Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pszczelarnia

Pokaż wątki Pokaż posty

Pszczelarnia

Pszczelarnia 17:12, 05 gru 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Anda napisał(a)


Potwierdzam, u nas tez nie. Jedynie w dodatkowe dni.


Ale holenderskie i znane mi niemieckie jak najbardziej pobierają symboliczną opłatę (między 3 a 7 Euro). Ale właściele podkreślają, że to nie zwraca poniesionych nakładów. Że jest to symboliczne raczej.


____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Basilikum 17:20, 05 gru 2019


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21735
Ewo ale to chyba nie w Dzien Otwartej Furtki.
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
Anda 17:30, 05 gru 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33749
Moze to zalezy od regionu? U nas jest tak, ze Dni Otwartej Furtki sa za darmo, a oplaty uiszczasz jedynie za napoje, kawe, ciasto, rosliny z wlasnej hodowli. Zaznaczam jednak, ze nie bylam we wszystkich ogrodach

Tak czy owak, decyduja wlasciciele
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Pszczelarnia 17:33, 05 gru 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Izo, w dzień otwartej furtki, jak najbardziej. Od lat podróżujemy tak i zwiedzamy.
Nie wiem jak w Bawarii ale na zachodzie i północy - tak.
W okolicy ustala się taki dzień (najczęściej w ramach jakiejś organizacji, stowarzyszenia, fundacji), prywatne ogrody zgłaszają deklarację otwarcia i wtedy są otwarte dla osób z zewnątrz po uiszczeniu niewielkiej opłaty. W opłacie jest kawa, a czasami jest ekstra płatna.



Jednak faktycznie raz w Holandii w prowincji Groningen był taki dzień i mieliśmy zwiedzanie gratis. Ale to był wyjątek. Normalnie płaciliśmy.

Mira i Gabrysia mogłyby dopowiedzieć.





____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
roma2 17:35, 05 gru 2019


Dołączył: 28 sie 2014
Posty: 2976
U Ciebie zawsze mądrze. Dużo się uczę, naprawdę. A jeśli chodzi o świerki, to mnie też szkoda, mimo ich "młodego" pochodzenia. Sukcesja, tak... dopóki człowiek nie wsadzi tam łap! A jak wiemy wsadza je wszędzie (te łapy). Czy kolor dla ławeczki z ptaszkami wybrany? Z pewną nieśmiałością proponuję różowy . (Kobita, co nigdy nic różowego na sobie nie miała i wychowała córki bez różowego). Taki pudrowo różowy. Bardzo delikatnie przełamana różowością biel. Ten żywopłot i kwitnący sad... i pudrowy róż ławeczki Sama się dziwię, że to napisałam
____________________
Komendówka
Pszczelarnia 17:38, 05 gru 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
roma2 napisał(a)
U Ciebie zawsze mądrze. Dużo się uczę, naprawdę. A jeśli chodzi o świerki, to mnie też szkoda, mimo ich "młodego" pochodzenia. Sukcesja, tak... dopóki człowiek nie wsadzi tam łap! A jak wiemy wsadza je wszędzie (te łapy). Czy kolor dla ławeczki z ptaszkami wybrany? Z pewną nieśmiałością proponuję różowy . (Kobita, co nigdy nic różowego na sobie nie miała i wychowała córki bez różowego). Taki pudrowo różowy. Bardzo delikatnie przełamana różowością biel. Ten żywopłot i kwitnący sad... i pudrowy róż ławeczki Sama się dziwię, że to napisałam


Roma, to jest myśl. Myślałam o szałwiowej mięcie (kolor). Ale puder róż jest świetny! Nie pomalowałam, bo nie mam jak wysuszyć.

Gdzie tam mądrze, raczej taki dyskusyjny klub ogrodniczy.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Basilikum 17:41, 05 gru 2019


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21735
Ewo to zapraszam na Bawarie
28 czerwca 2020

dotadatkowo mamy nie az tak daleko ode mnie Landesgartenschau w Ingolstadt i calorocznie otwarte i darmowe Weihenstephan
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
Pszczelarnia 19:58, 05 gru 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Basilikum napisał(a)
Ewo to zapraszam na Bawarie
28 czerwca 2020

dotadatkowo mamy nie az tak daleko ode mnie Landesgartenschau w Ingolstadt i calorocznie otwarte i darmowe Weihenstephan



Bardzo dziękuję.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 20:07, 05 gru 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Wracając do roślinek.

Ciekawe w kwietniu były, wiadomo, ciemierniki




magnolie





tulipany do cięcia




ulubione n. poetyckie



zawilce, które kolonizują ogród







____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 20:21, 05 gru 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
W maju królowały według subiektywnego wyboru


wieczorniki damskie



brunery






szczypiorek czosnkowy albo czosnek szczypiorkowy






Wyka (???)



lilaki




i rdesty






____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies