Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowe wariacje

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe wariacje

MagdaLenka 13:28, 17 paź 2023


Dołączył: 30 mar 2023
Posty: 847
Wiaan napisał(a)
Ja swoje cebulowe sadzę po prostu jak mam czas, sadziłam kiedyś w styczniu i też kwitły


To pocieszające, bo ja się trochę obawiałam, czy początek listopada to nie będzie za późno na sadzenie tulipanów (dopiero wtedy będę miała czas, żeby się tym zająć).
A Twoja nowa rabata coraz bardziej mi się podoba. Też u siebie zrobię taki stonowany zakątek. I też pod brzozą.
____________________
MagdaLenka Kraina spełnionych marzeń
Wiaan 18:12, 17 paź 2023


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5312
Początek listopada w ostatnich latach to bardzo dobry termin. Dużo sadziłam w listopadzie, ten styczniowy wybryk jak widać też był ok
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Wiaan 19:08, 18 paź 2023


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5312
Miskant Morning Light kwitnie pierwszy raz



Gaura naprawdę urocza a szalwia nie czuje jesieni



Brzozowa od ulicy, w pierwszym rzędzie są posadzone rozchodniki, były dzielone i słabo je widać


____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
LIDKA 21:40, 18 paź 2023


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7305
Miłe widoczki na ogród z ulicy.
Rozchodniki Cie zaskoczą w kolejnym sezonie. Masz normalne sadzonki.

Ja sadziłam białe po 1 obciętej gałązce w lipcu razem z seslerią.
Też jestem ciekawa co z nich będzie. Chyba się przyjeły i nawet próbowały zakwitnącć ale uszczykiwałam te kwiatki żeby szły w korzeń.
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
ElzbietaFranka 19:36, 19 paź 2023


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13936
U mnie w zeszłym roku kwitł Morning. Nie przyglądałam się jemu w tym roku. Gracilimusy kwitły 2 lata temu.
To trawy które potrzebują przynajmniej o 1 miesiac więcej ciepła do końca listopada.

Gaura to nie zawodna roślina mam jej sporo wyższe i niższe.

Ta szałwia piękna.

Tulipany przesadzaj nic im nie będzie jeszcze jest ciepło. W zeszłym roku sądziłam tulipany w połowie grudnia do gruntu i pięknie kwitły
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
olciamanolcia 20:15, 19 paź 2023


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7149
ElzbietaFranka napisał(a)
U mnie w zeszłym roku kwitł Morning. Nie przyglądałam się jemu w tym roku. Gracilimusy kwitły 2 lata temu.
To trawy które potrzebują przynajmniej o 1 miesiac więcej ciepła do końca listopada.

Gaura to nie zawodna roślina mam jej sporo wyższe i niższe.

Ta szałwia piękna.

Tulipany przesadzaj nic im nie będzie jeszcze jest ciepło. W zeszłym roku sądziłam tulipany w połowie grudnia do gruntu i pięknie kwitły


A u mnie gaura znikła - ni ma
O dobrze ze o tulipanach piszesz bo tez chciałam przesadzić całe kosze
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Wiaan 22:12, 19 paź 2023


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5312
Lidka powoli zaczynam mieć takie poczucie spełnienia w tym co powstało w ogrodzie, rośliny bardzo urosły, drzewa, róże trawy. Nowa rabata wiadomo świeżynka ale już ją lubię. Rozchodniki te widoczne są większe po prostu, te mniej widoczne dzieliłam, a były sadzone z pojedynczych łodyg zeszłej jesieni i ładnie urosły. Teraz będzie to samo, jestem pewna bo to Justynkowe rozchodniki

Elu jak ja uwielbiam trawy ML urósły wielkie, a dzieliłam dwa lata temu z jednego na dwie sztuki. Piękne są.
Fajnie, że z tulipanami tak można bo mi niektóre nie pasują i przesadzę.

Justyna może spróbuj jeszcze z gaurą. Ja sama nie wiem czy moja nie zniknie po zimie.
Widzę, że przesadzanki tulipanowe nie tylko u mnie
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Wiaan 10:07, 21 paź 2023


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5312
Biokominek z kominka

____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
nicol21 10:51, 21 paź 2023


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 10341
Pięknie wyszło!!
____________________
Mały ogródek, za i przed zabudową szeregową - Nicol21 Wątek równoległy: Okiełznać swoje setki pomysłów - ogród ze spadkiem na północ ************ Pozdrawiam i zapraszam - Ewelina ************ ***Booskop https://goo.gl/photos/jpY3wG37U7c9ALAf9 *** *** De tuinen van Appeltern https://goo.gl/photos/WrF6PWtCn53Gzswp6 *** *** *** formowanie cisów: https://photos.app.goo.gl/y72my2AfOaf4XKNq1 **** ***** Rotary Garden - Belgia - https://photos.app.goo.gl/iErs4Fi1dOEJ6Jls1 ****
Wiaan 14:21, 21 paź 2023


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5312
Tort dla córki jesieniary

____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies