Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród z lustrem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z lustrem

anooszka 15:36, 29 maj 2013

Dołączył: 29 maj 2013
Posty: 19
Przepiękne te wasze ogrody a ja mam pytanie dotyczące trawnika i obrzeża z korą jak jest zrobione żeby kora sie nie rozsypywała po trawniczku , wkopany jest jakieś obrzeże oddzielające?
Luki 19:41, 30 cze 2013


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Całe 230 stron w 3,5 godziny i nie był to zmarnowany czas
Ogród przepiękny, dopieszczony w ogromnej ilości detali.
Po prostu cudo
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Gardenarium 19:44, 30 cze 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
anooszka napisał(a)
Przepiękne te wasze ogrody a ja mam pytanie dotyczące trawnika i obrzeża z korą jak jest zrobione żeby kora sie nie rozsypywała po trawniczku , wkopany jest jakieś obrzeże oddzielające?


Nic nie jest wkopane, tylko między grysem a trawnikiem jest ekobord, może byc płaskownik stalowy. jeszcze lepiej.

O brzegach trawnika masz tutaj

http://www.ogrodowisko.pl/watek/615-przycinanie-brzegow-trawnika
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 19:45, 30 cze 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Luki napisał(a)
Całe 230 stron w 3,5 godziny i nie był to zmarnowany czas
Ogród przepiękny, dopieszczony w ogromnej ilości detali.
Po prostu cudo


Dziekuję w imieniu całej ekipy realizującej
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
agostek 22:04, 30 cze 2013


Dołączył: 11 maj 2013
Posty: 3
Jeszcze raz obejrzałam w całości serial
Jest rewelacyjny, bardzo inspirujący.
Brzozowisko według mnie jest najładniejszym fragmentem ogrodu.
Szukałam Brzozy Himalajskiej w mojej okolicy, ale niestety nie mogę jej dostać. W internecie też nie ma.
Chciałabym u siebie posadzić ten gatunek, skąd go wziąć? Czym ewentualnie zastąpić (jakim innym gatunkiem)?
____________________
Ania
agostek 22:08, 30 cze 2013


Dołączył: 11 maj 2013
Posty: 3
Szukam też pomysłu na zagospodarowanie miejsca pod dużą lipą, która rośnie na środku podwórka. Jest to bardzo duży okaz.
Czy ma ktoś pomysł?
Czekam na propozycje.
Pozdrawiam cieplutko i wakacyjnie
____________________
Ania
Loosiuu 22:37, 30 cze 2013


Dołączył: 03 gru 2011
Posty: 3297
agostek napisał(a)
Szukam też pomysłu na zagospodarowanie miejsca pod dużą lipą, która rośnie na środku podwórka. Jest to bardzo duży okaz.
Czy ma ktoś pomysł?
Czekam na propozycje.
Pozdrawiam cieplutko i wakacyjnie

Możesz założyć nowy wątek w dziale o projektowaniu ogrodów i zamieścić zdjęcie ze szczególowym opisem, to ktoś się na pewno odezwie
____________________
Pozdrawiam Filip - Ogród z platanem.
Alice 17:00, 09 lip 2013

Dołączył: 09 lip 2013
Posty: 1
Danusiu powiedz mi proszę czym i jak oddziaelasz korę czy kamyczki od trawnika? Mam właśnie do wykończenia rabatę z miniaturowymi iglakami i wrzosami - chce połączyć grys z korą ale w towarzystwie jest właśnie trawa. Pomóż




Gardenarium napisał(a)




____________________
Pozdrawiam Alicja
Gardenarium 20:05, 12 lip 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Alice napisał(a)
Danusiu powiedz mi proszę czym i jak oddziaelasz korę czy kamyczki od trawnika? Mam właśnie do wykończenia rabatę z miniaturowymi iglakami i wrzosami - chce połączyć grys z korą ale w towarzystwie jest właśnie trawa. Pomóż



Korę od trawnika oddzielam ostrym kantem przy pomocy noża do przycinania kantów.

http://www.ogrodowisko.pl/watek/615-przycinanie-brzegow-trawnika

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/49-brzegi-trawnika-czyli-jak-uproscic-pielegnacje

A żwirki od trawnika można ekobordem a bardziej ekskluzywnie -taśmą stalową lub aluminiową.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 20:07, 12 lip 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Dzisiaj borówki już rosną w ogrodzie z lustrem






____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies