jeszcze Kristall.
____________________
Ania i róże i cała reszta :)
agata_chrosc... 09:16, 17 wrz 2012


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 5351
AniaDS napisał(a)
Agatko, to był pierwszy kwiat?
A masz jej zdjęcie z profilu?
FL podobnie jak i Balzac ma pojedyncze, dość duże kwiaty, obie róże na początku nie kwitną obficie, raczej wydają po kilka kwiatów, co utrudnia identyfikację.


Aniu, mam jeszcze kilka zdjęć - oto one. A to poprzednie zdjęcie to juz prawde mówiąc nie pamiętam czy to był pierwszy kwiat, ale jeśli nie pierwszy to jeden z pierwszych. A teraz już nie ma ani jednego pąka i dość sporą plamistość.
A tak przy okazji - pytałaś kiedys czy taka moja różą Dainty Bess jest zdrowa - no i teraz moge powiedzieć, że jak do tej pory nie złapała nic absolutnie, mimo, że własnie ta NN z plamistością dość blisko niej posadzona Coraz bardziej mi sie ta Dainty podoba i dokupie drugą. Być może jest taka zdrowa także dlatego, że kupiona w bardzo dobrym miejscu i druga róża od nich - Jalitah, też cały czas czyściutka, bez najmniejszej plamki. Źródło pochodzenia chyba tez ma znaczenie.
Serdeczne pozdrowienia



____________________
ogród w Holandi
AniaDS 10:47, 17 wrz 2012


Dołączył: 25 sty 2011
Posty: 5078
Agatko, jesteśmy chyba w domu, sprawdź to i już dam Ci spokój
http://www.helpmefind.com/rose/l.php?l=21.102814
____________________
Ania i róże i cała reszta :)
agata_chrosc... 10:56, 17 wrz 2012


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 5351
Ha! Aniu - zdaje się, że masz rację oczywiście To jest to! Czyli posiadam Waltzertraum! Super! Bardzo, bardzo dziekuję A co o niej sądzisz? Będzie lepiej kwitła jak podrosnie?
____________________
ogród w Holandi
AniaDS 11:03, 17 wrz 2012


Dołączył: 25 sty 2011
Posty: 5078
Moja rośnie powoli i słabo kwitnie, w tym roku dopadła ją czarna plamistośc.
Ta róża potrzebuje czasu, ale powinno byc coraz lepiej .
W każdym razie mnie się bardzo podoba, dużym plusem jest też to, że kwiaty długo i ładnie się trzymają.
____________________
Ania i róże i cała reszta :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies