Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pszczelarnia

Pokaż wątki Pokaż posty

Pszczelarnia

AgataP 09:55, 25 paź 2016


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
Pszczelarnia napisał(a)


Na wiosnę były sałaty, potem (mam więcej tych kloszy) długo miałam selery i na początku cukinie (ochrona przed wiosennymi przymrozkami). Teraz już nic.
Ale mam nadzieję, że przyszłej wiosny będę miała już inspekt duży pod szkłem.



Oj jakie plany... szklarnia czy inspekt ?? Mój dziadek trzymał pomidory w inspekcie, tam dojrzewały w słonku na matach słomianych... jaki one miały zapach, smak.... kiedyś też do tego dojdę...
____________________
Z Pszenicznej...
Pszczelarnia 10:01, 25 paź 2016


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
magnolia napisał(a)
tak na zdjęciu wydaje się że to co proponujesz, czyli 1 i 3 szt jest dobre dla tego miejsca.
Ale jakie wyjdą odległości?




Co dla tych 3 po prawej co 3,5 metra między nimi. Czyli od chodnika będzie 1,5 m - 1. miłorząb, następnie 3,5 m 2. miłorząb, następnie 3,5 m 3 miłorząb.

Pan w szkółce sugerował 4 m między nimi (przy założeniu, że mogą się korony połączyć za jakiś czas) ale nie dam rady tak posadzić, bo wejdzie mi ten skrajny w pole widzenia od drzwi ogrodowych na zielnik.


Chodzi mi też wersja: posadzić tylko 3 miłorzęby wzdłuż domu, tylko dom zaakcentować. Nie scalać strony lewej i prawej od ścieżki do domu.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
ZieloneWrota 10:08, 25 paź 2016


Dołączył: 04 mar 2016
Posty: 827
Z tej odległości na zdjęciu dobrze współgrają 2,3,4,bez 1.
____________________
Agataod początku
Pszczelarnia 10:19, 25 paź 2016


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
To może jeszcze takie. Widok na sam dom z sadu.



____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
bdan 10:22, 25 paź 2016


Dołączył: 22 maj 2013
Posty: 2706
AgnieszkaW napisał(a)
A ja glosuję za 2 z prawej i 1 z lewej (patrząc na zdjęcie), by było elegancko, z proporcją, a nie przeładowane. Jak zwykle wybór należy, Ewo, do Ciebie Buziaki




Ja również pod tą wersją się podpisuję. Ale oczywiście Ty jesteś na miejscu i najlepiej to widzisz.

Z drugiej strony, jak posadzisz trzy, a stwierdzisz, że mają być cztery, to jaki problem dokupić i poprzesadzać na nowo U mnie to nie byłoby nic nowego, czasami o 10 cm coś przesadzam niestety
margaretka3 10:22, 25 paź 2016


Dołączył: 26 lut 2014
Posty: 5348
A ja bym 1 przesunęła o dwa cisy w lewo. I po drugiej stronie dwa miłorzęby, nie trzy. Żeby całkowicie nie zasłonić widoku z okien domu na sad.
____________________
Gosia - Ogród od nasionka z widokiem na Lanckoronę
Gabriela 10:22, 25 paź 2016


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Ewo, przeleciałam jak wiatr kilkanaście ostatnich stron, cieszą piękne widoki na zdjęciach. Realizujesz konsekwentnie plany ogrodowe, piszesz o inspekcie, to bardzo potrzebna rzecz w ambitnym ogrodzie, popieram, "będzie pani zadowolona"
Dzisiaj mam zaplanowane prace ogródkowe, zebranie buraków i selerów, wkopanie cebulek, których nakupiłam i leżą na ganku, herbata korzenno malinowa wypita, więc pora się zbierać.
Dzięki za pochylenie się nad moim dębem, napisałam u siebie, ciekawa jestem co powiesz.
____________________
Ogród w budowie nieustającej
Pszczelarnia 10:25, 25 paź 2016


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Gabriela napisał(a)
Ewo, przeleciałam jak wiatr kilkanaście ostatnich stron, cieszą piękne widoki na zdjęciach. Realizujesz konsekwentnie plany ogrodowe, piszesz o inspekcie, to bardzo potrzebna rzecz w ambitnym ogrodzie, popieram, "będzie pani zadowolona"
Dzisiaj mam zaplanowane prace ogródkowe, zebranie buraków i selerów, wkopanie cebulek, których nakupiłam i leżą na ganku, herbata korzenno malinowa wypita, więc pora się zbierać.
Dzięki za pochylenie się nad moim dębem, napisałam u siebie, ciekawa jestem co powiesz.


Telepatia, już byłam. O dębie wczoraj myślałam i się konsultowałam. Zimno i mokro dziś.

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 10:29, 25 paź 2016


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
bdan napisał(a)




Ja również pod tą wersją się podpisuję. Ale oczywiście Ty jesteś na miejscu i najlepiej to widzisz.

Z drugiej strony, jak posadzisz trzy, a stwierdzisz, że mają być cztery, to jaki problem dokupić i poprzesadzać na nowo U mnie to nie byłoby nic nowego, czasami o 10 cm coś przesadzam niestety


Nie widzę, nie czuję. Jeszcze.


Taka wersja z dokupieniem i poprzesadzaniem drzew nie przejdzie. Musi być od razu "na zawsze".

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Tess 10:34, 25 paź 2016


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
Pszczelarnia napisał(a)


Chodzi mi też wersja: posadzić tylko 3 miłorzęby wzdłuż domu, tylko dom zaakcentować. Nie scalać strony lewej i prawej od ścieżki do domu.

Nie śmiałam tego proponować, bo ja na drzewach się zupełnie nie znam.
Ale też mi się widzi, że ten pojedynczy z lewej nie jest konieczny.
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies