Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród z lustrem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z lustrem

ana_art 21:19, 18 sie 2014


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
Gardenarium napisał(a)
Wrastanie wiąże się z brakiem pielęgnacji, a tutaj braku pielęgnacji nie będzie. Maliny będą cięte, wyłamywane stare pędy a cały szpalerek zostanie przywiązany do odpowiednio zbudowanej konstrukcji, która się robi

Żywopłot natomiast będzie strzyżony A jak po latach okaże się, że nie pasuje, wykarczuje się stare maliny, które przestaną owocować albo zdrobnieją i posadzi się nowe. taka jest kolej rzeczy w ogrodzie, ciagłe zmiany, nic nie jest wieczne, chyba że 50 cio letnie hosty.

____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
Gardenarium 21:23, 18 sie 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Margo napisał(a)
Hmm, to muszę się doszkolić z pielęgnacji malin
Moje tnę, ale i tak w trawniku i to nieraz na sporej odległości pojawiają się młode odrosty. Koszę je kosiarką razem z resztą trawnika i w ten sposób utrzymuję krzaki w ryzach. Ale zastanawiało mnie jak to jest właśnie przy żywopłocie.
Czas się doedukować


Zdzisław jest wyszkolony w cięciu malin, uprawiał całe pola kiedyś i jest mistrzem, natomiast aby odrosty nie weszły w trawnik, można zakopać pionową przegrodę, może zrobimy krawężniki? Pod ziemią oczywiście.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Margo 21:29, 18 sie 2014


Dołączył: 28 mar 2014
Posty: 1337
Danusiu, dziękuję za podpowiedź.
No i czekam na ciąg dalszy tworzenia kolejnego wspaniałego ogrodu
____________________
Gosia
Ewik 21:34, 18 sie 2014


Dołączył: 19 gru 2013
Posty: 5292
Bedzie się działo ....
____________________
Ewa * Ogródek z futrzakami i kamieniami
monteverde 21:39, 18 sie 2014


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Gardenarium napisał(a)
Ale chociaż obejrzałyście zdjęcia początkowe?

Obejrzeliśmy wszystko z nowego ogrodu czy on będzie całkiem inny niż z lustrem czy będzie jego przedłużeniem? już teraz widać jak ogromna praca została wykonana a co się jeszcze będzie działo?pozdrówka
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Gardenarium 21:47, 18 sie 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Będzie się różnił. bo ma inną funkcję, wypoczynkową, użytkową i widokową, a tamten reprezentacyjną, ale wspólne cechy, które je łączą - takie same nawierzchnie, taki sam budynek (materiały), taki sam taras (tylko deski na skos), kule na pniu, hortensje, brzozy. I te same trawy, tylko inaczej ułożone.

Ogród ma przyciągać owady, ptaki, będą domki dla owadów w warzywniku, będzie dużo drzew, w trawniku także jako solitery, niektóre trójkami, niektóre pojedynczo.

Układ ogrodu geometryczny. A więc inny.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 21:48, 18 sie 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
monteverde 21:49, 18 sie 2014


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Uff, ale tempo zawrotne już mi się podoba ten ogród, plaża też będzie? Danuś widziałam też brzózki a róże będą?
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Gardenarium 21:50, 18 sie 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Plaża będzie, na niej plac zabaw, róż nie będzie, raczej krzewy i trawy. taki trochę nadmorski ogród w jednej z części, będą też żagle trzy nad tarasem, a więc jak nad morzem
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 21:52, 18 sie 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Przy tarasie będzie przejście

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies