Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wersja mini mini

Pokaż wątki Pokaż posty

Wersja mini mini

stychaz 18:52, 28 mar 2012


Dołączył: 18 wrz 2011
Posty: 2468
No i przyjechały:




Zakupiłam 4 egzemplarze (komplet 3 w różnych wysokościach i jeszcze jedną małą). Nie są zbyt "dopracowane" ale to mi się w nich akurat podoba no i fajnie komponują się z białym kolorem kwiatów.

Szukałam ładnych hortensji ogrodowych ale nic mi "w oczy" nie wpadło. Za to kupiłam to:

i to
____________________
Justyna - Wersja mini mini
stychaz 19:13, 28 mar 2012


Dołączył: 18 wrz 2011
Posty: 2468
A co do realizacji, to w pierwszej kolejności zakup wiśni, ostrokrzewu (wymiana z trzmieliną) i poszukiwania/zakup sadzonek cisa oraz zrobienie obwódki dla trawnika (problem mam tylko z kolorem iść w jasny szary czy w kontrastowy grafit - grafitowe mam donice na tarasie, płytki natomiast są jasnoszare. Może ktoś doradzi ?

I zakup cierpliwości muszę poczekać i popatrzeć jak w tym sezonie to co posadziłam jesienią się zachowa, rozwinie. I kolejne podsumowanie zrobię jesienią.

Zobaczę jak będą wyglądały hortensje w towarzystwie miskantów i zastanowię się nad tłem dla nich.
____________________
Justyna - Wersja mini mini
noemi 12:32, 29 mar 2012


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 5938
Justyna donice są super gdzie kupowałaś ? ... po hortensje trzeba pojechać na giełdę kwiatową ? pamiętasz ? rozmawiałyśmy kiedyś o tym ... a jakich wiśni szukasz? umbraculifery? bo jak tak, to ja też jej szukam, to jak coś to wymienimy się informacjamia ... jeżeli chodzi o kostkę , to wydaje mi się , że jaśniejsza będzie lepsza, bardziej widoczna , ładnie będzie zgrywać z korą lub trawą, ciemna będzie smutna.

A dla przpomnienia pokażesz ogródek jak wygląda? i jeszcze chciałąm zapytać o bluszcz na śćianie domu? bo zastanawiam się nad tym u siebie ? chciałąm poznać Twoją opinie?

sorry, że tyle pytań , ale dawno Cie nie było

Pozdrawiam

Magda.

p.s. w czerwcu jest spotkanie na Dolnym Śląsku

https://www.ogrodowisko.pl/watek/1424-spotkanie-dolny-slask
____________________
ogród magdalenka
stychaz 21:59, 29 mar 2012


Dołączył: 18 wrz 2011
Posty: 2468
Witaj Magdo

Z tych donic to się cieszę normalnie jak dziecko

Kupowałam tutaj:
www.salon-natur.pl/

Na włókno szklane mają tam promocje. Jestem zadowolone również z samego sklepu (mimo tego, że Pani pod numerem telefonu podanym na stronie nic konkretnego nie wiedziała). Donice były super zapakowane, nic się nie uszkodziło.

Tak pamiętam o tej giełdzie ale czy tam trzeba mieć jakąś wejściówkę hurtownika, czy też za opłatą każda osoba "z ulicy" wejdzie?

Tak szukam 3 umbraculifer Jesienią miał je Kulas w botanicznym (szczepienie na wys 190 cm - 120 zł) i tam udam się docelowo w celach zakupowych, bo chciałabym u nich zamówić jeszcze ostrokrzewy golden gem i może cisy. I tak po cichutku liczę, że może wtedy to jakiś rabat bym utargowała .

Ach ta kostka - chyba się przekonam do tej jasno szarej ale jeszcze mam czas do soboty na rozmyślania.

Co do widoku ogródka, to nie mam co na razie pokazywać nawet trawa jeszcze nie zaczęła mi się na dobre zielenić na rabatach łyso). Z racji tego , że ogródek zbudowany jest na podwyższeniu (ok. 1,50 m od poziomu gruntu) jest u mnie znacznie chłodniej i nawet tulipany jeszcze mi nie wzeszły a u sąsiadów "gruntowych" tak.

Bluszcz - jesienią posadziłam i na razie czekam aż ożyje. Docelowo chcę takie coś, tylko z bluszczu puszczone po wewnętrznych stronach tarasu:


Dzięki za link o spotkaniu na Dolnym Śląsku
____________________
Justyna - Wersja mini mini
noemi 22:42, 29 mar 2012


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 5938
Ten bluszcz jest cudny, tylko jak go tak utrzymać w równych ramach ? trochę się boję o tynk, bo deweloper pewnie się nie przyłożył chyba się nie odważę tak go puścić ... jesienią to Kulas miał promocje po 120 zł, wiem to od Marzenki z forum ( Marzena2007) ... teraz ponad 200 zł, ale będę szukać w dobrej cenie, nie muszę mieć ich już
... wstęp na giełdę kosztuje 7 zł, wszystkie informacje są na ich stronie

http://dchrs.com.pl/o-firmie/kontakt

pozdrawiam
____________________
ogród magdalenka
abiko 10:02, 30 mar 2012


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8413
Justyna ja też mam pytanie odnośnie tych donic? Podeślesz więcej zdjęć? One nie maja nic w środku prawda? Szukałam właśnie takich podobnych tylko jaśniejszych
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
stychaz 20:17, 30 mar 2012


Dołączył: 18 wrz 2011
Posty: 2468
noemi napisał(a)
... jesienią to Kulas miał promocje po 120 zł, wiem to od Marzenki z forum ( Marzena2007) ... teraz ponad 200 zł, ale będę szukać w dobrej cenie, nie muszę mieć ich już


To mnie zasmuciłaś ja myślałam, ze to jego "normalna" cena była... no to trochę żałuję, że się nie zdecydowałam
____________________
Justyna - Wersja mini mini
stychaz 20:20, 30 mar 2012


Dołączył: 18 wrz 2011
Posty: 2468
abiko napisał(a)
Justyna ja też mam pytanie odnośnie tych donic? Podeślesz więcej zdjęć? One nie maja nic w środku prawda? Szukałam właśnie takich podobnych tylko jaśniejszych


Witaj Abiko

Postaram się podesłać jutro. Nie nie mają nic w środku. W tym sklepie internetowym były tez jaśniejsze, tylko takie "baryłkowate" a mi trochę zależało na tym aby nie zajęły mi całego tarasu
Zajrzyj na tą stronę. Niestety nic innego za tą mniej więcej cenę jaką proponują tam nie znalazłam w necie. Fajne donice ma Lechuza ale jak dla mnie ceny są powalające.
____________________
Justyna - Wersja mini mini
noemi 20:26, 30 mar 2012


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 5938
stychaz napisał(a)

... jesienią to Kulas miał promocje po 120 zł, wiem to od Marzenki z forum ( Marzena2007) ... teraz ponad 200 zł, ale będę szukać w dobrej cenie, nie muszę mieć ich już


To mnie zasmuciłaś ja myślałam, ze to jego "normalna" cena była... no to trochę żałuję, że się nie zdecydowałam


Nie martw się , Wieloszka była w Stefanogród i kupiła śliczne po 145 zł 16 cm obwód pnia , dzwoniłam tam dzisiaj i została jedna sztuka trochę krzywa, pan nie polecał na frontowa rabatę, ma też trochę z cienszym pniem, ale jeszcze nie sprzedaje, bo musi mieć pewność , że ruszą po zimie ... mówił , że cena powinna być ta sama, trzeba się dowiadywać ... pamiętaj o mnie , jak gdzieś spotkasz w dobrej cenie ja też będę pamiętać o Tobie
____________________
ogród magdalenka
stychaz 20:55, 30 mar 2012


Dołączył: 18 wrz 2011
Posty: 2468
Obiecuję
____________________
Justyna - Wersja mini mini
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies