Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród z lustrem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z lustrem

Filemon24 10:23, 21 sie 2016


Dołączył: 29 maj 2015
Posty: 1914
Gardenarium napisał(a)
Ogród z lustrem ma dwie części, jedna wizytowa, druga użyteczna z warzywnikiem o nowoczesnej linii.

Jednak, jak pisałam wielokrotnie, idąc za duchem potrzeby uprawy własnej, zdrowej żywności, nawet w zardzewiałych czy stalowych pojemnikach proponuję inny styl uprawy, więc warzywa nie oznaczają wcale ogrodu wiejskiego, oznaczają, że właściecielom ogrodu leży na sercu ich zdrowie i aby mieć cokolwiek do zupy pod ręką

A ogród może być mega nowoczesny nawet z samą kapustą na rabatach. I fenkułem. Polecam warzywa, zwłaszcza cukinię, zajadam się codziennie, z czosnkiem i cebulą, albo faszerowana.

O warzywach inaczej:

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/426-ogrod-warzywny-tez-moze-byc-piekny

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/175-male-ogrodki-kuchenne

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/113-warzywa-w-ogrodzie-nieco-inaczej




Danusiu wiesz co dobre fajnie w orodzie warzywnym wyglądają karczochy jednego sezonu hodowałam na rabacie śliczne i smaczne
____________________
Bratka 21:50, 07 wrz 2016


Dołączył: 26 lis 2014
Posty: 192
Danusiu na stronie 357 pod milorzebem przed jarzmianka jest taki strzelisty ognistoczerwony berberys czy mozna wiedziec jak sie nazywa?
____________________
Ogród Beti
BasiaLT 12:37, 09 wrz 2016


Dołączył: 19 sty 2016
Posty: 7414
Po tygodniu czytania przekopałam się przez cały wątek. I to nie tylko "pismo obrazkowe" ale przede wszystkim wpisy pomiędzy, z czego jestem dumna Ta relacja z aranżacji ogrodu jest niesamowitą kopalnią wiedzy i pomysłów. Danusiu bardzo dziękuję, że chciałaś pokazać nam "tajniki zawodu". Pozdrawiam i będę zaglądać - teraz już na bieżąco
____________________
Basia Tu narazie jest ściernisko...
Gintura 16:53, 26 wrz 2016

Dołączył: 13 lip 2016
Posty: 183
Ogród cudowny, kolorowy, tajemniczy i pełen zadumy. Gdyby mi się udało chociaż 1% tej magii zaszczepić w moim ogródku. Ech....
Gintura 13:34, 28 wrz 2016

Dołączył: 13 lip 2016
Posty: 183
Witam
zauroczyło mnie zestawienie kocimiętki z tujami, chciałbym zaadoptować to rozwiązanie u siebie. Proszę podpowiedzieć mi jakiej szerokości jest rabata przed tujami i czym ewentualnie można by zastąpić kulki bukszpanowe?
Gardenarium 19:22, 06 paź 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Bratka napisał(a)
Danusiu na stronie 357 pod milorzebem przed jarzmianka jest taki strzelisty ognistoczerwony berberys czy mozna wiedziec jak sie nazywa?


Chyba ''Red Rocket'
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 19:23, 06 paź 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Gintura napisał(a)
Witam
zauroczyło mnie zestawienie kocimiętki z tujami, chciałbym zaadoptować to rozwiązanie u siebie. Proszę podpowiedzieć mi jakiej szerokości jest rabata przed tujami i czym ewentualnie można by zastąpić kulki bukszpanowe?


Kulki bukszpanowe można zastąpić tują 'Danica'.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 19:32, 06 paź 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ogród z lustrem ma 5 lat

Dzisiaj Witek obchodzi urodziny 55 lat. Wtedy miał 50 lat i też mieliśmy tort i świeczki. A więc ogród na piątkę, prezentuje się dziś po wielkim deszczu. Odwodnienie działa i trawnik dało się skosić)

Solenizant nr 1




Solenizant nr 2


____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 19:33, 06 paź 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308



____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 19:33, 06 paź 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308


____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies