Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Magdalenka

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Magdalenka

noemi 10:11, 11 wrz 2011


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 5938
Witajcie
Zapraszam do obejrzenia mojego ogródka
Na początku było bardzo ciężko, brak wiedzy , same przeciwności , walka z woda, później obawa czy coś oprócz chwastów będzie rosło, czy trawa "da" rade , jak już trawa wyrosła to może coś jeszcze się uda ... ale pomysłów było brak. Nie pamiętam co wpisałam w google , że odnalazłam Ogrodowisko, ale udało się znaleźć najlepsze forum i wspaniałych ludzi To wielkie szczęście móc uczyć się od najlepszych, dziękuję Wam za to
A teraz parę zdjęć.
Tak było w marcu:




Tak jest teraz:


Projekt made by Syla Jeszcze raz dziekuje Syla.
To jeszcze nie koniec, projekt jest nieskończony...brakuje kontynuacji po lewej stronie od strony żurawek. Będzie tam coś wysokiego.
A to donica tarasowa, może niektórym znajoma która przeszła metamorfozę ale też jeszcze nieskończona :
Tak było:

Tak jest teraz, brakuje obicia z desek tarasowych i podświetlenia :

Danusia doradziła mi nasadzenia. Bardzo dziękuję Danusiu.
Dosadziłam zdobyte piękne verbeny patagońskie, bardzo się rozrosły i są piękne.
Mam tylko pytanie czy dosadzić jeszcze jednego miskanta? czy jeszcze jedną hortensję? Chodzi o zasadę sadzenie roślin w ilości nieparzystej. Czy jest już za gęsto? Wiem ,że trzeba poczekać aż rośliny się rozrosną...donica nie ma dna.


Mam nadzieję, że będę miała co opisywać i pokazywać Wam, pomimo takiej małej przestrzeni.
Pozdrawiam i życzę miłego dnia.
Magda.
____________________
ogród magdalenka
zbigniew_gazda 10:22, 11 wrz 2011


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11150
Witaj Magdo. Pięknie się zrobiło. A czy przy parkanie to są tuje Smaragdy ? Życzę Ci samych sukcesów.
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
Sebek 10:30, 11 wrz 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Byłem ciekawy tego projekciku, ale chyba różni się od tego zaplanowanego
Bo miał być chyba podeścik?

Tak czy inaczej jest już super


A red barony mają się dobrze
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
noemi 10:35, 11 wrz 2011


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 5938
Witaj Zbyszku Bardzo dziękuje. Marzyłam o takim zakątku. Tak to są Smaragdy. Są malutkie , bo muszą nauczyć się żyć w moich ciężkich warunkach. Bardzo dziękuję za wsparcie.
____________________
ogród magdalenka
noemi 10:38, 11 wrz 2011


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 5938
Cześć Sebek, to widziałeś mój projekt? Super. Tak miał być podest i myślę , że będzie, ale w tym sezonie nie dałam rady, oświetlenia też brakuje, ale będzie. Cieszę się , że trawka ma się dobrze.
____________________
ogród magdalenka
hanka_andrus 10:45, 11 wrz 2011


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Mnie podobają się trawy w donicach! Jakie masz?
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
noemi 10:50, 11 wrz 2011


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 5938
To jest miskant chiński Variegatus.
____________________
ogród magdalenka
noemi 11:01, 11 wrz 2011


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 5938
Moje żurawki

i donica
ogródek
w przyszłym roku czeka mnie między innym zmiana przedogródka i bardzo bym chciała zielony dach na drewutni
____________________
ogród magdalenka
Sebek 11:05, 11 wrz 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
noemi napisał(a)
Cześć Sebek, to widziałeś mój projekt? Super. Tak miał być podest i myślę , że będzie, ale w tym sezonie nie dałam rady, oświetlenia też brakuje, ale będzie. Cieszę się , że trawka ma się dobrze.


To chyba był tylko taki wstępny rysunek, oryginał masz Ty
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
noemi 11:06, 11 wrz 2011


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 5938
i jeszcze jedno zdjęcie
____________________
ogród magdalenka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies