Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pszczelarnia

Pokaż wątki Pokaż posty

Pszczelarnia

malkul 10:54, 24 paź 2016


Dołączył: 07 wrz 2011
Posty: 21702
moje poroze już nieaktualne zobyłam takie które mnein satysfakcjonuje
____________________
Gosia - Ogród tworzę nowoczesny***Wizytówka - Ogród nowoczesny kokoszki
malkul 10:57, 24 paź 2016


Dołączył: 07 wrz 2011
Posty: 21702
ale akcja z tymi cisami. bardzo ładny masz ten kompost.
____________________
Gosia - Ogród tworzę nowoczesny***Wizytówka - Ogród nowoczesny kokoszki
Pszczelarnia 10:59, 24 paź 2016


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Wendy79 napisał(a)
Ewo, jaki cudny kompost. Mniami, ja dopiero w tym roku dochowałam się troszkę swojego, ale robię chyba jakiś błąd, bo u mnie pełno obleśnych pędraków i musowo eM przesiewa. Szukam też fajnego przesiewacza.
Ja też w ogrodzie, czy siąpi, czy wieje, bo mało czasu. Dzisiaj akurat pięknie było i w trakcie pracy w warzywnym, podjęłam decyzję do wykończenia lewej jego granicy. Rajskie jabłonki będą w szpalerze. Muszę koniecznie poczytać więcej o takim prowadzeniu ich... A teraz opatulona kocem siedzę i planuję warzywny na przyszły sezon


Ja też mam już przemyślenia, sieję za dużo kwiatów i jest za duży ścisk przy warzywach. W przyszłym roku w warzywniku będą tylko cynie i nasturcje.


____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
anna_t 11:19, 24 paź 2016


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
Pszczelarnia napisał(a)


Trzeba się było zmobilizować. Posadziłam 8 w miarę dużych cisów przesadzonych z innego miejsca.

Kompost


Dół


Cisy





Powinno być zdjęcie po posadzeniu i z lania wody ale nie zrobiłam.
Dobrze jest mieć pomocnego Szwagra.

Przy rozrośniętych taxus baccata 3 sztuki wchodzą na 9 moich stóp w kaloszach, czyli 225 cm, czyli każdy ma 75 cm. miejsca (sadziłam na styk).


Ewa piękne cisy, nie pamietasz moze ile mają lat?

powiedz mi jeszcze proszę liatry gdy sa teraz takie brzydkie brązowe to się ścina czy na wiosne? i moglabym je teraz przesadzić? zawadzają mi trochę na różance..
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
Pszczelarnia 11:26, 24 paź 2016


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
anna_t napisał(a)

Ewa piękne cisy, nie pamietasz moze ile mają lat?

powiedz mi jeszcze proszę liatry gdy sa teraz takie brzydkie brązowe to się ścina czy na wiosne? i moglabym je teraz przesadzić? zawadzają mi trochę na różance..


Liatry możesz teraz ściąć a przesadzić dopiero na wiosnę.

Cisy - to moja własna hodowla ale z sadzonek (ich wysokość to było jakieś 20-30 cm), jakie swego czasu kupiłam u naszego leśnika.

Mają 5 lat. Ale nie były cięte na żywopłot tylko w półokręgach i dlatego mają kształt taki dziwny, półokrągły.

Potrzebują jeszcze cięcia wiosennego starannego i pilnowania wilgotności (bo są sadzone pod jesionami).

Te 'Praying Hands' też zetnę.

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 11:30, 24 paź 2016


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Wszystkich cisomaniaków pozdrawiam.



____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Gocha 13:38, 24 paź 2016


Dołączył: 28 mar 2014
Posty: 5372
Też się zaliczam do cisomaniaków chociaż od niedawna, więc czuję się pozdrowiona. Warzywnik już taki uporządkowany - śliczny. Ewo ale Ty jesteś bardzo pracowitą osóbką . U Ciebie w ogrodzie w każdym momencie pięknie.Pozdrawiam
____________________
Małgosia - Kolorowy ogród do kapitalnegto remontu
anna_t 13:42, 24 paź 2016


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
Pszczelarnia napisał(a)


Liatry możesz teraz ściąć a przesadzić dopiero na wiosnę.

Cisy - to moja własna hodowla ale z sadzonek (ich wysokość to było jakieś 20-30 cm), jakie swego czasu kupiłam u naszego leśnika.

Mają 5 lat. Ale nie były cięte na żywopłot tylko w półokręgach i dlatego mają kształt taki dziwny, półokrągły.

Potrzebują jeszcze cięcia wiosennego starannego i pilnowania wilgotności (bo są sadzone pod jesionami).

Te 'Praying Hands' też zetnę.


Wkońcu się dowiedziałam ile będę czekać na efekt pytalam tyle razy w różnych wątkach a ty wkońcu konkret odpowiedź, dziekuję! i tak myślę teraz czy by 2 sztuk nie sadzic na te moje kostki, czy 4 to za ciasno nie będzie. 5 lat zleci jak z bicza strzelił
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
nawigatorka 13:48, 24 paź 2016


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 29303
Ewo a ile od plocika sądzisz te Cisy?
Będziesz je od strony płotu ciela?
____________________
Asia - Typografia ogrodu *** Wizytówka
Basilikum 13:54, 24 paź 2016


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21735
U Ewy tylko konkrety
nie jestem cisomaniaczka ale czuje sie pozdrowiona
macham lapka z Zapracowanic Wielkich
znalazlam juz kilka palet na Kompost i chyba nawet sama dam rade go zrobic. Czyli nie Kompost a kompostownik albo i dwa
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies